Aha, cize 16r moze dostat len Pfizer, tak nech ho dostane hned, lebo je ho dost. Ale starsi nech si do p.ce cakakaju dalej na AZ, ktoru vlastne asi ani nemaju.
30.04.2021 - 15:18:05
02
Ja som zrejme dostal Comirnaty, lebo som v minulosti prekonal pneumoniu.
https://www.health.gov.sk/Clanok?covid-19-26-04-2021-ockovanie-strategia-aktualizacia
30.04.2021 - 16:00:58
00
od 3. maja - V červených a ružových okresoch nebude cez deň potrebný negatívny test

https://domov.sme.sk/c/22647741/koronavirus-na-slovensku-minuta-po-minute.html
30.04.2021 - 17:20:10
01
Kaslat nato. Zena ma vytiahlia na obed von a ze max 7 dnovy test mate? No nemam, lebo do prace mi stacil 14 dnovy ... tak nas neoblsuzil :) isli sme inde a tam nikto nic neriesil
30.04.2021 - 17:28:19
00
jordi napísal:
mozno pre toto?
BUG ➡
Ak systém pozerá na rodné číslo a otvorili sa katergórie 16 a viac, tak je možné, že systém:
1) zobral cifry reprezentujúce ROK: napríklad 1902 bude 0️⃣2️⃣
2) systém nevie, že 118 ročných nemáme
3) systém ale zoberie aj u 18 ročných rok 2002 a bude to 0️⃣2️⃣
4) systém vie, že ak je tam nula, tak pridaj 100 rokov
5) 18 ročného vyhodnotí ako 118 ročného
6) zoradí prihlásených podľa veku
7) najstarším pridelí termín dnes poobede, pripadne na víkend, samozrejme, že vakcínou PfizerBioNTech alebo Moderna, lebo tie sú "pre starších". Mladším AstruZenecu.
😎 veľká radosť u 17, 18 a 19 ročných, do školy nie, ale na vakcínu hej a potom šup do obchodného centra alebo na terasu
(skopirovane z Data bez patosu, FB)



Rode cislo musi byt delitelne 11

https://zn.sk/rodne-cislo-zaujimavosti-cislo-11/

Takze keby ti co robia co robia aspon vedeli co robia tak by sa to co pises nestalo...
30.04.2021 - 18:30:00
00
Nie je to uplne pravda. Mame v praci v databaze cca 100.000 rodnych cisel a su aj take, ktore po vydeleni 11kou nevygeneruju cislo len s nulami za desatinnou ciarkou. Su to hlavne starsie rocniky a ludia s rovnakym datumom narodenia. Mali sme dokonca aj celkom kuriozny pripad dvoch menovcov narodenych v rovnaky den s rovnakym rodnym cislom.
30.04.2021 - 18:39:45
03
iron.hide napísal:
od 3. maja - V červených a ružových okresoch nebude cez deň potrebný negatívny test

https://domov.sme.sk/c/22647741/koronavirus-na-slovensku-minuta-po-minute.html


Nech ich zrusia uplne a pokoj. Zbytocne vyhodene peniaze, este som test realne nikde nepotreboval, nikomu neukazoval.
30.04.2021 - 18:46:20
06
"Červené okresy
V červených okresoch už nebude platiť zákaz vychádzania počas dňa. Ľudia tak môžu nabehnúť v podstate na bežný režim, dokonca po dlhej dobe budú môcť navštíviť aj svojich blízkych či známych. " - fakt su dost odje_ny od reality - kde sa to asi tak cele tie tyzdne roznasalo?

