pa3km napísal:
Ja som to konzultoval priamo s clovekom vystudovanym v odbore konstrukcie pozemnych stavieb.....

Ešte skús konzultácie s ľuďmi, čo to priamo stávajú, či by si sami dali z toho dom postaviť, resp. čomu sa radšej vyvarovať, bo niektoré veci vyzerajú na papieri fajn, ale v realite môžu byť zdrojom možných problémov.
25.05.2021 - 15:49:59
00
Staviam uz druhy barak a musim povedat ze zly material na stavbu domu neexistuje, problem je ze robosi s tymi materialmi nevedia robit. A prave vdaka takym robosom potom vznikaju myty ze nieco je zle...
25.05.2021 - 16:58:07
012
Aky burzuj, ze dva domy :D :D :D
25.05.2021 - 17:05:40
01
mám kolegu, čo postavil dom s frajerkou, rozišli sa, potom s druhou, rozišli sa ... a do tretice postavil dom a už sa aj vzali a majú deti
25.05.2021 - 17:11:32
02
pa3km teraz sa dosť stavajú bungalovy. Tehlové steny a na tom ľahký drevený strop a krov. Tiež by som sa tomu vyvaroval pre možné šírenie požiaru. Ak je ešte súčasťou garáž - dielňa kutila domáceho, ktorý brúsi, zvára... tak je riziko skutočne vysoké.
Tu je príklad z praxe, ako hlúpa maličkosť z garáže, pomocou horľavého stropu, rozniesla oheň na celý dom:
https://www.tvnoviny.sk/domace/1960908_nabijali-detske-auto-a-zhorel-im-novy-dom-za-statisice-eur
25.05.2021 - 17:30:51
00
Podľa mňa keramický dom neni až taká novinka, novinka sú len keramické panely. Ešte existujú domy z rákosia, na ktorom je "napatlaná" hlina a sú úplne v pohode. Ľudia v nich bývajú, len ako stavebný materiál to vyšlo z módy
25.05.2021 - 17:33:16
00
Skor slama ako rakosie. To sa pouziva ako stresna krytina, ale podla mna je to hipstercina.
edit: ale ja som laik, len viem ze tie slamene obvodove steny su este omietnute celkom hrubou omietkou, defacto ta slama nikde netrci a nemyslim ze z pohladu poziarnej bezpecnosti je to risk. Ked som ale videl strechu z rakosia napr. v carde v Rajke, tak celkom masaker
Príloha:
2015.07.04.14.27.44_saricsarda-kivulrol_44.jpg
2015.07.04.14.27.44_saricsarda-kivulrol_44.jpg 172.39 KiB thumb_up1thumb_down

25.05.2021 - 17:36:20
00
aj moj sused ju má na dome :)
25.05.2021 - 17:49:22
00
Gtoso napísal:
Zdravím, viete mi odporučiť tenisové kurty v Bratislave v dobrom stave za priaznivú cenu (za hod.)? Lokalita > Staré Mesto, Nové Mesto, Ružinov, Petržalka.
Vďaka za info.

Chodieval som na gardu - ale pozor, na chemickej strane intraku (smer Raca) su spravidla v lepsej kondicii ako na tej Strojarskej (smer mesto). Vyhoda - je to skoro "zadarmo", co vsak samozrejme moze niekomu vadit - satne/sprchy su uplne ok, ale bufet ziadny, apod. Kurty boli vsak vzdy nachystane, poliate, rovne, snad sa nic nezmenilo.

http://stusport.sk/sportovisko/tenis/
25.05.2021 - 18:44:50
01
pa3km napísal:
...to nie su moje argumenty ale cloveka z fachu. Hejtovat to nebudem, nemam preco, akurat som to vylucil z vyberu.

a kolko ten človek tých domov postavil alebo v nich býval? :) opýtaš sa človeka z fachu z druhej strany a ofrfle ti ten "druhý" materiál.. každý materiál má svoje plusy aj mínusy, treba zvážiť len ktoré sú dôležité.. ale zrovna tie čo si vypísal sú kecy :lol:
richardle ti vysvetlí.. :)
25.05.2021 - 18:46:22
01
pa3km napísal:
Riesim to s kamaratom co robi niekolko rokov projekciu (absolvent KPS na STUBA). Vyhoda je rychlost stavby , lepsia akumulacna schopnost ako standardna tehla, mensia zastavana plocha. Ale riesim aj cenu realizacie...Este si len prechadzam vsetky moznosti. Jedine co som zatial vylucil je montovany drevodom.

ak chceš lepšiu akumulačnu schopnosť , tak KMbeta tvarnica vapenno piesková, tvrdá ťažká -murari nemaju radi :)
presná stavba s minimom pojiva, vysoká nosnoť- v podstate biela tehla šamotka :) hluk tesni lepšie ako tehla, akumulačne výborne, hrubka steny 25cm+25 zateplenie, minimum vakovky :) len sa do toho ťažko robia drážky ako do panelu
práve z toho do mesiaca začínam stavať :)
PS tiež mi to projektoval švagor projektant , ktroý z toho postavil už množstvo domov v ČR.... nemci z toho stavajú od 70tych rokov. u nás na to nebola norma. a nikomu sa s tým nechce naťahovať :D
25.05.2021 - 18:53:00
01
Ja keď si budem robiť dom, tak taký, ako sú bunkre z II. svetovej na Záhorí (betón, čo nejde rozbiť). Ako deti sme sa v nich hrávali
25.05.2021 - 19:18:20
00
V tom bude radosť žiť.
25.05.2021 - 19:43:54
05
ja by som chcel slamu s hlinenou omietkou :-) ale realne - porobeton s polystyrenom - preco? lebo to kuchar, casnik, zvarac, byvaly vojak a policajt nedoebu. v konecnom dosledku to cele zaplnis nabytkom a kym nepojdes robit dieru na tisicu policku ani nevies co je okolo teba.
tehla je uz koli izolacnym vlastnostiam tak derava ze toho moc nenaakumuluje - zvukova izolacia tiez nic moc. na akumulaciu velmi vplyva vybavenie domu - nabytok ... spravil by som mozno vnutorne priecky z plnej tehly.
co sa poziaru tyka - najprv ti hori vybavedie domu - ak je poziar taky velky ze to v drevodome chyti nosnu konstrukciu (mala by byt osetrena protipoziarnym naterom) tak ver tomu ze by murovane steny pri haseni popraskali a musel by sa tak ci tak burat.
25.05.2021 - 20:18:17
01
pa3km napísal:
Ahojte, mate niekto skusenosti alebo referencie na stavbu domu z keramickeho kompozitu?


Znamy z toho staval, dom doslova poskladany za par dni. Nespominam si ze by mal nejake vyhrady voci tomu. Dokonca mylsim ze mu to doslo uz aj vydrazkovane na rozvody... Preco nejdes do nejakej overenej klasiky tehla/ytong ak sa mozem opytat?
25.05.2021 - 22:34:55
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up