eaten napísal:
Otazka: Ma niekto z vas zlty ockovaci preukaz? Z toho co pocuvam je to vsade vo svete bezne (medzinarodny ockovaci preukaz), ale na Slovensku to takmer nik koho poznam nema. Tam je aj nalepka so sarzou + peciatka co je uz doveryhodnejsie.


Mám ho, aj som ho zobral na druhú dávku Pfizera, ale bolo toľko ľudí a tak to šlo rýchlo, že som nechcel doktora zdržiavať vypisovaním ďalšieho lajstra, tak som ho ani nevytiahol. Číslo šarže a pečiatka je aj na potvrdení o vakcinácii.

Medzinárodný očkovací preukaz je old school papierová veľká (väčšia než za socíku občiansky preukaz) nepraktická vec, ktorú nosia v ziplock sáčkoch cestovatelia hlavne kvôli yellow fever - je tam na to špeci strana.
13.05.2021 - 13:15:59
01
No ano, je to asi neprakticke ale je to medzinarodne tak minimalne v zahranicii to znamena viac ako nejaky papier pisany po slovensky :)
13.05.2021 - 13:42:29
00
Medzinarodny vraj v centrach nepotvrdzuju, ale dodatocne to moze spravit lekar, vid
https://bratislavskykraj.sk/takto-si-potvrdite-medzinarodny-ockovaci-preukaz/
13.05.2021 - 13:47:34
00
Vakcína AstraZenecy aktuálne prináša benefit len pri ľuďoch nad 50 rokov, tvrdí ŠÚKL. Dodáva, že šanca nákazy a následného úmrtia na koronavírus u mladšej populácie je pri priaznivej epidemickej situácii nízka

https://dennikn.sk/minuta/2388963/?ref=mpm
13.05.2021 - 13:51:34
00
Nerozumiem tomu benefitu, teda v čom je to iné u iných vakcín...
13.05.2021 - 14:06:49
00
Veru riadne ch.u.j.s.k.y je to teda napisane, ale nechce sa mi hladat original, ci to len novinari do......
Benefit voci comu, nebyt ockovany alebo byt ockovany Pfizerom?
Zjavne to druhe, ale preco potom spominaju tych 50+? Vsak aj podla ministerstva v danom stave AZ ziadny benefit (voci ockovaniu Pfizerom) neprinasa, lebo ockovanie nim stopli (okrem dobehu druhej davky). Predpoklad samozrejme je, ze Pfizeru je dostatok a jeho dostupnost nie je limitujuci faktor pre rychlost ockovania.
13.05.2021 - 14:15:56
00
zjednoduseene: riziko umrtia na Covid je rovnake ako riziko tvorby krvnych zrazenin. Takze pri sucasnej epidemiologickej situacie nema zmysel ockovat mladych ludi Astrou.
13.05.2021 - 14:28:02
00
Takze, kedze riziko trombozy je mizive, tvrdis, ze to ockovanie nechrani pred nicim?
13.05.2021 - 14:29:57
01
Lenže 5 mesiacov nám tu tlačili AZ, a to napr. aj pre chronicky chorých pacientov, ktorí, keď sa inak nedalo zobrali aj AZ - nikto nevedel, ako sa bude situácia vyvíjať a kedy si na nich niekto spomenie. Teraz po jednom prípade úmrtia sa odrazu rozhodlo, že AZ zastavíme a napísané je to štýlom, že veď žiadny benefit. Potom si čo o tom majú myslieť ľudia očkovaní s oxfordom...
13.05.2021 - 14:38:06
01
jasne a ked sa zanu v septembri plnit nemocnice tak zaockujeme vsetkych za jeden den lebo uz bude benefit vysoky - taka ista kktina ako ked cele minule leto saso nic nerobil a potom sme sa tu z toho na pol roka posrali. tak len nech siria dalej takyto dementny nazor a na jesen budeme znova pozerat smutne von oknom a panikarit.
13.05.2021 - 14:50:36
04
Zoidberg napísal:
Medzinarodny vraj v centrach nepotvrdzuju...

Mne potvrdili na poziadanie.
Neviem, ci je medzinarodny ockovaci preukaz "old school", mam v tom kopec inych ockovani (malaria, tyfus, zltacky atd) a prislo mi logicke potvrdit si aj Covid. Kym sa v Unii vyhadaju o zelenej knizocke, tato zlta je uz roky celosvetovo akceptovana. Novy format ma skor zmysel pre neockovanych, tzn. bud prekonali alebo su testovani, to sa v ockovacom preukaze neuvadza.
13.05.2021 - 15:02:07
00
Gusto0 napísal:
jasne a ked sa zanu v septembri plnit nemocnice tak zaockujeme vsetkych za jeden den lebo uz bude benefit vysoky - taka ista kktina ako ked cele minule leto saso nic nerobil a potom sme sa tu z toho na pol roka posrali. tak len nech siria dalej takyto dementny nazor a na jesen budeme znova pozerat smutne von oknom a panikarit.


..skor ide dnes o to, ze vakcin zacina byt viac ako ludi ochotnych zaockovat sa, preto im netreba silou mocou tlacit AZ, ktoru nechcu
13.05.2021 - 15:05:33
00
Vcera som chvilku pocuval toho ministra zdravotnictva. Mal rozumne nazory, doraz kladie na dobre naplanovanie a nie hopsat ako vietor fuka ... celkovo som s neho mal iny pocit ako s toho co o nom tu pisete alebo v politike. Ale iste to len hral, lebo na internetoch je vsetko pravda
13.05.2021 - 15:08:37
00
Teraz som pozeral môj žltý medzinárodný očkovací preukaz a je to veľkosť pasu +2mm na výšku. Čo mne však hlava neberie, načo sa vymýšľa ďalšia zelená bumážka keď máme (skoro) všetci plastovú ID kartu aj s tým čipom (o ktorý išlo) platnú minimálne v celej EÚ
13.05.2021 - 15:19:29
00
už pred mesiacom šukl vyzval zelenú gumu na prehodnotenie astry s ohľadom na to čo sa deje všade naokolo.Ale neflexibilná zelená guma nechcela nič meniť,pretože musí rozhodnúť strana a vláda a dovtedy sa nič meniť nebude.Potom prišla smrť tak sa na chvíľu dosxal,že by mu to mohlo už aj tak značnú neochotu očkovať sa ešte viac nabúrať.Ale guma sa otriasla tak ako aj strana v 68 a už je zase všetko inak,vraj málo vakcín je príčina.generál prehráva,ale stále si myslí ,že je v ofenzíve.
13.05.2021 - 15:25:55
00
keyboard_arrow_up