juju_pepe napísal:
asi nie je oska ako oska, moja drzi uz 9 Megametrov a to som raz trafil dole kopcom taku jamu, ze mi zadne koleso vyletelo polmetra do vzduchu


Ale je rozdiel porovnávať osku z kazetového náboja a z nakrúcacieho.
Na kazetovom to drží roky rokúce, ale tie nakrúcacie sa ohýnajú a lámu pomerne často.
02.05.2021 - 09:30:35
00
Aha, tak tom potom beriem späť. V tomto sa nevyznám a myslel som, že sú to rovnaké osky.
02.05.2021 - 09:41:10
00
Kenai napísal:
Tecka Samozrejme mozes ich pouzivat ako ches. Ale to nemeni nic na tom, ze su jednorazove.


Vratim sa k tomuto, podla mna su jednorazove vo vyzname, ze s retazou sa meni aj spojka (a to tam aj potom pisu v popise). Ale pri zhodeni a nahodeni tej istej retaze sa stale moze pouzivat ta ista spojka, ved je to aj jej ucel - na rychle rozpojenie a spojenie
02.05.2021 - 12:10:24
07
Mas pravdu ze by sa to dalo aj tak vylozit. Co je pouzitie totiz nie je jasne. Ale conex ako jediny marketuje svoj link ako opakovane pouzitelny a zaroven dodva ze na novu retaz mas dat novy link, alias nepouzivat jednu spojku na n retazi po sebe. Nedavo by to zmysle ak by to umoznovali vsetky a asi by sa uz nikto proti tomu ohradil.
02.05.2021 - 13:32:20
00
Sesulak napísal:
Vedia, ze nemaju co chranit :D Niektorych stretam v lokalitach ako sa hovori "panu bohu za chrbtom", ze tam stretnes skor divu svinu ako cloveka, ale rusko/satka na hube. Niektori ludia su uz kompletne zmagoreni.


taku satku som nosil aj ja ked bolo chladnejsie a blato. teraz nenosim a blato musim vypluvat ked tak :D
02.05.2021 - 20:04:47
00
petucky RTFM ;)
Kenai napísal:
Mas pravdu ze by sa to dalo aj tak vylozit. Co je pouzitie totiz nie je jasne.

One-time application je podla mna dost jasne, ale ak by niekomu nestacilo, tak manual.
Sialenosti, ze niekto rozpaja retaz aj inokedy ako pri finalnej demontazi (alebo nebodaj ju ide offline cistit) by konzumnemu amikovi pocas susenia macky v mikrovlnke ani len nenapadli :)

Prílohy:

powerlock.JPG
powerlock.JPG 83.9 KiB thumb_up0thumb_down

02.05.2021 - 23:22:54
00
Ale aj manuál, čo si tam dal, hovorí "each time a NEW chain is installed"

Takže ak súčasnú reťaz zhadzujem/nahadzujem kvôli údržbe, nevidím dôvod tam dať vždy novú spojku.
03.05.2021 - 09:06:29
07
Ja som raz dal spojku naopak (k tomu sa prosim nevyjadrujte) tak som ju rozpojil a jazdim tak uz par stovak KM a zatial bez problemu. (btw pri otocenej spojke mi na GX eagle preskakoval najtazsi prevod)
03.05.2021 - 09:30:48
00
petucky napísal:
Ale aj manuál, čo si tam dal, hovorí "each time a NEW chain is installed"
Takže ak súčasnú reťaz zhadzujem/nahadzujem kvôli údržbe, nevidím dôvod tam dať vždy novú spojku.


Treba precitat aj tu vetu predtym. To, ci to naozaj treba dodrziavat v praxy, je druha vec. Ale napisane to je.
Kludne pouzivaj opakovane, sam by som to asi tiez robil. Len sa pri tom netreba tvarit, ze je to v sulade s navodom na pouzitie. Link na clanok, kde to potvrdili ludia zo SRAMu, som sem uz tiez daval.
03.05.2021 - 11:45:03
01
to akoze ked rozpojim napr. 50% vytahanu retaz, tak mam dat novu novytahanu spojku ? ved to je v uplnom protiklade navodu ze na kazdu novu retaz ma ist nova spojka, rozumej spojka a retaz musia byt vzdy rovnako vytahane ...
03.05.2021 - 12:03:12
00
Uz som pisal, nemas rozpajat retaz, pokial ju nechces vymenit :)
03.05.2021 - 12:15:18
00
podla mna je to hlupost a len nechapes pisany text, ale je mi to jedno, rob si co chces
03.05.2021 - 12:18:08
00
zo skúsenosti môžem povedať, že eagle spojku som za životnosť reťaze rozpojil x-krát... vždy išla rovnako ťažko s klieštikmi na to určenými... skôr si myslím, že SRAM tam má len poistku v návode... ak niekto neskúsený nedokáže dobre zacvaknúť spojku a povolí mu v nejakej stojke a odpáli si koleno o rajdy a bude chcieť niečo riešiť..
03.05.2021 - 12:24:59
02
Alebo ty nechapes americky konzumny pohlad na svet. Hlupost to moze byt, ale podla mna je to napisane jednoznacne.
The PowerLock is designed for one-time use only. The PowerLock can only be removed with master link pliers and must not be re-used. Install a new PowerLock each time a new chain is installed.
03.05.2021 - 12:28:19
11
re-used znamena opakovane pouzitie s dalsou S NOVOU RETAZOU, nie opakovane rozpojenie. bodka. ved to nasledujuca veta vysvetluje ...

okrem toho, polovica bezpecnostnych upozornení v akomkolvek navode na akykolvek vyrobok je pisana alibisticky, aby chranila vyrobcu ...
napr. tento celoodpruceny bajk za vyse 3 litre
https://www.decathlon.sk/mtb-rockrider-xc-920-s-karbon-id_8641560.html
ako mame rozumiet vete:
Nie je vhodný na All Mountain, BMX, Enduro alebo DH.
:D
03.05.2021 - 12:32:57
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up