lapaloma napísal:
by ma zaujímalo, ak sa niekto rozhodne pre nejaké očkovanie ... či chrípka alebo iné pri ceste napr do afriky ... či si podrobne naštuduje alternatívy a zodpovedne si vyberie tú najlepšiu vakcínu. Alebo proste dostane prvú čo lekár dostane pod ruku

Ešte je to tak, že keď poisťovňa v plnej sume hradí horšiu vakcínu (lebo je lacnejšia), tak ľudia samozrejme nechcú lepšiu s doplatkom.
04.05.2021 - 12:22:24
01
double napísal:
taktiež je rozdiel si pichnut niečo čo sa pichá 20 rokov a niečo čo tu je rok. Ked je na vyber prečo si nevybrat. Bicykle tiež vyberate a nekupujete hned prvý čo máte po ruke.
O mesiac možno ak pojdete na vakcinu dostanete nielen možnost vyberu ale aj basu piva k tomu:)

A myslíš si, že u tej vakcíny čo je tu 20 rokov si ľudia mohli na začiatku povedať to isté :?: Čiže očkovaním 20 ročnej vakcíny tiež automaticky schvaľuješ testovanie na ľuďoch.
04.05.2021 - 12:24:59
00
skynet napísal:
lapaloma Väčšinou si človek naštuduje a zodpovedne vyberie vakcínu. Aj môj dedo keď sa dával očkovať proti chrípke tak zisťoval ktorá je preňho najvhodnejšia.


No ja nemam vzdelanie na to aby som vedel ktora vakcina je pre mna dobra, preto sa v tomto spolieham na lekarov, alebo ked mam problem s autom tak na automechanikov, rozhodne sa vyhybam radam z modreho konika a inym vsevediacim foram.
04.05.2021 - 12:25:35
01
Veď o tom istom píšem...
04.05.2021 - 12:39:39
00
no vidíte, ale pri covide chcú ľudia na výber :) ... toto je zdá sa častý dôvod, prečo sa neočkovať ... inde idú po cene alebo dôverujú lekárovi

Ja som už pred rokmi tvrdil, že dúfam, že tento svet naozaj riadi nejaká skupina "vyvolených gejtsov a sorošov". Lebo ak je ľudstvo a svet v takýchto sračkách len náhodou a nikto to neriadi s nejakým presným zámerom ... tak mi je smutno
04.05.2021 - 12:51:14
02
zo vsetkych sraciek v ktorych tento svet bol, su tieto najmensie. Neviem co by vyplakavaci robili napriklad pocas vojny..."ja tuto pusku nechcem, stanne pravo je nu-lit-ne, ja zatemnovat okna nebudem lebo ..."
04.05.2021 - 12:55:28
14
Španielska ministerka obrany Margarita Roblesová v pondelok uviedla, že lekári potvrdili súvislosť medzi úmrtím jedného vojaka a podaním vakcíny proti covidu-19 od britsko-švédskej spoločnosti AstraZeneca. Uviedla to počas návštevy posádky, kde vojak slúžil. Desiatnik zomrel pre krvné zrazeniny. Ministerka zároveň vyzvala Španielov, aby sa aj naďalej nechali očkovať proti covidu.

Podľa ministerky lekárske analýzy ukázali bez pochybností, že smrť španielskeho desiatnika „bola dôsledkom očkovania“ preparátom spoločnosti AstraZeneca. Roblesová označila správu za veľmi tvrdú, Španielov ale vyzvala, aby sa aj naďalej nechali očkovať, pretože je prípravok bezpečný.

„Najlepším spôsobom, ako ho (koronavírus) poraziť, je práve očkovanie,“ uviedla Roblesová. Tridsaťpäťročný príslušník španielskej armády zomrel 23. apríla potom, čo bol hospitalizovaný so silnými bolesťami hlavy. Očkovaný bol niekoľko dní pred tým, než nastali jeho zdravotné problémy. Podľa analýz bolo úmrtie spôsobené trombózou.

Súvislosť medzi podaním vakcíny od spoločnosti AstraZeneca a vznikom krvných zrazenín skúmala Európska agentúra pre lieky (EMA). Na začiatku apríla zverejnila záver, že vznik krvných zrazenín môže byť veľmi vzácnym vedľajším účinkom tejto očkovacej látky. Dodala ale, že preparát je veľmi účinný a jeho prínos výrazne prevyšuje možné riziká.

