Uvazujem o kupe garmin edge xxx nieco chodim obcas a striedam cestak a mtb ktory model bude postacujuci som hobby jazdec pripadne budi stacit iba hodinky resp ake? Ked sa niekto vyzna dajte tipa vdaka
15.05.2021 - 00:48:09
00
530
15.05.2021 - 07:12:18
00
kawamen Spústa ľudí sa tu vyzná. Ale ťažko ti poradiť, kým nenapíšeš, čo od toho celého očakávaš.
Tieto zariadenia sú o zbere dát. Otázka je, čo chceš s tými dátami robiť. To popíš.
Ak ti stačí vedieť koľko km si prešiel na cesťáku a koľko na horskom, pripadne ako dlho to trvalo a s akým prevýšením...na to stačí obyčajné počítadlo za pár €.
Ale už si sa rozhodol pre Garmin, čo je tak trochu špeci kategória.
Ak chceš z výjazdov používať GPS dáta a v počítači "vystrihovať" segmenty a "skladať" nové výjazdy, tak je to niečo iné, ako keby si chcel nejakú podporu tréningu, ktorú môžu aj hobíci používať a to je niečo úplne iné, ak to chceš používať hlavne na navigáciu.
Ak si sa rozhodol pre Garmin, možno máš dostatočne veľký rozpočet. Tak kúp Edge 1030 a Fénix 6x. Ak sa budú tvoje nároky zvyšovať, tak zrejme najbližších 5 rokov nenarazíš na hranicu možností týchto zariadení.
Ak máš obmedzený rozpočet, tak popíš, čo očakávaš.
Dlhé roky používam Edge 800. Práve objednávam aku a sklíčko, aby som to mohol ďalšie dlhé roky používať. Poskytuje to všetko, čo potrebujem aj na to hore spomenuté „strihanie“, aj na navigáciu, aj na sledovanie tepu, kadencie... Ale narazil som na hranice. Aktuálne potrebujem sledovať každý krok, čo urobím, každé poschodie ktoré nastúpam. Tak som si kúpil Fénix 6x. Paráda. Ale GPS dáta sú už horšie. Ak by si používal hodiny na bicykel, je vhodné kúpiť aj držiak na rám bicykla.
15.05.2021 - 12:02:58
00
Priorita je MTB navigacia v lese a chcem sa trochu zoznamit s garminom. Zatial pouzivam nejake app v tel. resp hodinky od samsungu. Neplanujem dokupovat prislusenstvo rozne merace.... a urcite nepotrebujem vyzsie rady ale zaujimalo by ma v skratke ake su rozdiely medzi napr. 5xx 8xx 1xxx co to ma navyse
15.05.2021 - 15:42:02
00
Detailné rozdiely si musíš pozrieť sám. Napríklad tu. To ti nepovie ani predajca. Resp. na toho by som sa nespoliehal.
Ak je primárna navigácia, tak by som hľadal zariadenie s najväčším displejom. A to je 1030. Ak nie sú financie, tak 530, lebo má rovnaký displej ako 830.
Ak netreba snímače, tak treba kúpiť základnú verziu. Snímače sa dajú dokúpiť v prípade potreby neskoršie, ale bude to drahšie.
Ešte jedna drobnosť. 530 a 830 nepodporuje SD kartu. Iba 1030. Odporučil by som zistiť, či tých spomenutých „16GB internal memory“ je myslené celkovo ale voľného je menej, alebo je to voľná pamäť. Len pre istotu, ale zrejme to bude v pohode postačovať. (Ja mám nahratých 6 máp a má to 800MB, ale používam len tri.)
15.05.2021 - 17:17:37
00
Kúp si 1030.
16.05.2021 - 21:46:35
00
Ahojte,kúpili sme navigáciu EDGE 830 a chcem sa opýtať.Je možné vytvoriť na jednom zariadení dva nezávislé profily ? Že napr. brat pojde v daný deň,ja inokedy a údaje bude každému ukazovať v osobitnom profile- prejdená vzdialenosť...Je to možné vobec,či iba jeden prístroj jeden profil ?
