https://auto.hnonline.sk/servis/1726143-autokamera-a-zakon-policia-radi-kde-si-ju-mozete-pripevnit

https://lanikovagroup.sk/kedy-je-zverejnovanie-fotografii-a-videi-v-sulade-s-gdpr/

Ak si niekto mysli, ze napr. google street view rozmazava tvare a ecv len tak z dlhej chvile, tak by tie svoje vymysli aspon nemal sirit medzi ludi.
16.12.2020 - 13:20:01
11
Hmm OK, zda sa ze som mal nepresne informacie alebo vyklad. Je to teda podstatne horsie s GDPR ako som si myslel. Napr. taky Kinomap je v rozpore skoro zo vsetkymi videami. Web kamery panorama, kamera na nasej kompe vsetko v rozpore zo zakonom. Chudak Tesak a Castovsky cyklookruh, ked niekto zacne namietat proti fotkam a videam na ktorych sa ocitol. Nizke rozlisenie videa tiez nepomoze lebo identifikacia sa neda vylucit. Ved mozes mat specificku kombinaciu bicyhel, dres, prilaba. Ja mam na aute cusom polep s mojim webom, cize aj ked vystvorcekuju SPZ tak nic nevyriesili. :puke:
Ospravedlnujem sa za dezinformacie a dakujem za opravenie.
16.12.2020 - 14:09:05
10
A znova a stale si ide svoje dokolecka, :puke:
16.12.2020 - 14:11:28
00
Zostáva už len vyriešiť otázku, ktorú osobu identifikuje EČV registrovaného na právnickú osobu ;)
16.12.2020 - 14:32:02
01
Tam je takych lapsusov vela, ja som napriklad uzivatel 2 aut, ani jedno nie je registrovane na mna, naoak manzelka jazdi na aute ktore je registrovane na mna. Fakturacne udaje nie su osobny udaj, to je fajn, ked v ORSR najdes k nim osobne udaje statutara, Tak isto je super ze nesmies odfotit zvonceky s menami, ale staci zadat cislo parcely a katastralny poral ti vysipe este aj datum narodenia toho kto to vlastni a aj aky ma podiel na majetku jeho zena. Ak das na FB fotku zo sovjich narodenin a mas verejny profil tak si vastne tieaz porusil GDPR ak nemas suhlas ludi na fotke. A nejaky super kamos ich tam este zataguje..... scarinko pozicaj rusku ! Este ze tu mame tu coronu, kazdy ma mat na ksichet rusko a tym padom sa nemusi o sovju totoznost obavat :!: :rofl:
16.12.2020 - 14:55:33
02
Napr. na portali katastra su zverejnene aj datumy narodenia. Popr. o susedovi sa da najst aj trvaly pobyt.
16.12.2020 - 14:57:56
02
Ozivim temu ak dovolite. Otazka z praxe, mal uz niekto problem s kontrolou na turistickom chodniku v II. stupni ochrany ? Myslim tym uzky chodnik, ktory zjavne nie je ucelova komunikacia a nie je na nom zaroven aj C. Dakujem.
06.04.2021 - 20:22:58
00
Na zamyslenie, ked na 221 Cyklistická komunikácia (po starom C8 cesticke pre cyklistov) osadia znacku zosadni z bicykla, cyklista sa po zosadnuti z bicykla stava chodcom.
Zákon č. 8/2009 Z. z. Zákon o cestnej premávke
§ 2 Vymedzenie základných pojmov
(2) Na účely tohto zákona sa ďalej rozumie
f) chodcom účastník cestnej premávky pohybujúci sa pešo; chodcom je aj osoba, ktorá napríklad tlačí alebo ťahá sánky, detský kočík, vozík pre osoby so zdravotným postihnutím alebo ručný vozík s celkovou šírkou nepresahujúcou 600 mm, osoba, ktorá sa pohybuje na lyžiach, korčuliach, kolobežke bez pomocného motorčeka, skejtborde alebo obdobnom športovom vybavení, pomocou mechanického alebo elektrického vozíka pre osoby so zdravotným postihnutím, a osoba, ktorá tlačí bicykel, motocykel alebo kolobežku s pomocným motorčekom, alebo vedie zviera,


Je preto povinny opustit cesticku pre cyklistov lebo je v rozpore z viacerymi ustanoveniami:
Zákon č. 8/2009 Z. z. Zákon o cestnej premávke
§ 52
(1) Chodec je povinný používať predovšetkým chodník. Po chodníku sa chodí vpravo. Tam, kde chodník nie je alebo kde je neschodný, chodí sa po ľavej krajnici; tam, kde nie je krajnica alebo kde je krajnica neschodná, chodí sa čo najbližšie pri ľavom okraji vozovky. To platí aj pre chodca, ktorý nesie predmet, ktorým by mohol ohroziť premávku na chodníku alebo na krajnici.


Vyhláška č. 30/2020 Z. z.
Vyhláška Ministerstva vnútra Slovenskej republiky o dopravnom značení

II. 2. Špeciálne cestičky alebo pruhy
8. Spoločne k špeciálnym cestičkám alebo pruhom
1. Používanie špeciálnej cestičky alebo pruhu iným
účastníkom cestnej premávky ako tým, pre ktorého
sú určené, je zakázané, ak pravidlá cestnej
premávky neustanovujú inak.
2. Regulácia vyplývajúca zo značiek o špeciálnej
cestičke alebo pruhu platí len pre celú šírku
cestičky alebo pruhu. Regulácia vyplývajúca zo
značiek o špeciálnej cestičke alebo pruhu platí
najďalej po miesto, kde je koniec cestičky alebo
pruhu jednoznačne rozoznateľný.