Podľa pondelkových údajov bolo v Španielsku podaných približne 16,4 milióna dávok vakcín proti covidu. Zhruba desatina obyvateľstva, 4,6 milióna ľudí, dostalo obe dávky vakcíny. Zhruba 11,7 milióna Španielov, čo je štvrtina populácie, má aspoň jednu dávku. V krajine sa najviac používa prípravok od spoločností Pfizer a BioNTech, ktorého bolo spotrebovaných približne 11,4 milióna dávok. Španielski zdravotníci podali tiež 3,8 milióna dávok lieku od spoločnosti AstraZeneca a 1,1 milióna dávok vakcíny od firmy Moderna.
04.05.2021 - 13:45:48
00
lapaloma napísal:
Ja som už pred rokmi tvrdil, že dúfam, že tento svet naozaj riadi nejaká skupina "vyvolených gejtsov a sorošov". Lebo ak je ľudstvo a svet v takýchto sračkách len náhodou a nikto to neriadi s nejakým presným zámerom ... tak mi je smutno

Počkaj počkaj, nebolo by práveže trochu blbé, ak by svet bola takáto partia dezolov riadená ďalšou partičkou ***** zjavne neschopných riadiť tých dezolov?
Lebo v neriadenom systéme je vysoká miera entropie, teda bordelu, normálna. Riadenie by to malo zlepšovať.
triki nerád narúšam tvoju bezpodmienečnú vieru v ľahké nachádzanie neoddiskutovateľných záverov štátnou úradníčkou v horizonte niekoľkých dní, hlavne ak o tom napríklad informuje médium tvojmu politickému sfarbeniu milé, a to ešte v prípade niečoho, čo postihuje zlomky promile nejakého súboru a teda štandardná neurčitosť je viacmenej rovná počtu prípadov, ale doteraz som nevidel ani len návrh možného mechanizmu, ktorý by nejako presiahol hranicu špekulatívy
dokonca ani ak by daná vakcína povedzme o 100 % zvyšovala riziko trombózy (čo nezvyšuje), aj tak by v danom súbore bolo len 50 % "bezosporov" a teraz príde ten sladký bonus: predstav si, že tá vakcína sa na tú zrazeninu, div divúci, nijako nepodpíše, aby si to niekto prečítal pod mikroskopom, takže tvrdiť že zrazenina A v subjekte B bola NAISTO spôsobená vakcínou C je obrovské chucpe
04.05.2021 - 15:02:31
26
nerozumiem naco siria taketo, neviem ako to nazvat..
ten novinar si asi mysli, ze vakcina nejak zazrakom ochrani pred nakazenim sa :^)
https://www.aktuality.sk/clanok/887994/koronavirus-po-zaockovani-sa-nakazilo-menej-ako-0-5-ludi/
zas to uvidia plebs a budu drzkovat
04.05.2021 - 16:31:45
00
Per to si sem dal citát z nejakej dezolátnej veselohry? Ešte aj starému selektívnemu antivaxerovi sa práve rozkotúľali oči po klávesnici... :facepalm:
04.05.2021 - 17:00:38
00
jupiii :party:
Rakúsko je pripravené uzavrieť so Slovenskom bilaterálnu dohodu, ktorá umožní slobodné cestovanie medzi krajinami.

https://svet.sme.sk/c/22652657/rakusko-pripravene-na-dohodu-o-slobodnom-cestovani-so-slovenskom.html?ref=trz
04.05.2021 - 17:20:14
03
.

Prílohy:

182366850_3833544873409808_7968137750790430943_n.jpg
182366850_3833544873409808_7968137750790430943_n.jpg 151.2 KiB thumb_up0thumb_down

04.05.2021 - 17:40:54
00
triki napísal:
Podľa ministerky lekárske analýzy ukázali bez pochybností, že smrť španielskeho desiatnika „bola dôsledkom očkovania“ preparátom spoločnosti AstraZeneca.

Unikat, to bude asi prva zrazenina krvy na svete, pri ktorej sa BEZ POCHYBNOSTI dala urcit jej pricina... :headbang:

Ale mozno vojak len nespravne uzil antikoncepciu, ked ma takeho falusa za ministerku...
04.05.2021 - 20:39:45
01
dobrá diskusia na "veda pomáha" online.Do konca mája sa dostane k pfizeru každý kto bude mať záujem.Neodporúčajú ženám medzi 20-40 očkovať sa astrou a počkať do mája na pfizer.
04.05.2021 - 21:21:04
01
Že vás to ešte baví 😂 ...
04.05.2021 - 21:31:02
02
keyboard_arrow_up