lto napísal:
.....
A Fox teda mercedes v pruzeni rozhodne nie je :D .. to si veeelmi pobavila. Ano, je par Foxiek, co su paradne, ale su mimo tvojho zaberu jazdenia. Naposledy aj kamos , ked musel prejst na inu vidlicu z dovodu vymeny ramu v zaruke, po prejdeni z top modelu Foxu na Pike povedal, ze je to uz nieco ine.
Mozno teraz su na tom konecne lepsie, ked kupili MZ a ukradli im technologie .. ale pochybujem. Fox neni mercedes, Fox je predrazena skodovecka ;) .. je to hype ako sirka vnutornych noh vidlic /ale ako pisem, je par spickovych Foxiek/ Ak chces vidlice, ktorym sa da hovorit odpruzena vidlica, musis siahnut inde ..


Lubo Lubo, čože si sa zle vyspal? :D
Môj kamarát povedal, že Pike mu nevyhovuje a že Fox je už niečo iné.

Mal som rozobratých tisíce vidlíc/tlmičov/sedloviek a vždy som oveľa radšej servisoval Fox.
Jednoznačne Fox nastavil latku kvality výroby a mnoho technických riešení. Napr. RS sa až posledných pár rokov dostáva kvalitou spracovania tam, kde bol kvalitou Fox v roku 2005 (materiál, rozoberateľnosť, servisovateľnosť).
Každopádne inovácie a vývoj podľa mňa stále určuje primárne Fox, až na pár ojedinelých prípadov (SoloAir). Čo sa posledných 5 rokov posunulo výrazne naprieč všetkými výrobcami je presnosť a vyladenie kĺznych púzdier a tam to /mám pocit/ naštartovala "nová" Pike v 2014 a následne Fox 36 v 2015.
Sú aj iné značky ako BOS, Ohlins a Cane Creek ale pri každej by som vedel napísať nejaké negatívum - no a o tom že neurčujú trendy asi nemusíme ani diskutovať.

Fox si to s kvalitou a povedomím u ľudí pokazil neslávne známou Evolution series. Príspevok Marzocchi neviem posúdiť, no vzhľadom na celú históriu oboch značiek a ich portfólia to je maximálne prínos čierneho povrchu na klzné plochy (???). Dnes už takmer neexistujú vidlice v ktorých boli stovky ml oleja, čo bolo pre MZ typické a aj ich výhodou.

Čo tvrdí marketing treba samozrejme brať vždy s rezervou, postupom rokov je však vidieť určitý vývoj a v perióde cca 4 rokov je každý komponent obmenený (pri BoostValve našťastie). No a na záver: žiaľ mi zatiaľ ešte z Fox stále nič neplatia ani nedávajú naturálie, a keďže som si každú vidlicu/tlmič musel kúpiť to snáď pridá na objektivite textu vyššie. :)

V poslednej dobe píšem len ozaj sporadicky, no pri tomto príspevku mi jednoducho nedalo.
Fórum by malo byť o radách a tie by mali byť objektívne - tak som sa o to aspoň pokúsil.
16.05.2021 - 15:23:33
244
Keby aspoň každý stý príspevok bol takýto 🙂
16.05.2021 - 18:29:14
00
Zaijimalo by ma, ake auto je etalonom a ako je mozme, ze pri mojej vidle s 32mm nohami pri vahe 80+ necitim zeby sa nejako krutila. Za a) jazdim prilis pomaly, b) som necitlive hovado c) proste sa nekruti
16.05.2021 - 18:47:51
00
Za d) krútia sa úplne všetky okrem lefty ocho
16.05.2021 - 18:53:30
00
Ja tiez nejak necitim aby sa moj SID krutil... A to si myslim ze to dole celkom pustam...
16.05.2021 - 20:25:00
00
Lapierre napísal:
Mal som rozobratých tisíce vidlíc/tlmičov/sedloviek a vždy som oveľa radšej servisoval Fox.

Ja som mal zase stovky ženských :D
16.05.2021 - 21:05:18
00
porter
nepoznas ho, tak radsej nespamuj |(
16.05.2021 - 21:45:42
01
Prave pre toto odchadza z fora aj tych par ludi co vedia nieco k veci povedat.
ltomusis uz kupit novy bike uz je cas:)
Snad aj zacat konecne este viacej nakladat dolekopcom aby si vedel viacej posudit vyhody komponentov:)
16.05.2021 - 21:55:59
01
no len bajky pre lto prestali vyrabat pred 20timi rokmi... to ako keby si od fanusika teletextu chcel aby si zaviedol konecne internet
16.05.2021 - 22:00:38
09
Hosť napísal:
Ja som mal zase stovky ženských :D

Samozrejme sa to nehýbe v desiatkach ani stovkách tisíc, je to rádovo v jednotkách tisíc - ale to už predsa nie sú stovky, či? ;)
16.05.2021 - 22:04:14
03
to ci je nieco tuhe zistis az ked sadnes na nieco ine. ked som presadol zo stareho hlinikaca na karbon som si hned vsimol ze je ovela tuhsi - ako sa vtedy vravelo - bike isiel pekne za pedalom. ked som na nom vymenil kolesa za lepsie tiez som si vsimol ze v asfaltovom zjazde (Jankov vrsok) si to mozem do zakrut pekne pustit, ze to podomnou neplava. potom som presedlal na ocel a tiez citil - ako sa to podomnou kruti ako prislapnuta uzovka - hlavne pri silovom slapani.
16.05.2021 - 22:56:31
03
ennio napísal:
porter
nepoznas ho, tak radsej nespamuj |(

Viem, že je to miestny guru cez odpruženie. Osobne sa ale ozaj nepoznáme.

Lapierre tak ak je to pravda, tak smekám. Niekedy mám taký "Chandlerovský" humor, nie každému je po chuti. Osobných invektív sa ale stránim, nemám dôvod cudzieho človeka nejako urážať. Peace :)
17.05.2021 - 08:49:05
01
Náhodou nepoznáte nejaké zákulisné info o 12 rýchlostnej XTR Di2?
17.05.2021 - 21:29:09
00
Mne by stacil kludne len novy 12 speed soft do starej di2 :)
17.05.2021 - 21:41:29
04
čaute. xtr radenie kedy prerobili, že existuje 11/12s aj 12s ...je tam aj iný rozdiel?

i.ibb.co
i.ibb.co
19.05.2021 - 12:43:24
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up