je... robí sa aj verzia pre s60 (nie 3rd edition)...


No, .... neviem, ja len upresním: http://www.wild-mobile.com/eng/download.php
15.06.2008 - 20:24:10
00
"Plne súhlasím. Mne sa tiež nepáči, že niektorí výrobcovia plášťov pre MTB udávajú maximálny prípustný tlak v psi. Preto si ich nekupujem, aj keď sa to dá tiež prekonvertovať. Ale ja nemám rád pound per square inch."

ale no... ja som tým nemyslel, že je to zlý kúsok softvéru. len skrátka ten výstup v plt je jeho nevýhodou. myslím, že gpx je univerzálnejší formát... :wink:
edit: tak som zistil, že tá konverzia plt do gpx mi je nanič, pretože plt neobsahuje čas. takže sa potom nedá synchronizovať exif s gps súradnicami :(
15.06.2008 - 20:24:40
00
edit: tak som zistil, že tá konverzia plt do gpx mi je nanič, pretože plt neobsahuje čas. takže sa potom nedá synchronizovať exif s gps súradnicami


PLT súbor SmartComGPS má časové značky. Ak ich chceš vidieť, otvor si ho v OziExploreri. Na ilustráciu som si dovolil použiť PLT súbor od Zuskyho, ktorý poskytol na inom mieste tohto fóra: http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t ... start=1365


img516.imageshack.us

... a ten kto uveril, tak si teraz môže originálny PLT súbor pomocou voľne šíriteľného programu GPSBABEL skonvertovať do GPX a dostane tento výsledok.

img170.imageshack.us

Skonvertovaný GPX súbor je v prílohe. Aj s časovými značkami.

Prílohy:

zusky-konverzia.rar [13.96 KiB]

18.06.2008 - 13:28:45
00
rozmyslam nad zakupenim gps modulu k mojej nokii 6233 cize je to "hlupy" telefon tak sa chcem spytat aku aplikaciu by som mohol pouzit mala by: zaznamenavat trasu, navigovat k bodom ktore dam v PC, zobrazit nadmorsku vysku, prevysenie, nech to spolupracuje s PC, to bude asi vsetko. Mali by to splnat trekbuddy alebo vlkgps?
18.06.2008 - 19:44:26
00
Tvoje požiadavky spĺňa TrekBuddy a MapNav. MapNav toho však vie o dosť viac. TrekBuddy je ale jednoduchší na ovládanie. VlkGPS nepozná prácu s mapou, k bodu ťa však dovedie, uloží trasu atď.
18.06.2008 - 20:06:19
00
K tym casovym znackam: Pri Garminoch aktiv log casove znacky ma, ale ulozeny (optimalizovany) log nie. Preto aj po nahrati tras z GPS Garmin do Oziho niektore PLT znacky maju, ine nie. Neviem ako to funguje u inych GPS.
18.06.2008 - 22:18:06
00
K tym casovym znackam: Pri Garminoch aktiv log casove znacky ma, ale ulozeny (optimalizovany) log nie. Preto aj po nahrati tras z GPS Garmin do Oziho niektore PLT znacky maju, ine nie. Neviem ako to funguje u inych GPS.


O.K., ale tu išlo o PLT súbor vytvorený programom SmarComGPS bežiacom v mobile pod Symbianom, ktorý prijíma NMEA dáta z externého bluetooth GPS modulu. Ten (PLT súbor) časové značky má.
18.06.2008 - 23:44:41
00
laco: ok, vyskúšam a uvidím. ja som pozeral len do toho plt súboru a tam mi nič z tých údajov nepripomínalo čas... tak som sa možno unáhlil. na druhej strane páči sa mi možnosť zoomovania mapy, to mi na TB chýba...
19.06.2008 - 08:26:05
00
Áno, máš pravdu. Ak si ten PLT súbor otvoríš iba ako textový napr. v notepade, nevidíš nič, čo ti pripomína dátum a čas. Ale on tam je. Nevyznám sa podrobne vo formáte PLT, ale tie dáta budú nejako prekódované. V Oziexploreri však vidíš, že čas tam je. A po prekonvertovaní do GPX a otvorení v notepade, ho tam tiež vidno. Ten čas (v GPX) je však greenwichský (GMT), je to o 2 hodiny menej ako náš letný.
19.06.2008 - 09:37:41
00
to nič... aj trekbuddy má výstup s gmt časom. s tým počítam, pri synchronizovaní s fotkami si to vždy najprv overím na mape, kým zapíšem gps do exifu...
19.06.2008 - 10:55:17
00
ako mozem vyrobit mapu pre ten mapnav? mapu mam aj som ju nakalibroval a ulozil-bol to niaky map subor(koncovka map) a ak som dobre pochopil tak ten mapnav potrebuje mno mapu. ako ju vyrobim?
19.06.2008 - 13:35:14
00
Asi si budeš musieť prečítať návod, lebo je to trochu zložitejšie, ale netreba sa toho báť, hlavne keď vieme po rusky a anglicky.

