lapaloma ja som ale myslel tuto krizovatku. To na Radlinskeho technicky asi krizovatka ani nie je.
Kenai napísal:
Odbocim od temy. Ak spravne rozumiem Zákon č. 8/2009 Z. z. - Zákon o cestnej premávke tak aj na cestickach pre cyklistov sa premavka riadi tymi istimi predpismi ako na ostatnych verejnych komunikaciach. Plati rovnake znacenie. Mam teda tomu rozumiet tak ze aj vodorvone znacenie vo forme plnej ciary znamena na cesticke pre cyklistov zakaz predchadzania ? Tiez ze sa nesmie cez plnu ciaru odbocovat, otacat sa ? Lebo neurekom cesticiek pre cyklistov ma plne ciary v strede. Tiez ci mozes predchadzat cez cast vyhradenu pre chodcov ak nikoho neohrozis neobmedzis ? Pripadne opustit cesticku pre cyklistov, predist po ceste pre auta a vratit sa spat.

Nepredpokladam, ze niekto taketo konanie v dohladnej dobe bude pokutovat, ale minimalne pre pripad nehody je dobre vediet ci sa nedpopustam priestupku ktory by so mna mohol urobit vinnika.

A este ma zaujima jeda situacia.
Príloha:
Untitled.jpg
Ked ides podla obrazku z ktorych smerov mas dat prednost ? Auto o proti urcite. Autu za tebou? Cyklistovi z prava ? Cyklistovi iducemu oprpti a pokracujucemu na most ? Tiez prosim napiste na zaklade ktoreho predpisu. Dakujem

Link na street view: https://www.google.sk/maps/@48.1357936,17.1197607,3a,75y,99.97h,74.67t/data=!3m7!1e1!3m5!1sdNoJ05bLJcunpbCVmQ7WWw!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3DdNoJ05bLJcunpbCVmQ7WWw%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D83.631065%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656
12.05.2021 - 15:58:10
00
Kenai, ak je to cestna komunikacia platia platne predpisy. Prednost zprava, plna ciara znamena ze ju nesmies prekrocit, ... je toto cesta? Zistis na katastri napr :)
12.05.2021 - 18:09:49
00
Kenai napísal:
Odbocim od temy. Ak spravne rozumiem Zákon č. 8/2009 Z. z. - Zákon o cestnej premávke tak aj na cestickach pre cyklistov sa premavka riadi tymi istimi predpismi ako na ostatnych verejnych komunikaciach. Plati rovnake znacenie. Mam teda tomu rozumiet tak ze aj vodorvone znacenie vo forme plnej ciary znamena na cesticke pre cyklistov zakaz predchadzania ? Tiez ze sa nesmie cez plnu ciaru odbocovat, otacat sa ? Lebo neurekom cesticiek pre cyklistov ma plne ciary v strede. [/url]


Áno, je to presne taká istá plná čiara ako na ceste a nemôžeš tam predbiehať a pod., ako na aute. Plné čiary na cyklochodníkoch ukazujú, akí diletanti sú niektorí projektanti, policajti a úradníci, ktorí schvaľujú značenie a pritom ani poriadne nepoznajú vyhlášku, resp. čo znamená v praxi. Plná čiara na cyklotrasu nepatrí, iba ak v neprehľadných miestach.
12.05.2021 - 18:48:50
20
U nas na zahori sa hovori naa, co pukua?
12.05.2021 - 19:41:18
03
Ak na cestu vyustuje cesticka pre cyklistov a nie je tam ziadne zvisle znacenie urcujuce prednost. Ma cyklista prednost z prava ? Alebo ide o miesto mimo vozovky a musi dat prednost vsetkomu co ide po ceste ?
12.05.2021 - 19:47:27
00
Ked ides podla obrazku z ktorych smerov mas dat prednost ? Auto o proti urcite. Autu za tebou? Cyklistovi z prava ? Cyklistovi iducemu oprpti a pokracujucemu na most ?
---------------------------------
Podla mna, Autu oproti urcite, lebo on ide priamo a ty odbočujes dolava./ano, ta krizovatka ma nestandardny tvar/

Autu za tebou nemas ako dat prednosť,ides.

Cyklistovi sprava, z mosta, davas prednost /lebo sprava/

Cyklistovi z hradze na most tiez davas prednost, on ide priamo, ty odbocujes vľavo.
/Cisto hypoteticky, AK by tam nebola ta 5.cesta do lodenice a ty si isiel 'rovno', nie na hradzu, tak by daval prednosť on Tebe/
12.05.2021 - 21:36:16
10
Marli napísal:
Cyklistovi z hradze na most tiez davas prednost, on ide priamo, ty odbocujes vľavo.
/Cisto hypoteticky, AK by tam nebola ta 5.cesta do lodenice a ty si isiel 'rovno', nie na hradzu, tak by daval prednosť on Tebe/


