keď to porovnas s dodychanim ma ventilátory tak chápem, ešte že je to tvoje slobodne rozhodnutie ...
23.05.2021 - 13:00:28
00
Dobre ale kvoli nezapnutemu pasu v aute ma nevyhodia zo zamestnania, nezakazu vstup do prevadzok a cestovat.
Kolektivna imunita sa nedosiahne aj prekonanim choroby (ktora je u 90% ludi bezpriznakova)?
23.05.2021 - 13:02:42
01
Boborobo napísal:
A preco by sa malo dospelemu cloveku prikazovat aby sa dal zaockovat? Ved ak sa bojis ze ta niekto zabije virusom tak sa zaockuj a nemas sa coho bat. Ako ta ohrozuje ten nezaockovany ked ty uz si chraneny vakcinou?

Tak sa na to pozrime cisto hypoteticky - ze ja som zaockovany a ty zaockovany nie si.
Hlavny dovod je, ze po vakcinacii nie si plne imunny. A su medzi nami ludia (a je ich dost), ktori tu vakcinu nemozu dostat. Alebo ja, ak dostanem covid od teba, tak stale to moze pre mna znamenat tyzden v posteli. A samozrejme karantenu pre celu rodinu.
Dalsia vec, ze sa nezaockovanim nevzdavas naroku na postel v nemocnici a nemocnicny personal. Preco by som mal ja trpiet tym, ze nedostanem potrebnu liecbu, ked sa nedas ty zaockovat a bude vyhuleny personal a kapacity nemocnice, ked to budem potrebovat ?
Je to solidarita - z mojej strany som bol 15 mesiacov solidarny a chranil som seba a rodinu aby sme neochoreli ale aj ti, ktori to dostali mohli byt lieceni. A v mojich daniach (a aj dobrovolnych prispevkoch mimo statu) pomaham tym, co ich to postihlo. Z tvojej strany cakam, ze akceptujes riziko vakciny a pomozes v postaveni kolektivnej imunity.
Dalsia vec - deti. Nechcel som davat ockovat deti. Kvoli riziku vakciny. Ja uz mam nieco odzite a aj keby nieco bolo, tak to neprenasam na dalsiu generaciu. Avsak, ako vidim, ze sa polka naroda zaockovat neda a potom to bude len vec casu, kedy tym prelezu aj deti aj s moznymi nasledkami ake poznam z okolia, tak rozmyslam, ze nizsie riziko nasledkov bude mat ta vakcina ako covid.
Posledna vec - kazdy, kto absolvuje covid, zvysuje sancu, ze v nom vznikne mutacia, na ktoru vakciny nezaberaju. Sanca je malicka ale je. A budeme naspat na zaciatku.
Tak toto su dovody preco som sa dal vakcinovat. Pre mna je to male riziko, ktorym viem pomoct spolocenstvu ludi, v ktorom zijem. Nie som to len ja. sme to my.
23.05.2021 - 13:07:19
420
Boborobo Nepochopil si ten súvis s pásom. Príkazy sú nutné kvôli tým, ktorí sa nedokážu dobrovoľne správať zodpovedne, t.j. bez príkazu mať zapnutý pás by ho nemali zapnutý. Bez príkazu zaočkovať sa mnohí zaočkovať nedajú.
23.05.2021 - 13:10:46
02
...a zaočkovaný jedinec tiež môže byť prenášač nie ???
23.05.2021 - 13:14:05
01
Kristina napísal:
Boborobo Nepochopil si ten súvis s pásom. Príkazy sú nutné kvôli tým, ktorí sa nedokážu dobrovoľne správať zodpovedne, t.j. bez príkazu mať zapnutý pás by ho nemali zapnutý. Bez príkazu zaočkovať sa mnohí zaočkovať nedajú.


Kika, síce nezaočkovaný Boborobo je čerstvo prihlásený trol s dvomi príspevkami len v tejto téme :x
... Inak k tomu očkovaniu, nerozumiem prečo majú antivaxeri takú neutíchajúci potrebu neustále opakovať, že sa nezaočkujú...
a k tým zamestnaneckým právam opäť nerozumiem, prečo si títo nadludia nezalozia vlastné úspešné firmy kde budú diskriminovat zaockovaných, najlepšie tým nie len že ich neprijmu, ale takým ani nedodajú službu, či tovar
23.05.2021 - 13:24:19
07
u mna takto - ked prebehne toto ockovanie u vsetkych vek. kategorii mam v pazi nejaky respirator rusko a pod. kraviny. ak niekto spekuluje a zaockovat sa neda - jeho problem - nech sa on chrani predomnou (kedze teoreticky roznasat mozem aj nadalej). samozrejme vynimky respektujem ale spekulantov nie.
23.05.2021 - 13:30:35
03
ivast napísal:
keď to porovnas s dodychanim ma ventilátory tak chápem, ešte že je to tvoje slobodne rozhodnutie ...


Kovid som už mal, a našťastie pľúca mi to nechytilo
23.05.2021 - 14:26:04
00
Myslím že nikto nevie čo všetko ešte bude "chytené".
Evkina teta napríklad pozoruje ( po takmer dvoch mesiacoch ) masívne vypadávanie vlasov.
To napríklad mňa už vôbec netrápi :lol:
Skôr pozorujem častejšiu únavu ako voľakedy no môže byť že je to vekom :(
23.05.2021 - 14:53:13
00
Presne tak. To ochorenie je nevyspytateľné a zákerné. Neexistuje jedoduchý vzorec správania. Preto si myslím, že je výhra nedostať ho.
23.05.2021 - 14:59:17
06
Ešte dodám, že sa mi doteraz podarilo ochoreniu vyhnúť. A to asi aj vďaka zvýšenej hygiene.
Teda myslel som si to, kým som sa nedozvadel, že jedným z pokovidových následkov je oslabená činnosť mozgu. Vtedy som si uvedomil, že ja som musel prekonať kovid už v detstve.
23.05.2021 - 15:10:01
011
Vypadávanie vlasov po korone trápi aj moju maminu. Minule dokonca spomínala, že aj jedna jej kamarátka má post covid vypadávanie vlasov.
23.05.2021 - 15:41:40
00
Ja som už takmer plešatý takže toto mi žily netrhá, no bojím sa toho, že niekde inde to mohlo niečo zanechať.
Dúfam že nie.
23.05.2021 - 15:57:32
02
Lubik neboj mamina by ti to už dala vedieť. ;)
Ak si teda myslel na toto. :lol:
23.05.2021 - 20:30:16
00
To som nemyslel.
Ale možno keď to príde môžem sa vyhovoriť na COVID 😄
23.05.2021 - 20:47:39
02
keyboard_arrow_up