No napriklad aspon front assist a lane assist. Deti casto rozptyluju rodicov, staci raz nedavat pozor a si mimo pruhu alebo v aute pred sebou.
03.05.2021 - 10:52:15
01
vikino1 misoR jedná sa o vw passat b7 12/2011 cffb variant. Dorábal som senzory vpredu a vzadu - 8k, canbus ich v pohode číta aj ked ukazuje error, ze riadiaca jednotka pre parkovanie - ziadny signal/komunikácia hoci v jednotke senzorov všetko beží takže ten ďabol predsa komunikuje, vcds ukazuje aj vzdialenosti senzorov. Problém je, že rádio (RCD 330plus 187A desay) ich nevidí (aj pri kamere začalo protestovať [zije svoj zivot]) a vo vcds v jednotke rádia po zaškrtuntí senorov vyhodí hlášku, že kodovanie mimo rozsah. Zadal som aj nenulové číslo dielne atd a bez zmeny.
Neviem či je problém vo VCDS, že táto verzia čo mám nespolupracuje s autom alebo...(?)
Som zo SL, ale pomaly každý deň som na ceste SL - PO - KE
03.05.2021 - 11:10:11
00
valecek: Velmi zalezi, ze co s tym chces robit. Ja mam uz druhe Galaxy, zopar ludi ty ma Sharanov a Alhambry. Pre mna je to top rodinne auto, ale kazdy mame svoje priority.
03.05.2021 - 11:41:33
00
ja jazdim fiat scudo a kupodivu je to fajn auto
03.05.2021 - 11:59:34
00
Aktualne si nemozeme doma zmenu nasho kombika dovolit, ale tiez pozeram dodavky aj Rasta Chvalu a jeho testy sledujem.
Obvykle jazdime 2xdospely a 1xsyn, pozeral som nieco co vzadu nema lavicu, ale vyberatelne sedadla, jedno krajne sedadlo nechat pre syna a na volne miesto dat na dlzku bicykle.
Obcas ked idem okolo nejakeho bazaru kuknem na dlzku ci sa tam zmesti bicykel, to spominane Scudo som tiez nedavno porovnaval.
03.05.2021 - 12:34:37
00
valecek riešim podobný problém, akurát ja mám psy dva :lol: moja voľba bude práve spomínaná Toyota Proace City :angel:
Toyota Proace City je kompletná kópia resp štvorča od PSA Berlingo-Rifter + kde sa pridal ešte Opel Combo - Berlingo by mal mať Turbi tak sa možno vyjadrí :) ale toto sú také polododávky no pre rodinu na denné užitie podla mňa ideál.. obdoba tohto je aj spomenuté Doblo (ktoré od budúceho roku sa pridá k PSA kópii :rofl: takže prašť jak uhoď, už to budú pätorčatá, max že by si tam dali vlastný motor :!: )
Traveller (Spacetourer, Proace) sú už dospelé dodávky, rovnako ako Multivan.. tu je síce dospelý 2 litrový motor so 180k, ale zas už na papieri spotreba ide z 4,5 na 7+ takže na denné jazdenie to už človek pocíti.

a zákulisná info z Toyoty je, že sa chystá (pravdepodobne na budúci rok) elektro verzia.. najprv veľký Proace a potom následne aj City (obdobne sestry z PSA)
03.05.2021 - 12:42:01
00
Hlavne servisáci v autorizovaných servisoch Toyoty sú "nadšení" z tých prekapotovaných francúzov...
03.05.2021 - 12:51:54
01
misung tu si pozeral https://www.vw-club.cz/ alebo vela o kodovaní je aj na skodahome.cz.
Ja som tiež chcel aby mi zadné parkovaky zobrazovalo na rádio, ale potom som zistil, že niesu origo ale nejaké dorábané. Vcds je super vec len musíš vedieť a hodne robí aj výbava čo naj ednom voze ide na druhom nemusí.
03.05.2021 - 12:52:13
00
Ja mám ešte I Alhambru a tam biky uplne bez problému ale už je v štadiu rozkladu.Teraz mám Yetiho ale tam musí predné kolo dole.
03.05.2021 - 12:56:13
00
hľadať som hľadal aj na zahraničných fórach, no nič. ešte je možnosť že vyskúšam druhé rádio. ďalšia vec čo sa týka 2011 passatu B7, že veľa vecí sa musí robiť v eeprom (aj taká blbosť ako pretáčanie budíkov pri zasunutí kľúča) pričom 2012+ už priamo vo VCDS, taký štartstop sa tiež nedá vypnúť. Senzory sú orgio (z jednej búračky, ale aký to bol rok neviem). keby sa niečo podarilo tak report tu do vlákna, možno to niekomu pomôže
03.05.2021 - 13:05:17
00
CraObs diky moc. berlingo a rifter mi pride zase nasilu urobene 7 er. to uz potom rydze MPV ala alhabra, sharan ci galaxy. tie dodavkoidne mi pride proste ked uz rodinna dodavka, tak so vsetkymi vyhodami dodavky.rifter ci berlingo ako nejake medziclanky.
03.05.2021 - 14:00:04
00
Na Youtube si pozeral je tam viac ludí kde sa venujú kodovaniu VW.
03.05.2021 - 14:06:00
00
misung napis chalanovi na fb motordiag ( je z kosic ) Radoslav Rozbroj, uz ked sme boli v dielni zufaly s nejakymi kodovaniami robil nam auta. samozrejme si da za to zaplatit
03.05.2021 - 14:15:32
01
Ak máš na Multivan , tak sa neboj ... ale poponáhľal by som sa . Kkti vraj opúšťajú koncept “ dodávky “ a idu robiť multivan na platforme asi golfu . No nejbe im ? Pridu o kopec potenciálnych klientov . Ak sa Tak rozhodnú ostane pre mna jediná volba , a teda méďa V v najsilnejšej motorizácii , 4x4 a automate . Čus
03.05.2021 - 14:48:28
01
trieda "sharan" ma skoncit/slkoncila a nahradi ju caddy. skus este honda oddysey alebo jej dvojca toyota sienna tusim. Mas krasnu volbu 6valec v automate :)


Naposledy upravil Hosť dňa 03.05.2021 - 14:59:01, celkovo upravené 1 krát.

03.05.2021 - 14:56:57
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up