Ako je to s vodenim/nevodiem psov ?
V prirode tam by podla polovneho zakonu nemal byt volne pohybujuci pes viac ako 50m od majitela ?
A ako je to v extravilane obce ?
04.05.2021 - 14:40:08
00
Priroda a extravilan je to iste, odborne sa to vola polovny revir a je to vacsina uzemia SR.

§ 24
(3) Zakazuje sa v poľovnom revíri

d) voľný pohyb psa19) vo vzdialenosti väčšej ako 50 m od osoby, ktorá psa vedie; to sa nevzťahuje na služobných psov používaných podľa osobitných predpisov19a) a poľovníckych psov pri výcviku a výkone poľovníctva,

https://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-274

Po kliknuti na konkretny vidis aj mapu https://gis.nlcsk.org/registre/Zoznamy/ZoznamPolovRevirov
04.05.2021 - 15:07:09
00
ano to som nasiel aj to spominam, ale akosi mi to nestaci, nerozumiem preco to tak je..

velmi casto stretavam v prirode ludi s velkymi, alebo bojovymi plemenami, ktore volne behaju

cize pravne nemam nic proti tomu a musim drzat hubu a len dufat, ze ma nejaky psik nahodou nenapadne.. to ze za mnou agresivne behaju, alebo chcu len ocuchat a pacia sa im moje pedalmi krutiace nohy je uz pomaly na dennom poriadku
04.05.2021 - 15:18:33
00
Mozes to riesit nejakou ultrazvukovou plasickou priamo so psom, alebo debatou s jeho blbym majitelom, alebo s pz a oni s majitelom.
Ak ale obec nema na danom mieste vo vzn zakaz volneho pohybu, mas smolu. Pozri https://www.zakonypreludi.sk/zz/2002-282
04.05.2021 - 15:31:51
00
juju_pepe napísal:
cize pravne nemam nic proti tomu a musim drzat hubu a len dufat, ze ma nejaky psik nahodou nenapadne.. to ze za mnou agresivne behaju, alebo chcu len ocuchat a pacia sa im moje pedalmi krutiace nohy je uz pomaly na dennom poriadku

ak je neovládatelný a obťažuje alebo nebodaj zaútočí volať policajtov.. v prírode ale bohužiaľ s privolaním hliadky asi nepochodíš :?: paragrafy sú a aj keby boli ešte prísnejšie, ale tá vymožiteľnosť je problematická, hlavne tam kde "nikto neni" :@
05.05.2021 - 07:29:34
00
5.4.2021 pohrýzol manželku pri cyklistike pes - Nemecký ovčiak. Dnes je to jeden mesiac, čo sa rana stále nezahojila. Každý 1 až 2 dni na chirurgii (počas víkendov, sviatkov alebo ak majú u nás v meste dovolenku tak do Bratislavy). Konštatné bolesti a utrpenie pri ošetrovaní rany, práceneschopnosť, lahostajnosť majiteľa psa. "Pekný" míšung. Podané trestné oznámenie, zatiaľ bez odozvy. Dám vedieť, ako to dopadlo, aby som vedel prípadne poradiť ako postupovať, čomu sa vyvarovať. Fotky zranenia sem dávať nebudem, nevyzerá to vôbec dobre.

P.S. Trestné oznámenie pre laxný prístup majiteľa psa a neochotu spolupracovať a pokračovanie v nezodpovednom "vedení" psa aj 2 týždne po incidente. Cieľom je dosiahnuť jeho potrestanie a vymoženie si všetkých náležitostí týkajúcich sa straty mzdy, bolestného, nákladov na liečbu, cestovného kvôli ošetreniu a ujmy na spoločenskom uplatnení sa.
05.05.2021 - 23:31:31
015
Mozes opisat ako ten utok zacal a prebehol ? Ja si nesiem z detstva traumu po uhyznuti, tak dnes nosim na biku antidog sprej a ine pomocky na ochranu, ale aj tak mi je neprijemne, ked vidim velkeho psa len tak behat na volno.
06.05.2021 - 00:44:11
00
Odpíšem v súkromnej správe, nechcem sa tu vo vlákne rozpisovať o podrobnostiach a naviac toho textu bude asi viac. Sem napíšem v budúcnosti záver, ako to dopadlo, čo sa podarilo vybaviť, ako dopadla liečba prípadne následky.
07.05.2021 - 01:55:23
00
Kua, dúfam že nie niekde u nás v okolí. Už som tiež rozmýšľal nad sprejom, keď chodím zo synom, lebo už sa mi stalo že majiteľ tvrdil "dobrý psík, on sa chce len hrať" a pritom sa psík pozeral že len kde sa zakusne. Nič proti psom, aj u nás majú v paneláku susedovi chlapci psa, je cvičený a trénovaný, ale verím tomu že keď sa to "šteniatko" za niečím rozbehne tak toho chlapca čo ho drží na vodítku stiahne a poťahá za sebou na zemi, keby veľmi chcel.

