Napr. Sigma ROX. 10, používam ho so snímačom rychlosti a má GPS.
02.05.2021 - 19:18:44
00
Ahojte, pouzivali ste niekto dlhodobo hodinky na riaditkach namiesto cyklopocitaca? Zacal som sledovat HR a to je na ruke neprakticke. Okrem biku, ktory je pol roka hlavna aktivita, chcem sledovat plavanie, skialp, bezky atd...

Rozmyslam preto, ci je lepsia alternativa mat hodinky aj s navigaciou a profilom na vsetky aktivity, ako jedno zariadenie na vsetko (napr. Forerunner 745) alebo kupit za rovnaku cenu dve zariadenia (napr. edge 530 a z druhej ruky polary M).
10.05.2021 - 07:58:57
00
Veľa ľudí to tak používa. Keď robíš viacej športov, tak sú dobré aj tie hodinky... Keď chceš sledovať viacej vecí naraz, tak určite je lepší GPS stroj, kde je o dosť väčší displej. Ďalšia vec sú snímače, keď ich chceš pripájať viac (rýchlosť, kadencia, HR), tak hodinky by som bral radšej nejaké s lepšou výdržou (945, Fénix)... Inak tie 745 sa veľmi nepoplatia, radšej 945. Tie majú dvojnásobnú výdrž, a majú aj navigáciu. Samozrejme navigácia sa zase lepšie sleduje na cyklonavigacii.
10.05.2021 - 13:39:22
00
Zo senzorov pouzivam len HR, nic viac neplanujem. Tie 945 su uz mimo budget a v zasade mi staci breadcrumb navigacia. Mapove podklady potesia ale nie su KO kriterium.

Pripadne tip na nejake ine hodinky do 400e? Zatial sa priklanam k wahoo elemnt bolt + polar vantage m z druhej ruky.
10.05.2021 - 14:54:55
00
Fenix 6S 402€, ak ti nevadí Amazon de.
httpss://www.amazon.de/dp/B07VXRG34V/?coliid=I30VEGLYVT62WW&colid=3AW57M93CAQ75&psc=1&ref_=lv_ov_lig_dp_it&th=1
10.05.2021 - 16:34:38
01
Ahojte, ja by som sa vás chcel opýtať na tip na cyklocomputer s mapou s dobrým pomerom cena/výkon. Na ostatných funkciách mi až tak nezáleží (zatial mi celkom postačujú hodinky), len ma otravuje stále vyťahovať mobil niekde v lese atď.
27.08.2021 - 12:53:40
00
Ja pouzivam mobil s appkou Locus. Mam tento drziak:
https://www.decathlon.sk/kovovy-drziak-na-smartfon-id_8587962.html
Pre moje potreby mi prislo nezmyslene kupovat dalsie zariadenie ked mobil ma vsetko co od toho zariadenia ocakavam. A este k tomu vacsi displej ako tie Garminy a podobne GPSka. Plus teda som chcel mat aj po ruke stale mobil kvoli jemu samotnemu (hovory, spravy, internet...). Baterka vydrzi pri zapnutej navigacii kludne aj cely den a to mi staci. Ak by som si nebol isty vydrzou na ozaj dlhy vylet, pripadne niekde prespavam bez elektriny tak zoberiem do batoha powerbanku a vybavene. Displej mi svietit cely cas nemusi, tak sa tam setri bateria.
28.08.2021 - 11:57:28
11
Nad tým som tiež rozmýšľaľ,len sa bojím ze v prípade pádu roztrepem telefón a to by som nerád. Plus ochrana proti dažďu/blatu aj keď telefón (s20) ako taký je nepremokavý . Rozmýšľal som nad niečím takýmto, ale sa mi to zdá byť dosť drahé na obyčajný obal...

