Bud musis napisat na co ten bike chces, Aky teren budes jazdit, kolko vazis... Alebo si pozri tento rpispevok a hadam ti pomoze v rozhodovani. https://www.mtbiker.sk/forum/post1644720.html#p1644720
17.05.2021 - 12:40:53
00
Ak este niekto uvazuje nad Stoic 2 aj ked uz stoji trocha vic ako 800E to je ten pokrok. aktualne 899E
nasiel som konecne udaje o vidlici ktra je tam pouzita. JE to sice troska matuce lebo je to nejak OM verzia ale zda sa ze je to SF20XCR34-Boost-DS-LOR-Air15QLC32-110-29-CTS-1.8-140
Kto mate ten bike prosim potvrdte alebo vyvrate.
podla tohto rozkresu:https://www.srsuntour.com/fileadmin/user_upload/Downloads/Consumer/Bike/Exploded%20views/2020/Suspension%20Fork/SF20-XCR34/SF20XCR34-Boost-DS-LOR-Air-15QLC32-110-29-CTS-1.8-140.PDF

Vidlica nema plastove klzaky ani nic podobne, ako PatrikL tvrdil. Je to skor odlahceny (funkciami, nie vahou) Auron/AION podla konstrukcie. Ten rozkres ma zbavil akychkolvek pochybnosti o tej vidlici a dokonca sa zda ze pripadny upgrade na patronu z 34mm R2C2-PCS auronu je mozny. Co z vidlice urobi velmi slusnu hracku za vybornu cen. Hold ostane tazsia ako Auron ale bude vyrazne lacnejsia ako vymena vidlice.

Ak sa niekto do toho pustite dajte vediet.
25.10.2022 - 21:40:44
00
Vcera som kompletizoval Stoic 2 pre kamaratku. Vazi nejakych 70kg a ta vidla pod nou funguje krasne aj bez prestavby na olej. Musim povedat ze som bol velmi prijemne prekvapeny. Tiez rozsah nastavenia odskoku je neuveritelny. Ma ovela vecsi rozsah nastavenia ako moj Auron. Na najrychlejsom je tam sotva vidiet nejake tlmenie a najpomalsom sa vracia naoaj 2-3sekundy. Gombik nema krok ako na vyzsich radach toci sa bez poloh a jeho chod je taky, no lacny na pocit. Ale funkcia je perfektna a mediz min a max je peknych par otacok. Pol obratky na gombiku skroro nieje citi. To znamena, ze umoznuje bez problemu absolutne presne nastavenie. Tiez uzamykanie vidilice je vlastne compresion dumping. Cize funguje aj v medizpolohach ako ciastocne uzamkniute a podla specifikacie ma aj ochranu proti prerazeniu (pri silnom naraze sa otovori). Za mna naj vidla aku som v tej cenovej relacii videl a dokonca aj keby stala 200E je hodna tych penazi.
Pri tlaku pod 80psi sa zacina znizovat chod. Negativna struna je prisilna. Tlak sedi cca 1 psi na 1kg jazdca. Cize jazdec pod 80kg by uzivil slabsiu negativku.

Do buducna pri prvom servise planujeme prestavbu na olej, budem informovat ako to dopadlo.

K ostatnemu. Bike prisiel na Canyon pomery podozrivo dobre zabaleny a nastaveny. Problem bola len pridlha retaz (skratil som o 3 clanky), hrozne krutiace sa gripy a absencia rychloupinaka na sedlovej objimke u verzie bez teleskopu.
Este jedna vec. Poroz na velkosti. Tabulka velkosti na stranke canyon ma tendenciu radit privelky bike. Tak o pol cisla. My sme brali XS pre 165cm a mozno by bolo XXS este lepsie.
18.11.2022 - 11:52:36
00
Mne tabulka canyon radi o cislo mensi ako by som mal mat 😁
18.11.2022 - 20:44:44
00
To je vec toho konkretneho biku Stoic ma dost dlhu a nizku geo.
18.11.2022 - 22:37:59
00
Budem dávať tú vidlicu na bazár, vymenil som ju za Pike.
19.11.2022 - 16:20:17
00
Poprosím, vysvetlí mi niekto, ako je to s hlavovými trubkami entry-level HT bikov "vychytenejších" značiek ako Specialized Rockhopper alebo Trek Marlin čo sa týka možnosti použiť vidlu s tapered krkom?
Na fotkách vyzerajú trubky rovné, z popisu k rámu ani k vidlám nie som moc múdry. Žeby tie trubky mali priemer na 1.5" a horné ložisko malo väčší krúžok? Alebo sú len pre rovné vidly a ani do najdrahších modelov cez 1000€ sa nedá vymeniť lepšia vidla?
Pri Scott Aspect je to jasnejšie, 910 a 920 majú kónickú trubku, nižšie rady rovnú, tak tam je pravdepodobné, že tam tapered vidla nepôjde.

