Dobrý deň

Ani po prečítaní množstva článkov a pozretí množstva videí si nie som istý a preto sa obraciam na vás. Robím súťažne triatlon a ako doplnok k cesťáku by som si rád kupil horák. Primárne by som ho používal kros triatlony a duatlony a tiež ako formu zimnej prípravy ale rád by som skúsil v budúcnosti aj nejaké xc preteky. Preto hladám XC hardtail a zo všetkých možností, ktoré som zatial pozrel sa mi najviac páči BMC Twostroke. Moja otázka je, či sa viac oplatí kúpiť Twostroke Al One (hlíníkový ale s lepšími komponentami) alebo Twostroke 01 four s horšími komponentami ale karbónovým rámom. Uvažujem tak, že karbónový model má síce horšie komponenty ale tie sa dajú v budúcnosti vymeniť a potom bude možné z neho postupne spraviť o dosť lepši bike ako z hliníkovým rámom. Je táto úvaha správna alebo mi niečo uniká?

link na oba biky:
https://www.bmc-switzerland.com/intl_en/twostroke-01-four.html
https://www.bmc-switzerland.com/intl_en/twostroke-al-one.html

Ďakujem
10.05.2021 - 00:23:35
00
Nemám čas tie dva biky úplne porovnávať, ale ak je tá istá geometria, tak karbón.

Ešte tam máš shimano vs sram.

Je dosť zaujímavé, že karbónový rám a relatívne ťažké deore komponenty, ale ako si písal - keby ti nevyhovovali, tak sa vymenia oveľa ľahšie ako rám na hliníku
10.05.2021 - 06:56:14
01
Podľa mňa ani komponenty na tom hliníku niesu žiadna výhra NX/SX najväčší hnoj z jednoprevodnikov čo montujú na druhej strane je rekon určite lepší ako Judy. Rekon stojí pár korún ak by si chcel vymeniť. Za mňa určite karbón + karbónovu sedlovku a budeš mať aj omnoho väčšie pohodlie ako na hliníku.
10.05.2021 - 07:01:05
03
komponenty su spotrebak, ak budes vela jazdit, zoderies ich ani sa nenazdas, a potom kupis nove kvalitne, ake chces. Takze karbon
11.05.2021 - 08:14:04
01
Neviem ako je to s dostupnostou a aktualne cenami, ale od brucha, komponenty na oboch mi pridu dost smutne vzhladom na cenu. Specialne pri tom karbone, brzdy vpodstate uplne najnizsie shimano za ~30€/par, jedna zo zakladnych vzduchovych vidiel..... Mozno ten 12sp shimano deore pohon to vyvazuje na 2000€, neviem
11.05.2021 - 09:02:09
00
kondvi to ze karbon je pohodlnejsi ako hlinik neni automatika

A ja mam na tom hnoji (SX Eagle prehazka dokonca) najazdenych 3500km a stale to akosi fici vsetko bez problemov ?
11.05.2021 - 20:43:46
00
keyboard_arrow_up