https://www.muziker.sk/sp-connect-bike-bundle-ii-s20?gclid=CjwKCAjw4KyJBhAbEiwAaAQbEwK7AUgpov5sdOkgzvluO1JnzoccImMkoGusbX63Etu-nNQjKC81lhoCeAcQAvD_BwE
29.08.2021 - 15:51:14
00
Tak ja som sa raz nepekne vytrepal, 3 mesiace som kvoli tomu na bajk nesadol, ale telefonu sa nestalo nic. Samozrejme, je to aj otazka (ne)stastia. Nejake kvapky telefonu nevadia, vo vacsom dazdi ale nejazdim, pripadne vzdy mozem ten fon schovat... No je to na tebe, ja by som tu extra solo kupovanu navigaciu urcite nekupoval, takisto ako do auta...pride mi to ozaj zbytocne sa starat o dalsiu krabicku ked dneska mobil nahradi navigaciu, fotak, mp3 prehravac a dalsie veci...
30.08.2021 - 16:28:27
02
Ja mám opačný názor. Začínal som s mobilom, na ňom Strava s navigáciou, nejaký live tracking, ale prešiel som na Garmin 530 (v Decathlone za 250 eur) a je to zmena výrazne k lepšiemu. Vyššia výdrž baterky (telefón mi v takom režime dal max 4-5 hodín), lepšie spárovanie so senzormi (mobil vedel len HR, nie kadenciu, ani rýchlosť), lepší live tracking (automatický), hlásenie pádu. To sú veci čo mi napádajú v čom je cykloPC lepší ako mobil. Tiež som si myslel, že na mobil musia už existovať dobré appky, náhrady cykloPC, ale nič zmysluplné som nenašiel. Len tú Stravu (aj na nej som musel mať zapnuté stmievanie, takže aktuálnu rýchlosť som nevidel, len keď som do mobilu ťukol a to nie vždy bolo bezpečné). Ak máš 250 eur, tak za mňa odporúčam Garmin 530. Model 130 tuším nemá mapy...
30.08.2021 - 17:22:50
02
JohnyPark, urcite odporucam kupit cyklopocitac s mapami, mobil je kompromis a po case aj tak prejdes na GPS pristroj. Ja som tiez zacinal s mapami na mobile a zacalo mi ti liezt na nervy. Rychlo sa vybija baterka a zostanes bez mobilu, mne raz vypadol mobil z drziaka, raz mi po vytraseni v terene zacal blbnut displej. Kupil som tu z bazaru trojrocny Wahoo Bolt a nelutujem. Baterka vydrzi stale cca 15 hodin zaznamu, aj ked je mensi a ma ciernobiely displej, mapy su prehladne a da sa podla neho v pohode orientovat.

Ak ti stacia uplne jednoduche mapy a nezvyknes vybocovat z naplanovanej trasy, pozri Garmin Edge 130 alebo Wahoo Elmnt Bolt v1 (uz sa nepredava novy, jedine pozriet tu v bazare). Ak mozes investovat viac, tak potom Garmin Edge 530 alebo Wahoo Bolt V2, kde uz mas viac funkcii, farebny displej, prepocitanie trasy pri vyboceni atd.
30.08.2021 - 20:42:04
01
Je to asi aj otazka vyuzitia. Pokial 95% bajkovania su trasy kde navigaciu ani nepotrebujes lebo ides po znamych trasach tak na take (obcasne) pouzitie staci mobil.
30.08.2021 - 22:29:24
00
drzim palce pri celo / viacdnovych vyjazdoch ;)
uz sa to tu riesilo viackrat - kazdy typ pristroja ma svoje opodstatnenie / vyuzitie ...
30.08.2021 - 23:54:11
00
KinDo napísal:
drzim palce pri celo / viacdnovych vyjazdoch ;)
uz sa to tu riesilo viackrat - kazdy typ pristroja ma svoje opodstatnenie / vyuzitie ...


Ako som pisal, mne kludne vydrzi mobil cely den navigovat. A ked by som isiel na viac dni (co nechodim) a nemam kde dobit, tak berem powerbanku ktora ho nabije niekolkokrat.
31.08.2021 - 09:22:15
00
Celo / viacdnovy vyjazd s mobilom tiez riesim powerbankou. Ja hu mam permanentne v takejto kapsicke. Aj ked to nie je extra pekne riesenie, funguje v pohode.
31.08.2021 - 09:32:40
00
keyboard_arrow_up