Gusto0 napísal:
fotka kotucov by nebola? ak si zbrzdil ocel na vrchu a teraz brzdis hlinikom co je vo vnutri tak ten sa asi tavi :lol: a zachytava na platniach

nech sa paci

Prílohy:

IMG_20210430_202332.jpg
IMG_20210430_202332.jpg 350.71 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20210430_202324.jpg
IMG_20210430_202324.jpg 348.37 KiB thumb_up0thumb_down

30.04.2021 - 20:28:36
00
Kenai napísal:
Skontoluj poriadne ci sa ti tam nema odkial dostat nejaky olej. Neunika ti niekde z netesnosti brzdoveho okruhu. Moze to navzlinat a dostat sa na kotuc alebo platne a potom sa to uz roztihne a zapecia do podobneho stavu. Druha brzda je taka ista ? Tiez sa mi nepaci ze to je len v strede platne, nemas ich vypukle ? Ak budes smyrklovat brus len tu ciernu cast nech neurobis na nich obluk este vacsi ako uz je.

ties mam podozrenie na ten olej zadna je pohode ale tej staci 10% vykonu... zajtra to pozrem pripadne skusim medzi platnicky a prasa dat vreckovku ci ostane sucha...
30.04.2021 - 20:42:13
01
Odmasti vsetko, pojazdi a potom hladaj lesklu prachovu mapu okolo nejakeho spoja. Nemusi to tiect stale, moze iba pri intenzivnom brzdeni.
30.04.2021 - 23:08:57
00
Synak napísal:
nech sa paci

Ahoj, podľa toho čo vidím sú to metalické platne, že?
30.04.2021 - 23:43:17
00
Lery741 napísal:
Ahoj, podľa toho čo vidím sú to metalické platne, že?
ano su metalicke konkretne tieto
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/brzdove-platnicky/shimano-j04c-ice-tec-brzdove-dosticky-kovove-s-chladicom.html
01.05.2021 - 08:53:24
00
Synak napísal:
ano su metalicke konkretne tieto....


Mám rovnaké platne a rovnaký problém.

Píšeš, že ich máš na graveli a takmer nebrzdíš, určite si už počul, že metaliky potrebujú dobre zahriať aby brzdili. Podľa mňa tvojim brzdám nič nie je, skús na skúšku vložiť obyčajné organiky napr G03A a rozdiel by mal byť okamžite badateľný.

Tiež som bol už na prášky, že prečo to nebrzdí, keď vo Švajčiarsku brzdili ako kotvy, no preto lebo žijem na nížine a nemajú sa kedy zahriať. Brzdu som mohol stlačiť koľko som chcel, akurát to viac pištalo.
Keď som vymenil platne, hneď to brzdilo ako má. ?
Tie sintre proste nie sú vhodné na tvoj štýl jazdy.

Prílohy:

IMG_20210501_092644.jpg
IMG_20210501_092644.jpg 464.15 KiB thumb_up0thumb_down

01.05.2021 - 09:38:13
21
Synak napísal:
nech sa paci

poriadne vycistit a odmastit kotuce a ako uz spominali predo mnou prebrusit oblozenie do roviny (nie do obluka ..lebo na foto nezabera cela plocha platnicky a mala by)...
01.05.2021 - 09:49:36
00
Lery741 napísal:
Mám rovnaké platne a rovnaký problém.

Píšeš, že ich máš na graveli a takmer nebrzdíš, určite si už počul, že metaliky potrebujú dobre zahriať aby brzdili. Podľa mňa tvojim brzdám nič nie je, skús na skúšku vložiť obyčajné organiky napr G03A a rozdiel by mal byť okamžite badateľný.

Tiež som bol už na prášky, že prečo to nebrzdí, keď vo Švajčiarsku brzdili ako kotvy, no preto lebo žijem na nížine a nemajú sa kedy zahriať. Brzdu som mohol stlačiť koľko som chcel, akurát to viac pištalo.
Keď som vymenil platne, hneď to brzdilo ako má. ?
Tie sintre proste nie sú vhodné na tvoj štýl jazdy.

diky znie to rozumne dokonca som nad tym uvazoval ked som si studoval vlasnosti platniciek ze pre mna by vacinu roka bolo lepsie mat resin ale cez sezonu mam zasa rad zjazdy a vybehnem si obcas nieekam hodrusa skycov.... ale takto pri dochadzani do prace ich za 30km stlacim 3x aj to len tak lite +plus zimny bordel na cestach spravi svoje....

tak si objednam najblisie resin a uvidim....
01.05.2021 - 12:25:52
03
Nazdar chalani, mám taký problém s cinkaním prednej brzdy a už som zúfalý:

nezvlnený nový kotúč, za studena / aj zohriaty, bez brzdenia - na voľno: NÁHODNE.



