Ahojte, co moze byt tento cudny zvuk, ktory pocut pri pedalovani? Vyzera to ako opotrebovane stredove zlozenie, ale to je uplne nove. Menili ho v servise, Zacne to robit az po par km pri ceste do kopca a potom to uz neprestane pokial bajk nenecham aspon niekolko hodin odychnut. Moze to byt nekvalitne vymeny stred, pripadne moze ten zvuk ist uplne od niecoho ineho ako je stredove zlozenie?

Prikladam video, kde to je pocut.

https://www.youtube.com/watch?v=cKzv0_2cZRI&ab_channel=AndrejMahut
22.04.2021 - 22:58:25
00
Skontroloval by som kazetu, ci nie je niekde uvolneny nit/prasknuta, dal ju dole, vycistil orech. Ja som mal podobny problem, ktory sa objavoval pri jazde do kopca, bol bordel na orechu, vobec nie vela, ale stacilo to na taketo pazvuky.
No a este pozri aj objimku na sedlovke, ci je tam cisto.
22.04.2021 - 23:07:11
00
Kazetu som pozeral, vyzera byt v poriadku, aj som namazal nity na kazete, niekde som totu nasiel na fore ze to zvykne pomoct. Orech bol tiez rozobraty a precisteny. Jedine co sa mi nezda je vola kazety. V servise mi povedali ze je to v poriadku, ale mne sa to nejak nezda.
22.04.2021 - 23:10:20
00
aby si po X mesiacoch nezistil, ze ten zvuk ide uplne odinakadial :)
takychto tem tu je viac - skus pohladat ...
22.04.2021 - 23:44:03
00
Robi to aj ked sa postavis zo sedla?
Mne vrzal aj kontakt predstavec/riaditka 😁
22.04.2021 - 23:51:09
01
Podla zvuku by som povedal, ze je to spoj karbon-nieco. Ak ti to zacalo robit po vymene stredu, tak potom asi je jasne, kde je problem /lisovanie stredu/. Inak to este mozu byt capy.
Rozne srandicky ako sedlo/sedlovka zistis hned, ked sa postavis, predstavec/rajdy /ak je to vsetko karbon/ tiez, inym uchytom, ale podla zvuku to je od pedalovania, nie z kokpitu.
Ale kedze pises, ze po odstavenu bajku to po nejakom case prestane, tak to vyzera najskor na nie uplne dobre nalisovany stred. Ale nemam s pressfitom ziadne skusenosti /nastastie :D/ .. ale usudzujem z toho, ze tam musi byt pnutie, ktore vznikne po chvili tlaku na pedal a po skonceni sa postupne vrati do povodneho stavu (pruzna deformacia).
23.04.2021 - 06:42:53
00
Ono to uz robilo este predtym ako som dal vymenit stred. To bol presne dovod preco som ho daval menit. Z kokpitu to nejde, odtial idu ine zvuky :D Zadna stavba to nerobi, ani sedlo. Robi to aj ked pedalujem v stoji. Tiez sa mi to zda ako zle nalisovany stred. Bajk si nechali v servise ze tipek sa pojde na nom previest cez vikend. Ale kedze to zacne robit pri ceste do kopca a v TT niesu kopce tak musim pockat az do vikendu.
23.04.2021 - 07:30:04
00
Tak to nebude nejakym zlym lisovanim, to bude nieco systematicke ... ze by prasklina ? :^) :?: :D
Ale imho netreba kopec, staci pribrzdit a poriadne tlacit do pedalov uz na rovine, to by malo pomoct. Ak to teda nezacne az po 15 minutach slapania, to by bolo narocne.
23.04.2021 - 07:36:53
00
Tiez som chcel napisat, ze si dobre skontroluj ram. Pripadne by som skontroloval aj vyplet na zadnom kolese. Ci nie je nejaky spic uvolneny.
23.04.2021 - 07:46:16
00
Myslel som aj na prasklinu na rame, ale to by bolo asi to najhorsie co by sa mohlo stat. Ram je v zaruke, ale riesit sa mi to naozaj nechce s vyrobcom. Na zadnom kolese je jeden spic povoleny o tom viem, ale toto to nemoze sposobovat. Skusal som aj na rovinke ako pise Ito ale neda sa to takto nasimulovat. Treba tomu nejaky cas kym to zacne robit a potom to robi az kym nepridem z vyjazdu.
23.04.2021 - 07:50:24
00
Ano, pre istotu aj vyplet checkni.
23.04.2021 - 08:30:28
00
Noo veru, ja som dlho bojoval s takymto a mal som prdnutu zadnu vzperu na cestaku, len tak z nicoho nic ale carbonfactory spravili super
Vraj nic vynimocne a ma to tam casto
23.04.2021 - 08:39:54
00
Ak by niekto v buducnosti riesil podobny problem tak praskanie islo od zadneho kolesa. Konkretne od pevnej osky, ktora sa nasrobovala do takej matky, ktora drzala aj patku prehadzovacky. Problem sa vyriesil tym ze som to vsetko poriadne precistil, namazal a nedotiahol som az tak velmi osku ako zvyknem a praskanie prestalo.
17.05.2021 - 09:47:12
00
keyboard_arrow_up