Caute,
pred cca 2 rokmi som si kupil elektrobicykel Haibike SDURO HardNine 7.0 2019 - motor yamaha pw-se, na denne dochadzanie do prace. Cca po roku a pol mi zacal blbnut pohon, displej a pohon vypadaval a potom znova naskakoval. V servise mali bike cca 2 mesiace, posielali do nemecka, nikto nic nevie diagnostikovat. V zaruke vymeneny motor, displej a bateria. Nakoniec som si sam dal na zadny magnet na rame podlozku aby bol blizsie k magnetu na kolese a na chvilku problem prestal, ale teraz sa znova vratil. Niekedy vypadne displej + pohon a po 10 sekundach sa znova nahodi, niekedy displej funguje ale pohon vypadne... nemate niekto skusenosti alebo rady? V servise uz len prevracaju oci a netusia co maju robit...
Vdaka za kazdy napad.
03.05.2021 - 21:15:43
00
Otázka je, či ten motor bol naozaj vymenený, alebo sa robili len nejaké repasy... Lebo síce PW-SE z 2019 mali kopu rôznych problémov a vadných šarží, ale výmena (skutočná) za nový to vždy poriešila... Hovorím o cca 15. prípadoch... Pozrel by som ešte konzolu batérie, niekoľkokrát sme museli upravovať pozíciu kontaktov, aby to neblblo...
04.05.2021 - 17:49:10
00
Chlapi nestrašte. 🙃
06.05.2021 - 17:48:47
00
Mne PW-ST vypínal displej aj motor a pomohlo vystriekanie kontaktov batérie a konektora na bicykli s WD Fast Drying Contact Cleaner.
Ale to snáď u teba v servise spravili.
Mne sa to stalo po umytí na pumpe a následne sa to opakovalo asi v 300 km intervaloch. Bez ohľadu na počasie. Ten sprej to vyriešil a od vtedy to funguje tisíce km. Tá ochrana batérie a aj kontaktov samotného motora je mizerná.
06.05.2021 - 22:25:12
00
Caute, tak len pre uzavretie temy a mozno pomoc pre inych do buducna. Problem sa podarilo nakoniec vyriesit, ale az po tom ako stastim par krat preblikol error 71, co moze indikovat zly kontakt s bateriou. Momentalne to vyriesil sprej na elektricke kontakty a objednal som aj novy diel konektorov-pinov co idu do baterie. Zatial bez problemu odvtedy.
30.06.2021 - 12:50:21
02
keyboard_arrow_up