10. 221
Cyklistická komunikácia
Značka označuje cestičku pre cyklistov alebo
cyklistický pruh a prikazuje cyklistovi použiť takto
označenú cestičku alebo pruh.


V starom vyklade k znacne C8 bolo se chodec tlaciaci bycikel moze pouzit cesticku pre cyklistov. Ale po novom je pojem cesticka pre cyklistov nahradena pojmom 221 Cyklistická komunikácia a pouzitie chodcom tlaciacim bicykel zmizlo.

Ak som to pochopil sravne, ked zosadnes z bicykla na 221 Cyklistická komunikácia automaticky sa dopustas priestupku ak tuto komunikaciu zaroven neopustis.
Ak je na takejto komunikacii osadena znacka Zosadni z bicykla mas ako cyklista len jedinu moznost ako neporusit vyhlasku, zosadnut a opustit 221 Cyklistická komunikácia na useku kde sa stavas chodcom. Ak pri tom neporusis ine ustanovenia napr Zakon o ochrane prisrody....

Ak ide o podchod, prechod pre cyklistov... rad by som videl, ako to mas v praxi urobit.

Na zamyslenie dva. Je niekde jasne uvedene ze zosadnutie znamena ze tovje nohy musia opustit pedale alebo len tvoj zadok musi opustit sedacku. Ak myslia pedale, tak by asi mali napisat zastup z bycikla. Alebo plati ze zosadnut znamena nesediet? Ak mysleli, ze mas tlacit, mali to tak jasne uvist, tlac bycikel. Tak ako o osobe tlaciacej bicykel hovori zakon. Tiez ked sa jednou nohopu odrazas na bicykli ide kolobezku podla zakona a ta je povazovana za chodca. Cize podla mna zosadni znamena nesed, cize staci ist v stoji a budu vsetci spokojni ? :-D
02.05.2021 - 12:43:23
00
Keď ťa tá legislatíva tak zaujíma a sleduješ ju, tak si mal napísať propomienku, keď bol iba zverejnený návrh a otvorené pripomienkové konanie na slovlexe; že navrhované znenie je v rozpore s iným právnym predpisom čo odporuje zákonu o tvorbe právnych predpisov.
02.05.2021 - 15:18:43
02
Kenai napísal:
Na zamyslenie, ked na 221 Cyklistická komunikácia (po starom C8 cesticke pre cyklistov) osadia znacku zosadni z bicykla, cyklista sa po zosadnuti z bicykla stava chodcom.


Zosadni z bicykla znamená zosadni z bicykla. Nie zakáz vjazdu cyklistom (po novom 233-70 Zákaz premávky pre bicykle). Teda ide o niečo podobné ako značka 202 Stoj, daj prednosť v jazde!

Treba zosadnúť z bicykla (prípadne pred tým zastaviť ;) ), čím je príkaz splnený a následne pokračovať v jazde :D

Podľa mňa v nových značkách už nie je "iný príkaz", či ako sa to volalo, takže ani značka Zosadni z bicykla už neexistuje.
08.05.2021 - 23:39:57
02
peito Stalo sa a nie raz. Myslis ze ju niekedy vzali v uvahu ?
09.05.2021 - 13:53:57
00
MageZ napísal:


Ak by na toho maleho dopadol a tazko ho zranil alebo ho zabil...kto by bol zo zakona zodpovedny ? (Nerieste svedomie cyklistu)
11.05.2021 - 15:28:56
00
Rodič je vždy zodpovedný. Tu nie je o čom debatovať už len z dôvodu, že je to oficiálny zjazdársky koridor a nie turistický chodníček. Reakcia zjazdára bola dokonalá a zobral to veľmi excelentne s chladnou hlavou. To dieťa za to nemôže, že je hlúpe od prírody, na to sú tam zákonný zástupcovia aby mali rozum.
11.05.2021 - 16:05:39
25
Uff, nezávidím ani jazdcovi, ani rodičom a chlapcovi. Ako málo stačí na veľké nešťastie. Vďakabohu, že to takto dopadlo.

Ale JOLI, keby sa niečo stalo, tak jazdec je vinný určite, o tom niet pochýb. Neexistuje nič také ako "oficiálny zjazdársky koridor" a neexistuje zákon, ktorý by nás oprávňoval jazdiť dole lesom (či už po traili alebo mimo neho) tak, aby niekoho zranil či nebodaj horšie. Mieru zavinenia rodičov by súd asi zisťoval, je tam viac aspektov, ktoré by musel spoznať pre spravodlivé rozhodnutie o miere zavinenia, ale o miere zavinenia jazdcom by zrejme nebolo pochýb.
11.05.2021 - 17:51:04
02
Tak ako pise Jaroh Predstav si ze ti vybehne pred auto na ceste dieta. To je oficialna cesta, kde nema co dieta pobehovat, ale aj tak si mozes byt isty, ze ides sediet ak ho zrazis.

Ak by mal jazdec velku smolu este ho mozu nejaky velmi sikovny rodicia sudit za psychicku ujmu dietata, ze sa teraz boji do lesa alebo ma panicky atak ked vidi bicykel. Este by mohol platit odskodne....
11.05.2021 - 20:26:13
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up