Podla mna, kazdy kto sa zveri do milosti alebo nemilosti niekoho ineho sa viac menej uz vzdal vsetkych prav. Je povinnost kazdeho aby urobil max pre svoju bezpecnost a zachovanie zdravia nespoliehal sa na akciu niekoho ineho. Na prechod cely zivot idem len v tedy, ked som si isty ze vodic ma vidi a uz zastavil alebo zastavuje. Alebo ked je auto tak daleko, ze keby dupol na plyn aj tak ma nestihne zrazit. Prava su mi ukradnute, to je vec pozozstalych.

Mimochodm trocha som sa pohrabal v legislative a znacka zosadni z bycikla osadena na cesticke pre cyklistov je znacenie ktoremu nemozno vyhoviet v sulade s platnou legislativou. Viac tu: https://www.mtbiker.sk/forum/post1729980.html#p1729980
02.05.2021 - 12:49:49
01
Uzasne co niektori maju za problemy. Chod tam pokojne na plne gule a zdemoluj dakeho klaustrofobika, ktory sa roztrasie a zacne kluckovat, pretoze je pod nizkym mostom.

Padla tu otazka, preco to nespravili vyssie.
Pretoze par milionov €...
Bud prehlbit na kilometroch kanal, znizit hladinu povrchovej aj spodnej vody, narusit hydrologicke podmienky siroko daleko.
Alebo zdvihnut tie dva mosty a s nimi aj staru senecku, nasypy pod D4 aj celou krizovatkou... To cele kvoli par hobby cyklistom, ktorych smrtelne uraza tabula upozornujuca, aby si nerozmlatili hlavy. Ach jaj
02.05.2021 - 19:40:05
413
cokupit
media.giphy.com
02.05.2021 - 20:01:56
30
Ja by som sa len tak vratil k problematike "Zosadni z bocykla". Videl som ju uz zoparkrat, zvacsa teda pri prechode cez cestu a pod. Tam povedzme akoze OK, ak na druhej strane je zase znacka pre cyklistov. Ale v tom podjazde? Je za nim zase znacka pre cyklistov? Nebol som tam, neviem. Aby si potom nemusel tlacit az domov :-)
03.05.2021 - 09:23:11
01
áno, je tam značka vysadni na bicykel... :tmi: ;)
03.05.2021 - 09:27:51
00
cokupit napísal:
Uzasne co niektori maju za problemy. Chod tam pokojne na plne gule a zdemoluj dakeho klaustrofobika, ktory sa roztrasie a zacne kluckovat, pretoze je pod nizkym mostom.


Neviem o akych problemoch hovoris? Jediny kto tu ma zjavne problem si poda tvojho prispevku ty. Ale ten nevyriesis na fore, to sa porad s odbornikmi.

Ak je podla teba v porioadku ze Zákon č. 8/2009 Z. z. Zákon o cestnej premávke si protireci a prikazuje konanie ktore v inom pragrafe zakazuje. Tak potom patris na kadnidatku nejakej strany, ti co to svchvalili mali zrejme rovnaky pohlad na svet ako ty.
Ak si myslis ze zosadnut z bicykla a tlacit pod mostom je prinos pre bezpecnost, tak sa zamysli este raz, alebo popros niekoho kto naozaj tadial jazdi aby ti to vysvetlil.
03.05.2021 - 12:55:11
02
llubik napísal:
Ja by som sa len tak vratil k problematike "Zosadni z bocykla". Videl som ju uz zoparkrat, zvacsa teda pri prechode cez cestu a pod. Tam povedzme akoze OK, ak na druhej strane je zase znacka pre cyklistov. Ale v tom podjazde? Je za nim zase znacka pre cyklistov? Nebol som tam, neviem. Aby si potom nemusel tlacit az domov :-)


No to je tiez dobry postreh, prikazove znacenie sa rusi tabulou alebo krizovatkou. Cize ak je zosadni z bicykla musi byt aj skrkuta, zosadni z bycykla. Iak plati az po krizovatku. Tabula 221 Cyklistická komunikácia (C8 po starom) ju nerusi. Tak isto 221 Cyklistická komunikácia je zrusena iba jasnym ukoncenim cesticky pre cyklisotv. Co je jasne ukoncenie uz zakon neuvadza. Ale mam za to, ze zmizne vodorovne znacenie, alebo je skrknuta 221 Cyklistická komunikácia. Cize 221 Cyklistická komunikácia nie je zrusena krizovatkou, a uz vobec nie znacku zosadni z bycikla!
03.05.2021 - 13:00:53
01
Zdravím, neviete, či po dokončení R7 v okolí Slovnaftu bude spravený nový povrch na ceste, ktorú som zvýraznil na mape, príp. či tam nebude spravený samostatný cyklochodník? Momentálne je to riadne rozbité, akurát úvodných pár sto metrov pri Malom Dunaji na severe je spravená nová cesta.

Prílohy:

Cyklo.png
Cyklo.png 500.99 KiB thumb_up0thumb_down

04.05.2021 - 09:40:43
02
iron.hide napísal:
tak este raz:
1) kedy bude sprejazdeny novy most na D4?
2) preco su zjazdy z lavok na samorinskej strane tak daleko od hradze?

Isiel som okolo, popod most, smer slovnaft, volo vidiet ten najazd na samorinskej strane, aj nejakych cyklistov uz hore na lavke, ale len postavali a "kochali" sa asi okolim . . . Ak tam nieje zabrana na vjazd, neviete ci je to zase aj zjazdne dole na petrzalskej strane?
04.05.2021 - 11:18:43
10
:D a teraz sa tu na teba vrhnu :)
stale je to stavba, tam hore nikto nema co robit
04.05.2021 - 11:23:05
00
pytam sa len informativne, siel som popod, uz tam niesu ziadne mechanizmy, aj ked sa to stavalo, tak tam boli akurat znacky praca na ceste, pouzivaj ochranne prostriedky, obmedzena rychlost a pod, ale ziadna znacka zakaz vjazdu a pod., normalne sa tam chodilo, usek cez stavenisko bol v podstate na sirku mosta, teraz tam uz nieje ziaden mechanizmus, uz aj znacky zmizli, uz iba okolie upravit . . . Ale ano, tam hore nema nikto co robit . . . vsetko hotove :-)
04.05.2021 - 11:41:04
00
Aj ja som minule siel po hradzi a videl som tam nejakeho otecka s dietatom na moste. Spytal som sa kamosa, co robi v d4r7, a povedal ze tam nemaju co hladat, a most sa ma otvarat na jesen az ku koncu roka.
04.05.2021 - 12:28:08
00
ale zase ak je spraveny najazd, nikde ziadna znacka, retaz, zavora tak preco by nesli :-), aj tabule o stavenisku zmizli :-)
04.05.2021 - 12:32:26
00
To je tak slovenské, vidím že to je stavba, viem že to je stavba, vidím že to je nedokončené, koľkokrát aj keď sú tam značky tak ich ignorujem. Keď sa potom večer bude v správach, že umreli, alebo sa i niečo stalo, tak nech neplačú.
04.05.2021 - 12:57:24
01
a preco by preboha umreli :D :D Ty vacsinou umieras ked ides na most?
04.05.2021 - 13:57:36
01
keyboard_arrow_up