Fotky nepotrebujeme, nie je to pekné pozeranie, len tu daj info ako to dopadlo, teda či sa dá reálne niečo získať .
07.05.2021 - 08:10:37
02
Cykloturista napísal:
ale verím tomu že keď sa to "šteniatko" za niečím rozbehne tak toho chlapca čo ho drží na vodítku stiahne a poťahá za sebou na zemi, keby veľmi chcel.

nechcem strašiť nikoho ešte viac, ale pes keď "veľmi chce "nepoťahá len chlapca.. taký 20-25kg pes vie zamávať aj s dospelým 80kg človekom .. takže mať psa pod kontrolou čisto fyzicky nezvláda veľmi vysoké percento..
07.05.2021 - 10:23:23
02
Cykloturista napísal:
Kua, dúfam že nie niekde u nás v okolí. Už som tiež rozmýšľal nad sprejom, keď chodím zo synom, lebo už sa mi stalo že majiteľ tvrdil "dobrý psík, on sa chce len hrať" a pritom sa psík pozeral že len kde sa zakusne. Nič proti psom, aj u nás majú v paneláku susedovi chlapci psa, je cvičený a trénovaný, ale verím tomu že keď sa to "šteniatko" za niečím rozbehne tak toho chlapca čo ho drží na vodítku stiahne a poťahá za sebou na zemi, keby veľmi chcel.

Fotky nepotrebujeme, nie je to pekné pozeranie, len tu daj info ako to dopadlo, teda či sa dá reálne niečo získať .


Majiteľ psa býva v Modre na Dolnej 121. Je to osamelý dom (asi dáky majer) uprostred viníc. Popri jeho pozemku vedie žlté C (po príjazdovej poľnej ceste vo vlastníctve mesta Modra). Pán je očividne ignorant, pretože keď som za ním zopár krát bol riešiť incident, tak brána dokorán a pes letel rovno po mne, bol som už v aute, inak by som si "užíval" aj ja good times. Naviac sa ten chlapík tvári, akoby mu to tam všetko patrilo (podľa katastra tam vlastní pozemky, ale nie cyklotrasu na ktorej k útoku došlo, z jeho viny.
07.05.2021 - 22:50:06
00
Tam som minulý rok bol na bicykli, mali také malé kozičky za plotom, ešte som si hovoril že zoberiem nabudúce aj syna nech sa príde pozrieť. No dobre že som nebol.
10.05.2021 - 11:25:09
01
Mám najradšej takých, čo tvrdia: to je dobrý psík, chce vás len oňuchať. Kua, panička, poď sem a oňuchaj mi pelendrek ty. Našťastie, takého som už dlho nestretol a väčšinou si psa hneď stiahnu.

A inak hento som zažil v Rusku, šiel som peši z colnice do mesta, chodník iba na jednej strane cesty a na chodníku smečka psov asi vo veľkosti bernardína. Bolo ich asi 8 či koľko. Jak som sa priblížil, začali brechať, stislo mi riť ale povedal som si, serem na nich, idem. Po očku som kontroloval situáciu a len som okolo nich prešiel ako okolo ožratých hlučných ľudí. Cestou naspäť som už mal výbavu, takže som im hodil párky a dali mi pokoj, bili sa medzi sebou.

V PL zas, malé pouličné orechy, ja na bajku, začali vybiehať najprv jeden, to stačil ostrý pohľad, zaraz ich bolo 12 a to už len dobiedzali, bol to strmák a nechcelo sa mi už vracať a zle som vyhodnotil situáciu, jedného som odkopol a zabrať do tak strmého kopca som nedokázal dostatočne rýchlo, takže nohavice roztrhané a aj nejaké odtlačky zubov mi nechali, našťastie sa to zhojilo rýchlo...

Beriem si z toho poučenie ako sa chovať pri psoch, načo mám predsa psa? Aby strážil a pomáhal, nie na okrasu a ani na kompenzáciu malého obuška, na to mám predsa auto ??
10.05.2021 - 21:02:15
00
Cykloturista Áno. To je presne to miesto. Tam som pozeral na tie kozlence aj ja, zatiaľ čo manželka šlapala ešte kus za mnou a odtiaľ vyšiel chlapík so psom jak malý medveď ako úplne autonómna bytosť bez dozoru a o pár okamihov už vysel na lýtku mojej polovičky... Furt si vravím, že prečo nepokúsal mňa, keď už sa to muselo stať, ale to je už teraz jedno a vlastne zbytočné fabulovanie. Inak pánko ma vždy keď som s ním čosi riešil , presviedčal, že on má deti rád, že sa tam s ním hrávajú. Možno jeho vnukov a vnučky (ak dáke má), no po tom čo som videl, čo sme si tam zažili mu verím asi ako voľne pohodený stejk akémukoľvek psovi.
11.05.2021 - 00:51:15
00
aktualne - https://www.instagram.com/reel/COuXe4cpvHS/?igshid=6b1qlp4osuiy
11.05.2021 - 14:48:39
05
keyboard_arrow_up