odkedy sa dava prednost v neoznacenej krizovatke podla toho kto ide "priamo"?
12.05.2021 - 22:36:11
02
Ty odbocujes vlavo, teda musis dať prednosť, odjakziva:)
12.05.2021 - 23:01:45
00
To plati len pre oprotiiduce vozidla, nie vseobecne.
Rozporoval som posledny bod (ak som spravne pochopil, tak myslis, ze cyklista iduci v smere pohladu street view ma davat prednost jazdcovi iducemu od apolla na stary most).
Tam je sice netradicny tvar krizovatky, ale som presvedceny, ze cyklista zo street view ide sprava, takze by mal mat prednost nezavisle od toho, ktorym smerom pokracuje.
13.05.2021 - 08:06:36
10
Rozumieme sa v 'zadani', posledny bod, ale pozor, je tam medzi nimi ta 5. cesta z 'lodenice', cize podla mojho nazoru ja( StreetView cyklista) nejdem sprava
13.05.2021 - 10:56:59
00
Myslim ze nedokazeme najst riesenie ak neviem ci cyklista vychadzajuci z cesticky pre cyklistov na cestu prichadza z rovnocennej komunikacie a ide o prednost z prava, alebo prichadza z miesta mimo vozovku a musi dat prednost vsetkym. Lebo minimalne dve cesty v tej krizovtke su cesticky pre cyklistov.
Tiez obaja ignorujete ten priebezny koridor pre cyklistu. Vo vyhlaske taka situacia riesena nie je. Ale je jasne uvedene ze ak ides vo svojom pruhu alebo koridore nemenis smer, to znamena nedavas signal o zmene smeru a prakticky ides rovno aj ked to je do zatacky.

Myslim, ze kym nenajdeme odpoved na tieto otazky, tak nevyriesime tu krizovatku nikdy.
13.05.2021 - 13:26:28
00
časť odpovede 1 ... cestička pre cyklistov je miesto ležiace mimo cestu ---> zákon 8/2009
§ 21

Vchádzanie na cestu
(1) Pri vchádzaní na cestu z pozemku ležiaceho vedľa cesty, areálu s obmedzeným prístupom, oploteného objektu, garáže, parkoviska, obratiska električiek a podobných miest, z poľnej cesty, z lesnej cesty, z cestičky pre cyklistov, z obytnej zóny alebo z pešej zóny vodič je povinný dať prednosť v jazde vozidlu idúcemu po ceste.

(2) Ak to vyžadujú okolnosti, najmä nedostatočný rozhľad, vodič je povinný zaistiť bezpečný vjazd na cestu pomocou spôsobilej a náležite poučenej osoby.

(3) Vozidlo vchádzajúce na cestu musí byť vopred očistené, aby neznečisťovalo cestu.

časť odpovede 2
Vodorovné dopravné značenie 635 Koridor pre cyklistov:
Značka vyznačuje smer jazdy cyklistov.
Vodičov motorových vozidiel upozorňuje, že sa nachádzajú na vozovke so zvýšeným pohybom cyklistov.
13.05.2021 - 13:40:04
20
Super dakujem. To pomohlo. Ak teda predpokladame ze cela hradza vo oboch smeroch je cesticka pre cyklistov, tak vsetci cyklisti iduci po hradi z oboch stran musia dat prednost vsetkemu co je na ceste a teda aj cyklistovi iducemu v smere StreetView.
Otazkou ostava ci hradza kde je zakaz motorovim vozidlam je miesto mimo vozovky. Lebo tam znacenie cesticka pre cyklistov chyba. Na strane od stareho mostu prislusna znacka cesticka pre cyklistov je. A ta ma byt ukoncena znackou konec cesticky pre cyklistov. Taka znacka tam nieje. Znamena to ze cesticka pre cyklistov pokracuje po hrazdi aj za krizovatkou ?
13.05.2021 - 13:53:23
00
Vôbec to tam nepoznám.
Ale ako cyklista by som sa chránil a dával prednosť v jazde (podľa potreby aj zastavil) pri výjazde z hrádze (považoval by som to za areál s obmedzeným prístupom -- > ten istý paragraf 21 zákona 8/2009). Predsa na hrádzu nemôžem zamedziť vjazd vozidiel správcu toku/ hrádze. Preto predpokladám, že tam nie je značka cestička pre cyklistov, ale značka zákaz vjazdu motorovým vozidlám s výnimkou na dodatkovej tabuľke.

Gazdovský rozum mi hovorí: ak cez cestu nie je priechod pre cyklistov, tak pred cestou cestička pre cyklistov končí, hlavne ak vidím za cestou značku zákaz vjazdu pre motorové vozidlá (jedná sa už asi o niečo iné). Ale aj ja sa môžem mýliť. Predsa som len stavebný dozor pre dopravné stavby a veľa vecí konzultujem(e) s políciou.
13.05.2021 - 14:06:33
01
Aj ja dakujem Slavovi aj takto,
navyse az dodatocne som si vsimol tu paralelnu zarastenu betovu cestu pod hradzou /nepodstatne/ ale najma chybajucu znacku zakazujucu odbocenie ci vjazd na najazd na Stary most....tsss.
Teda aspon na tom streetview2021 nevidim.
Nabuduce pozriem realny stav.

Cize z mojich skorsich odpovedí, prve dve som mal pravdu, tretia diskutabilná /ano, beriem, ze som sa mylil, teda v skutocnosti je to miesto leziace mimo cesty, 'len' chyba znacka/ a v stvrtej som sa mýlil.
13.05.2021 - 14:09:39
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up