Uvažujem kúpiť HTčko na motanie sa po robote, pretože je kupodivu dostupných viacero modelov v mojej veľkosti XXL, navyše niektoré aj za akceptovateľnú cenu, ale určite budem vymieňať vidlu. Ešte neviem, či z toho urobím krosový bike na hladkých gumách s pevnou karbónovou vidlou z číny, alebo dám lepšiu vidlu do terénu, každopádne s tapered krkom.
11.03.2023 - 12:04:33
00
oba tie bajky nemaju tapered rám (nemajú to ani v popise, akurat u vidlic je QR čiže rychloupinak)
scott to naopak uvedené má - že je tapered

... takže v popise pri ráme musí byť uvedené že je tapered ... ja som napr. kupoval starší bajk ktory sice mal QR rovnú vidlicu ale ram bol tapered (na vidlici bola redukcia na z rovneho krku na tapered)
12.03.2023 - 16:00:31
10
Kľudne ma opravte ak sa mýlim, ale nemusíš mať tappered rám, stačí použiť spodné hlavko s externými ložiskami, napr EC 44/40:
https://www.bike-components.de/en/Cane-Creek/40-EC44-40-Headset-Bottom-Assembly-p35013/
16.03.2023 - 23:28:43
01
toto som netušil - že niečo take existuje 😅 takže beriem späť ...
17.03.2023 - 20:14:06
00
ja som vedel, ale myslel som, že je to podstatne drahšie

nakoniec som dnes kúpil najlacnejšiu Koňu, tá má tapered hlavovku, dokonca aj diery pre vedenie teleskopky, 27mm ráfiky, pohon a brzdy tak lacné, že sa mi ani neoplatia nepríjemnosti s predávaním na bazáre, akurát ešte neviem či dať lepšiu odpruženú vidlu, alebo pevnú...
geo má pre mňa aj v XL výhodnejšiu ako značky čo som spomenul vyššie, lebo je dlhšia a kratšia sedlová trubka ma netrápi, 200mm teleskopka to doženie
17.03.2023 - 20:35:22
02
Kenai napísal:
Ak este niekto uvazuje nad Stoic 2 aj ked uz stoji trocha vic ako 800E to je ten pokrok. aktualne 899E
nasiel som konecne udaje o vidlici ktra je tam pouzita. Je to sice troska matuce lebo je to nejak OM verzia ale zda sa ze je to SF20XCR34-Boost-DS-LOR-Air15QLC32-110-29-CTS-1.8-140
Kto mate ten bike prosim potvrdte alebo vyvrate.
podla tohto rozkresu:https://www.srsuntour.com/fileadmin/user_upload/Downloads/Consumer/Bike/Exploded%20views/2020/Suspension%20Fork/SF20-XCR34/SF20XCR34-Boost-DS-LOR-Air-15QLC32-110-29-CTS-1.8-140.PDF

Vidlica nema plastove klzaky ani nic podobne, ako PatrikL tvrdil. Je to skor odlahceny (funkciami, nie vahou) Auron/AION podla konstrukcie. Ten rozkres ma zbavil akychkolvek pochybnosti o tej vidlici a dokonca sa zda ze pripadny upgrade na patronu z 34mm R2C2-PCS auronu je mozny. Co z vidlice urobi velmi slusnu hracku za vybornu cen. Hold ostane tazsia ako Auron ale bude vyrazne lacnejsia ako vymena vidlice.

Ak sa niekto do toho pustite dajte vediet.


Doplnenie a korekcia.
Vidlica ma plastove klzaky cim sa PatrikL ospravedlnujem. Dokumentacie je nepresna a neuplna. Nie su to ale tie klzaky co tu boli zavesene, su uplne ineho vzhladu, ale su plastove. :(

Dnes som robil totiz kamoske na to komplet servis konecne sa odhodlala to nechat rozobrat.
Celkovo je to slusne postavene, nenasiel som tam ziadne problemy, az na tie plastove klzaky. Vidla nema ziadne mazacie kruzky pod prachovkami. Je tam na ne miesto, ale nie su tam. Dal som penove. Celkovo je od vyroby malo namazana a skoro ide na sucho. Ak ma prezit dlhsiu dobu, je nutne tam tie mazacie kruzky osadit a pravidelne domazavat, alebo prerobit na olej, ako som to urobil ja. Nic netecie, vsetko drzi ako ma, chod je nadherne lahky. Ci sa nevyskytne problem s nasavanim oleja do patrony, alebo jeho preliezanim do vzduchovej komory ukaze cas. Kazdopadne pri cene patrony 30E z Ali je to hodne toho experimentu.

Negativna struna je klasicka ocelova a je kratsia ako u AURON, AION, DUROLUX, aj ked sa zda, ze priemer by pasoval. Mozno vyskusame pre zaujimavost ako to zmeni chod ak dame AURON soft negativku. Kazdopadne kratsia originalna negativka sposobuje mensie stracanie zdvihu pri malych tlakoch v pozitivnej komore, mame to na 60psi pre cca 70kg neagresivneho jazdca. Zdvih aj pri 60 PSI zostal 140mm. Verim, ze dlhsia negativka by pomohla k linearnejsiemu chodu a tym aj lepsiemu mid-stroke support.

A este jedna drobnost Ten stoic je v XS pre nu este stale trocha velky. Pritom podla tabuliek by mala mat S. Pojdeme do 30mm predstavca a este asi vacsi backsweep na rajdoch. Nie je to o vela ale o nejaky 1-2 cm by potrebovala RAD mensi.
Inak ako pozeram uz to opravili pre rok 2023, uz je na 165cm cisty XS.
30.08.2023 - 00:45:17
00
keyboard_arrow_up