Ďakujem
18.05.2021 - 19:54:28
00
jokino Určite to ide. Pozri návod. Ale má to obmedzenia pri synchronizovaní na Garmin Connect a/alebo Strava. Nepoužívam to, ale mám ten pocit, že tam to rozdelenie stratíš.
Pre Edge 800 platí.
Vytvorenie profilu: Menu / Settings / Bike Settings / Bike Profiles. Tam je 5 profilov - vyberieš, pomenuješ, nastavíš.
Prepnutie profilu: Krátko stlačiť On/Off tlačídlo, zobrazí sa obrazovka v ktorej je možné prepínať profil.
19.05.2021 - 14:06:53
00
domino vedel by si popisat rozdiely v pouziti na gravel/mtb medzi cyklonagigaciou a tymi fenixami?
Sam zvazujem ci ist do hodiniek aj s drziakom na riadidla. Aby som hodinky vedel pouzivat aj v beznom zivote v office, na turistike. Alebo to oddelit.
19.05.2021 - 14:31:48
00
Dík, vyskúšam. To stlačenie on off som si nevšimol, že tam je na výber profil
19.05.2021 - 14:56:44
00
sugyi napísal:
vedel by si popisat rozdiely v pouziti na gravel/mtb medzi cyklonagigaciou a tymi fenixami?
Nemôžem porovnať. Rok nejazdím a Fénixa mám mesiac. Ale.
Kámoš má Fénix 5 a svojho času dôkladne porovnával výsledky z jeho Fénix 5 a môjho Edge 800. Bolo to porovnateľné. Aj zaznamenaná trasa. (Používal špeciálny držiak. Keď ich mal na ruke, nebolo to kto vie čo.)
Presnejšie povedané. Dal sa sledovať rozdiel v nastúpaných metroch. Ale vyslovene sa dalo pozorovať, že pri niektorom type terénu merial viac Fénix 5 a pri niektorom type Edge 800. A to už nie je o snímačoch, ale o SW v tých zariadeniach.
Z tohto pohľadu tam nie je rozdiel.
Myslím, že hodinky zaostávajú len v zobrazení mapy (ale nie každé hodiny podporujú mapu) - display na hodinkách je malý a mapa sa dá použiť asi skôr výnimočne, ako pravideľne. Ale dá sa to použiť ak človek nemá problém zastaviť a skúmať malý display. Generálne, všetko je menšie.
19.05.2021 - 17:26:00
00
Ako je to s výdržou Fenixov ak by som ich používal aj na bajk? Čiže pripojena kadencia, rýchlosť, prípadne hrudný pás ? Mám starý Garmin 500 a rozmýšľam o niecom novsiom. Ale napadli ma.aj hodinky, keďže by som to mohol využiť aj mimo bajku
..
22.05.2021 - 22:56:17
00
jordi, ako pre teba, urobil som doma test s Fénix 6x Pro. Nastavil som Data recording - every second a GPS - GPS + GLONASS. Snímače pre MTB aktivitu - external HR connected, Spd/Cad connected.
Aktivitu som spustil 15:27 a stav batérie bol 99%. Aktivitu som zastavil 16:27 a stav batérie bol 97%.
Aktivitu som si pozrel v BaseCamp a vidím tam všetky informácie. Uložené dáta sú logované raz za sekundu, len výnimočne tam vidím dvojsekundový odstup medzi dvomi položkami.
23.05.2021 - 17:49:24
10
dakujem pekne, to znie super :)
23.05.2021 - 18:51:35
00
Ja mám Tactix Delta Solar (sú to 6x v inom kabáte) a pri sekundovom zázname s GPS+Glonass a pripojeným hrudným pásom, snímačom výkonu a kadencie, snímačom rýchlosti a pripojeným radarom plus zdieľanie polohy cez garmin connect mi ubúda tak 2-3% za hodinu..

Kamoš s fénix 6 sapphire v sobotu pri 14 hodinovom zázname pri turistike minul 47% čiže niečo cez 3% za hodinu. Pri tejto 6kovej rade je podľa mňa výdrž super.
24.05.2021 - 08:30:46
10
keyboard_arrow_up