Ahojte, v maji/juni sa s kamaratmi chystam na Randonnée vo Svedsku. Povodny plan bol pokusit sa prejst co najviac kilometrov pocas 24 hodin bez spanku, nakoniec sa zrejme zucastnime Randonnée 600 km Södertälje - co vychadza na priblizne 24 hodin.

Mate niekto skusenosti s podobnymi jazdami? Strava je individualna, ale aka fungovala pre vas? Nejake dobre rady?

Vdaka!
16.03.2021 - 09:02:28
00
Ja som si dal minuly rok v septembri solo, self support 500km ( https://www.strava.com/activities/4056411536 ). Bolo to celkom v pohode (teda bolo to uplne strasne ale na to clovek casom zabudne :), cely den bezproblemov a urcite by som vedel potiahnut aj viac ale hlava bola nastavena na 500km a rano trebalo ist do prace :) Kazdopadne bolo to aj vdaka tomu ze som ten rok mal odskusanych viacero vyjazdov cez 300km aj back to back viac dni zasebou cize zakladne veci som mal odskusane a vychytane. Co mne ale vyhovuje a mozno nie je uplny standard : zobrat si zo sebou overeny iontak ak sa da na ktory je telo zvyknute vo forme tabliet (ak je taka moznost). Pomaha mi ked pijem co telo pozna a nie len to co kupis na pumpe. Mazat, mazat, mazat - ja mam problem najma v oblasti triesel - cize zobrat do sacku mast, umyt, a namazat (alebo aspon namazat, nie je nic horsie ako ked sa ti pot zacne zaryvat do krvy - aj take som zazil). Jedlo - ja mam najradsej ak je moznost kupovat ovocie - banany, jablka, a co najjednoduchsie zemle (maslo, sunka, syr) alebo hotdog ale parok musi byt co najviac obycajny (ja viem mozno je toto na smiech ale dogrcal som sa parkrat uz pekne :), zo sladkeho radsej obycajne ciste cokolady ako snickers a pod. Co sa sposobu jazdy tyka, ja mam radsej rychlejsiu jazdu (v ramci moznosti) s viacerymi zastavkami. Ak je to logisticky mozne rad striedam kratku zastavku (10 min) po cca 2 hod s dlhsou (20 - 30 min) po cca 3 hod (pravdaze zalezit velmi od pocasia a dostupnosti pump a pod). Kedze idete organizovanu akciu tak si asi start sami urcit nemozte ale ak je moznost radsej startujem kusok neskor (cca 6 rano) a taham dlhsie do noci ako opacne - kazdopadne vacsinou kvoli mnohym okolnostiam to takto nemozem a vyrazam pred 4 00.
16.03.2021 - 13:33:58
14
Wow, tak to je uctihodna jazda, jammin. Dakujem za tvoju vecnu odpoved, urcite si z nej nejake rady odnesiem.
Ak sa teda rozhodneme pre organizovanu akciu, tak je start o 6.00. Sme styria a jeden z nas viackrat absolvoval 600km+ jazdy, takze hoci to za mna neodslape, je fajn, ze niekto s takymi skusenostami ide s nami. Ty si zasluzis velky respekt za to, ze si isiel sam.
Vidim, ze priemerku si mal 29.6km/h, co je priblizne tolko, ako planujeme my. Slapal si 17 hodin a oddychoval priblizne 4 hodiny - my sa budeme snazit udrzat to na priblizne 21+3, ale to sa od klavesnice lahko mudruje. Uvidime, co telo dovoli, nemam taku dlhu trasu vyskusanu.
Ako si riesil nabijanie GPS? Mal si powerbank prilepeny na rame a nabijal si za jazdy?
16.03.2021 - 13:43:04
00
Ono dlzka tych zastavok velmi zalezit od moznosti a logistiky, Tiez som si myslel ze budu na takychto vyjazdoch tie zastavky kratsie ale realne na pumpe trva 5min a niekedy aj viac kym si clovek vobec veci nakupi, plus nieco na zosadnutie z bajku, zlozenie veci (obcas zamknutie) a nasledne aj pri odchode spratanie, oblecenie (WC) a pod. Jedenie a oddych je z 30 min mozno polovica. To sa za den potom nazbiera :) Radsej oddychujem 15 min lahuckym slapanim (ak je to nutne) ako sedenim na pumpe. Garmin 530 vie aj s navigaciou realne zvladnut 20+ hod pravdaze zalezi aj od poctu snimacov (teraz ked jazdim uz aj wattmeter a radar tak tolko nevydrzi). Za mna najlepsi pomer cena, velkost, vaha a kapacita je toto :
https://www.alza.sk/alzapower-onyx-10-000-mah-cierna-d5683599.htm#parametry (pripadne robia aj 5000 ktora je lahsia ale nema podla mna zmysel - 10 000 je istota). Nabijam tym vsetko - telefon, garmin, svetla. Mam to vlozene v kapsicke za predstavcom a napr Garmin sa da nabijat aj za jazdy ak neprsi (treba premysliet dlzku kablu). Prilepene na rame by som to neodporucal napr. aj kvoli dazdu a pod.
16.03.2021 - 13:58:44
10
Vidis, to som si ani poriadne neuvedomoval, ze sa tie minuty tak nazbieraju pocas prestavky - velmi dobry postreh. Tym, ze budeme styria, tak sa tie minuty urcite este nazbieraju, predsa len nemozu ist na WC vsetci naraz :)
Ja mam Wahoo Elemnt Bolt a ten by mal zvladnut okolo 20 hodin. Tiez sa da nabijat aj pocas pouzivania, takze s tym problem nastastie nebude - aj ked som rozmyslal, ci na trackovanie nepouzijem moje hodinky (Suunto 9) - tie by zvladli aj 3-4 dni vkuse GPS aktivitu. Dakujem za link na ten powerbank, mam svoj 20.000mAh, asi zoberiem pre istotu ten. Vo Svedsku bude na konci maja/na zaciatku maja velmi kratka noc, cize snad nebudem musiet svetla ani nabijat.
Vdaka za cenne rady!
16.03.2021 - 14:13:09
00
Skoda ze na SK sa neorganizuje nieco podobne...
20.03.2021 - 15:03:44
01
liampy napísal:
Skoda ze na SK sa neorganizuje nieco podobne...