"V červených okresoch sa bude vyžadovať najviac 14 dní starý test. To, v ktorých všetkých prevádzkach sa bude potrebné preukazovať testom, bude zrejmé až z vyhlášky hlavného hygienika.
Test bude podľa ministerstva zdravotníctva ale určite potrebný do práce. Znamená to, že sa ním bude potrebné preukazovať nielen vtedy, keď človek ide do práce v čase večerného zákazu vychádzania, ale aj počas dňa, keď zákaz vychádzania neplatí. "

ja tomu znova nerozumiem - zakaz vychadzania cez den nebude, deti mozu ist do skol bez testu, ale ked pojdem do prace (urcite sa priznam, urcite to bude niekto niekde kontrolovat) tak mam mat test.
to tvoria desiati ludia naraz a na konci to spoja dokopy bez toho aby si to cele precitali?
https://www.aktuality.sk/clanok/886561/koronavirus-od-pondelka-sa-krajina-rozdeli-na-bordove-a-cervene-okresy-rozdiel-bude-v-testoch-a-zakaze-vychadzania/
30.04.2021 - 20:00:06
00
Dnes na AG teste hrubsia spajla s hrubsou vatou ako obvykle a posparkanie v oboch nosnych dierkach do hlbky tak cca 3cm. Vraveli ze nejake nove testy im prisli :?:
Minut 480 mil. na testovanie z prazdnej spajze je doslova carovny pocin...
30.04.2021 - 21:03:49
02
tá zmluva s rusákmi je čistá vlastizrada.
politruk dnes ako obvykle nevedel povedať ako je možné že soplani dostávajú hneď termíny a starí sa vakcíny nevedia dočkať.Toto je už čistý tokotizmus čo sa tu deje.Sopláci pfizer,60+ pfizer a zvyšok medzi nechcenú a nedostatkovú astru.
30.04.2021 - 21:49:44
00
Snáď by sa tu niekto nebál vakcíny, ktorú schválila EMA.
30.04.2021 - 22:14:27
12
triki napísal:
Toto je už čistý tokotizmus čo sa tu deje.Sopláci pfizer,60+ pfizer a zvyšok medzi nechcenú a nedostatkovú astru.


Hlavne to "riadenie" pandemie je od zaciatku cisty freestyle. Ale aby sme zostali pri aktualnom ockovani...moja mama ( uz cerstva dochodkyna ) sa konecne po dvoch mesiasoch cakania dockala sms...ma sa dostavit cez vikend na ockovanie do Sale. Ved co na tom ze sa ockuje aj v nasom meste. Toto nevymyslis...
30.04.2021 - 22:36:40
03
Ja ked som registroval mamu, tak som vybral iba moznost "FN Trnava" a dva tyzdne nic. Potom som doplnil aj HC, PN, a Sered a na druhy den dosla pozvanka do Serede na Modernu.
30.04.2021 - 22:41:05
03
Tak ja som rad ze mama je ako tak "pocitacovo zdatna" ( teda rozumej ze vie zakladne veci s internetom atd, co znamena aj to ze si tam vie vyklikat aspon tieto zakladne veci sama ), ale dozvediet sa ze ideme cez vikend pozriet co je nove v Sali ma az tak uplne nenaplna pocitom stastia...hlavne ze sa stat snazi znizit mobilitu ludi atd... Ked sa registrovala, urcite vraj zaskrtla iba Partizanske alebo Topolcany...dostala Salu. Ako keby nema "po ruke" mna ze ju tam odveziem, tak neviem ako by sa tam sama normalne dostala. Neviem, nemam pocit zeby sme boli na zaciatku ockovania ked bolo aj nedostatok vakcin a ludia boli radi aj za nieco za cim museli cestovat 200km. Ale posielat teraz dochodcu dat sa zaockovat zbytocne niekde "do tramtarie" aj napriek tomu ze sa uz ockuje aj v meste v ktorom byva...no comment
30.04.2021 - 23:03:05
02
Chyba s objednavanim 16-17 rocnych v BA opravena, termíny ockovania im zrusili... Vysvetlenie s rodnymi cislami nebolo uplne pravdive - 18r nedostali pozvanku (viacerých z týchto kategórií mam v okoli)
30.04.2021 - 23:08:46
01
keyboard_arrow_up