Povodne som mal 203mm SMRT70 od Shimana, ten mi ale strašne vibroval pri brzdení, nepomohlo akékoľvek očistenie kotúča, platničiek (čističe bŕzd, odmasťovače, acetón, JAR a horúca voda a aj jemný Cif na riad). + ta poondiatá sendvičová konštrukcia sa pri zohriatí ľúbila zvlniť a potom šuchal pokiaľ nevyhladol, proste zle....

Tak som sa rozhodol vymeniť kotúč s menšími vybratiami aby bola brzdná sila konštantná, a kúpil som 203mm BBB BBS-121 (fotky po montáži v príspevku v hodnoteniach) :
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/brzdove-kotuce/bbb-bbs-121-centerstop-centerlock.html

Vibrovanie vo väčších rýchlostiach a zvlnenie pri zohriatí sú preč SUPER!!!,

Ale teraz sa mi náhodne začalo stávať že pri zatočení (alebo včera za veterného počasia podstatne častejšie) mi začína vďaka vibrovaniu cinkať kotúč o obloženie. Najprv som myslel podľa zvuku že sú to špice, prebehol som ich, všetky OK, alebo matička galuskového ventilu, tiež pevne dotiahnutá, alebo jeden nit na kotúči je voľný, nie všetky sú v poriadku, všetko pevne, večer som skúšal jazdiť bez obloženia a ticho.

Tak reku rozťahovacia pružinka medzi platničkami je slabá, tak som z novej sady J03A a nepomohlo.
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/brzdove-platnicky/platnicky-shimano-j03a-ice-tech-organicke.html


Dokonca som komplet staré J02A dal dole a nechal celý set nových komponentov J03A, taktiež náhodne cinká, tak som skúsil roztiahnuť starú pružinku ešte viac a dať tam povodne J02A a závlačku roztiahnuť tak aby sa ani nepohla a stále cinká :-( ....Akonáhle držím páčku jemne stlačenú necinká......


Ja nevím co stím, ja se z toho zblázním :-/ :-/
07.05.2021 - 10:45:57
00
Podľa mňa kotúč bude ok a cinkajú ti platničky o strmeň, čo je bežná vec pri tomto type.
Stačí na strmeň nalepiť tlmiaci materiál, prípadne cez tie chladiace výstupky natiahnuť O-krúžok vhodnej veľkosti, ktorý to zatlmí.

mbaction.com
07.05.2021 - 11:14:46
12
Ďakujem,

zastavím sa kúpiť kúsok suchého zipsu a uvidím. Zaujímavé je ale, že pri SMRTiach70 to nerobilo.
07.05.2021 - 11:19:59
00
Kenai napísal:
Skontoluj poriadne ci sa ti tam nema odkial dostat nejaky olej. Neunika ti niekde z netesnosti brzdoveho okruhu. Moze to navzlinat a dostat sa na kotuc alebo platne a potom sa to uz roztihne a zapecia do podobneho stavu. Druha brzda je taka ista ? Tiez sa mi nepaci ze to je len v strede platne, nemas ich vypukle ? Ak budes smyrklovat brus len tu ciernu cast nech neurobis na nich obluk este vacsi ako uz je.


Toto ma nenapadlo, ze by to mohlo vzlinat. Raz som mal pad. Strmenom som skrtol koren a zacala nekonecna epizoda vyssie spominaneho problemu. Sli prec prve platnicky, dalsie, potom hadica, potom dalsie dvoje platnicky a dneska som objednal uz strmen lebo je mi jasne ze niekde sa proste ta mastnota musi dostavat na platne. Milionkrat som prebrusoval, cistil, hladal uniky a nic. Vsetko sa zda krasne ciste. Prejdem par desiatok km a zase. Kvilenie a slaby ucinok.

https://youtu.be/gElcdy2XJj8?t=38
08.05.2021 - 08:10:10
10
Ahojte,
vedeli by ste mi odporucit olej a platnicky pre Tektro HDC-300 v eshope mtbikeru?
Dakujem
09.05.2021 - 20:24:39
00
vrátim sa k tým mojím lepeným platničkám.
vystup na kľak bol v pohode . na spiatočnej ceste som prešiel asi tri kilometre , kým som sa v plnej rýchlosti nestrepal do poriadneho blata . po zabrzdení to zaškriekalo a už mi zadná brzda nebrzdila . do sklabinského podzámku som došiel len na prednú brzdu , tak tak . mal som zo sebou náhradné , tak som ich vymenil .
jedna platnička zmizla ,druhá čosi vydržala . mali nabehané asi 400 km . asi kamienok . alebo pa pi .. lepidlo .
skúsim niečo iné . nevzdávam sa . zabijem koňa , idem pešo.

Prílohy:

platničky.jpg
platničky.jpg 631.42 KiB thumb_up0thumb_down

10.05.2021 - 20:25:01
00
Pochopim usetrit na zlacnenom mlieku, alebo saltri s 50% zlavou, ale laborovat s home made brzd. dostickami....to mi hlava nebere.
Ale budis, vkladas zdravie a mozno aj zivot do svojich ruk 🙂
10.05.2021 - 20:28:43
014
keyboard_arrow_up