Nie, to len scarinko, odporca ockovania, tvrdi, ze ludia sa ockuju kvoli dovolenke. Napr v chorvatsku
02.05.2021 - 19:09:37
23
Lebo biznis, ja to fakt nepochopim, zlepší sa situácia a hrr dovolenky. Načo? Nehovorim, že Slovensko je bezpečné dá sa nakaziť aj tu. Kopu ľudí nepozná ani okolie mesta ale dovolenku si neodpusti.
02.05.2021 - 19:11:09
00
nuz, dovolenka pri mori je pre niektorych ludi taka sucast zivota, ako pre teba vyjazd na Brncalku :)
02.05.2021 - 19:16:10
01
Áno, poznám takých ľudí, ktorí by kvôli dovolenke v Chorvátsku išli aj na análne testy, keby sa také vyžadovali...

Inak dnes sme sa museli smiať s manželkou. Ako chronická pacientka sa nemohla dopracovať k nahradníčke. Potom, keď otvárali 50+, tak sa jej ozvali, tak už išla na AZ. Teraz jej napísali z Dôvery, že môže ísť PREDNOSTNE ako náhradníčka (pravdepodobne Pfizerom) pritom už má 40+, takže by tak či tak už bola zaočkovaná AZ, keďže už skoro všetci 40+ z okolia, ktorí chceli sú zaočkovaní...
02.05.2021 - 19:34:10
00
jurot napísal:
Ale tvrdi sa tu ze sa budu rozkopavat dvere aby sa clovek dostal do croatie a bude si lakte drat aby sa dal zaockovat....

A aj ine perly

Ok, skusim za Palo TT vysvetlit vytrhnute z kontextu:
S testom ta pustia cestovat, no predstav si, ze bude nutne mat 2-4 testy (cesta tam a spat, pripadne vyjazd z krajiny - vjazd do krajiny x2 - kazda vlastny test, kedze napr vacsina testov v SR su falzifikaty (sms alebo pokutne papieriky))
Standardne test stoji cez 100,-... ak si to cestovania-chtivy spocita, tak "rozkopne dvere" vakcinacneho centra.

Ale rozumne rozhodnutie ockovat sa NIE JE o cestovani. Poznam kopu ludi, ktori sa verejne nepriznaju, ze maju strach z choroby alebo smrti. (priama skusenost z operacnej saly, "cim viac inzinier, tym viac skuvina"). Pochvalit sa v krcme/online, ze chcu cestovat je take viac cool.
02.05.2021 - 19:39:26
00
test ti nezaruci ze sa na dovolenku dostanes, ak bude pozitivny :lol:

ako ak niekto planuje mesiace dovolenku, "vrchol" celeho jeho roku, nieco na co caka ako na spasenie a potom sa bude spoliehat na to, ze bude negativny je...

inak astra je celkom dobrý driják , priatelka mala dost veselu noc a takmer cely dnesny den
02.05.2021 - 19:56:54
00
Dudo napísal:
Ok, skusim za Palo TT vysvetlit vytrhnute z kontextu:
S testom ta pustia cestovat, no predstav si, ze bude nutne mat 2-4 testy (cesta tam a spat, pripadne vyjazd z krajiny - vjazd do krajiny x2 - kazda vlastny test, kedze napr vacsina testov v SR su falzifikaty (sms alebo pokutne papieriky))
Standardne test stoji cez 100,-... ak si to cestovania-chtivy spocita, tak "rozkopne dvere" vakcinacneho centra.

Ale rozumne rozhodnutie ockovat sa NIE JE o cestovani. Poznam kopu ludi, ktori sa verejne nepriznaju, ze maju strach z choroby alebo smrti. (priama skusenost z operacnej saly, "cim viac inzinier, tym viac skuvina"). Pochvalit sa v krcme/online, ze chcu cestovat je take viac cool.



To je tak ked tu pisu experti:

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/586238-testy-na-covid-pas-maju-byt-zadarmo/

To k tym nakladom....
02.05.2021 - 20:10:30
00
A nechce sa mi to tu hladat ale pisal som ze my ako rodina 2 najblizsie roky ideme travit dovolenku na nasej vlastnej chalupe. Takze pre mna vrchol roka nie je o plastovej stolicke na braci. A ano nechystame sa nikam cestovat. Takze for me behind me kludne nech je opat lockdown
02.05.2021 - 20:15:14
00
Testy budú síce možno zdarma. Ale z praktického hľadiska to bude príjemné ukončenie dovolenky stáť celá rodina v posledných dňoch niekde v rade stoviek odchádzajúcich dovolenkárov na otestovanie :) A taktiež dúfať, že test vyjde negatívne ;)
02.05.2021 - 20:18:51
01
Najlepsie je robit petriho misku ( pre niektorych extremnych bernolakovcov co tu pisu tak mysku) a spolu s dalsimi x jedincami ( tiez pojem ktorym ma obohatil miestny diskuter) rovno doviest novy kmen

Ale kazdy podla svojho gusta

Ja som stara konzerva pockam si. Tak ako povazujem hybridy v autach za somarinu a cakam kedy pride realne zmysluplne elektroauto ktore dobijem za par minut s naslednym dojazdom aspon 700 km tak si pockam na to kedy sam pfizer uvedie liek na kovid:

https://noizz.aktuality.sk/news/pfizer-vyvinul-tabletky-na-liecbu-korony/e95bkrh

A ano dovtedy budem sediet na zadku. Je to nase rodinne rozhodnutie
02.05.2021 - 20:35:55
00
máš to super vymyslené ale keby som bol tvoja rodina tak iba veľmi krátko ;-] hneď by som sa rozviedol ...
02.05.2021 - 20:43:56
02
Ocuj, jurot, ty si nejaky martin jakubec mam pocit. Verim, ze na bateriu, ktoru nabijes za par minut aby dokazala 1500 kg auto pohanat 700 km si pockas velmi dlho. Ak zhruba taky cas budes sediet doma na zadku tak veru neviem
02.05.2021 - 20:44:31
02
Dovtedy budem jazdit na spalovaci motor
To iste je o ockovacej latke. Ja nikomu nezakazujem si ju dat ani mojej zene ani jej ju neprikazujem. Je to podla mna uplne normalne.

Tu podla tohto fora by malo mat sr min 90 percentnu zaockovanost z toho co tu citam. Len nejak realita bude mierne tristnejsia....
02.05.2021 - 20:46:57
00
will napísal:
@triki, je niekde zdroj, kde by som videl kolko je aktualne v cakarni v ktorej kkategorii? Pomohlo by to v prehlade.


tu to máš z dnešných správ na markíze počty v čakárni.

https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/2027344_ak-si-myslite-ze-cakaren-na-ockovanie-praska-vo-svikoch-ste-na-omyle
02.05.2021 - 20:49:55
00
Preco by som nebicykloval
Napr som cez mtbikera predal predchadzajuce moje doterajsiebajky

A dlho som tu nepisal ale ked vidim ze napr chalan ktory napisal ze si pocka ako sa vyvinie vakcinacia a potom sa zaockuje ma schovany prispevok lebo neviem co tym porusuje ...
Tak postujem linky ktore su z main streamu a ukazujem mierne inu tvar toho co tu vyznieva
Ako pisem podla toho co tu clovek cita by sa mali slovaci trhat o ockovanie
02.05.2021 - 21:11:00
00
keyboard_arrow_up