Stiahni si všetko z nasledovných linkov (ináč citujem z príspevku, ktorý je na predchádzajúcej strane):
Tu sú nejaké podklady k MapNav (najnovšia development verzia, nástroje na výrobu máp aj s východzími mapovými podkladmi pre okolie Košíc, externá mapa okolia Košíc "6---Kosice-Krompachy.mno" a nejaké návody): MapNav.rar - 72.44 MB
EDIT: Opravený súbor kosice_krompachy.map - 3.81 kB KONIEC CITÁTU

Prílohy:

Kak sdelať svoju kartu v MapMobileNavigator.pdf [76.2 KiB]

19.06.2008 - 14:38:03
00
Jiščo adna zagruzka rukovodstva k mapnav.

Prílohy:

Map Mobile Navigator User's Guide 4.6.0.pdf [670.39 KiB]

19.06.2008 - 14:44:17
00
Asi si budeš musieť prečítať návod, lebo je to trochu zložitejšie, ale netreba sa toho báť, hlavne keď vieme po rusky a anglicky.

Stiahni si všetko z nasledovných linkov (ináč citujem z príspevku, ktorý je na predchádzajúcej strane):
Tu sú nejaké podklady k MapNav (najnovšia development verzia, nástroje na výrobu máp aj s východzími mapovými podkladmi pre okolie Košíc, externá mapa okolia Košíc "6---Kosice-Krompachy.mno" a nejaké návody): MapNav.rar - 72.44 MB
EDIT: Opravený súbor kosice_krompachy.map - 3.81 kB KONIEC CITÁTU
nejde mi to postupoval som takto: 1.skalibroval som mapu ulozil do formatu *.map
2.dal som ju do programu mapnaveditor
3.vysli mi tam jeden subor vo formate *.mnm a druhy *.mno
4.ten mno som vlozil do mobilu a postupoval nasledovne:
Mám nainštalovaný MapNav v4.6.7. Mapu (s príponou .mno)si dávaš na SD kartu (pre mapy možno vytvoriť aj osobitný priečinok). Ísť do NASTAVENIA/MAPY a označiť User Map. Ostatné odporúčam odznačiť. Ísť do menu Viac.../Externé mapy a Pridať cestu k User map na SD karte. Potom sa mapy prepínajú tlačidlami telefónu, podľa návodu.
bol tam nazov tej mapy ale mapa tam bola ta (asi) celeho sveta.neviem ako dalej. poradte niekto!
19.06.2008 - 17:23:56
00
Pre istotu niečo z návodu:
Map navigation use next keys:
Joystick – map move.
1 – zoom in
3 – zoom out
.
.
.
# – changes between map/surface
0 – changes map source Google / VirtualEarth / Custom maps (Depends on Settings - Maps )

To view your maps in Settings-Maps User Map must be checked. Switch to
your map with key 0 (until No appear - no maps) and then # to select each your own maps.


Aby si videl svoju mapu, musíš mať nastavený kurzor (kríž) nad nejakým bodom tvojej mapy (zem. šírka a dĺžka). Keď je kurzor nad Afrikou, tak ju neuvidíš. Ak máš pripojený GPS modul, tak sa samozrejme kurzor dostane na súradnice tvojej polohy.

Potom sa pomocou "0" a "#" prepneš na tvoju mapu. Nastavíš si ešte tlačidlami "1" a "3" zoom, ktorý potrebuješ a mapa sa ti objaví. (V programe mapnaveditor si si vytvoril mapu napr. so zoomami 11, 12, ... ,16. MapNav však počíta so zoomami 1 až 20, takže keď si mimo zoomov vytvorených mapnaveditorom, mapa sa nezobrazí.
21.06.2008 - 16:43:22
00
keyboard_arrow_up