Sice to nie je u nas ale zas to nie je daleko (ak teda nie si z medzilabooriec)
https://www.okolorepubliky.cz/
20.03.2021 - 17:07:39
01
tak aby som Vam dal do pozornosti podobné akcie aj na Slovensku na stranke http://www.randonneurs.sk/ Ten co sa neciti hned na 600km organizujeme aj kratsie akcie (200, 300 a 400km). 15. maja z Komarna pekna 200km tura po Podunajskej nizine, zatial 300km sme odlozili, kvoli zakazu vychadzania, ale ak sa to zmeni tak by sa mala konať o tyzden neskor, potom prichadza "zabijak" Poľana a 427km. BRM 600 zatiaľ nechávame otvorenú kedže ju budeme organizovať prvý rok. Ako bonbonik je pripravena Superrandonne Cucoriedka, ktora sa moze absolvovat kedykolvek (pravidla a propozicie najdete na vyssie spomenutej stranke). Takze je si z coho vyberat a je to vzdy na Slovensku co v tejto situacii (cestovanie) je celkom super. A samozrejme ak v jednom roku odjazdite seriu (200,300,400 a 600km trasu) ziskate titul Superrandonnuer. Ja uz jeden mam. Do buducna chystame aj LRM co je 1000+ (absolvoval som jednu v Madarsku https://www.strava.com/activities/1704313477). Najdete nas aj na FB SlovakiaRandonneurs. Viac info teda na stranke. Budeme radi ked sa pridate, ci uz ako jazdci, alebo organizatori novych BRM.
30.04.2021 - 14:13:08
04
keyboard_arrow_up