Čaute. Včera som bol na svojom obvyklom výjazde a spravil som ho za rekordný čas. Nie preto, že by som chcel makať, ale preto, lebo akonáhle som spomalil (nedajbože zastať) vrhli sa na mňa húfy tých krvilačných ku..ev...proste masaker. Pokazilo mi to polovicu radosti z jazdy. Nemáte nejaký osvedčený recept ako tie špiny odradiť? Nejaký odskúšaný insekticíd, prípravok, hocičo. Snáď by som sa aj hovnom natrel, len aby ma nežrali :shock:
10.05.2006 - 09:37:49
00
Čaute. Včera som bol na svojom obvyklom výjazde a spravil som ho za rekordný čas. Nie preto, že by som chcel makať, ale preto, lebo akonáhle som spomalil (nedajbože zastať) vrhli sa na mňa húfy tých krvilačných ku..ev...proste masaker. Pokazilo mi to polovicu radosti z jazdy. Nemáte nejaký osvedčený recept ako tie špiny odradiť? Nejaký odskúšaný insekticíd, prípravok, hocičo. Snáď by som sa aj hovnom natrel, len aby ma nežrali :shock:


:D :D :D tak toto je fakt brutalne :D ..... ja by som ti poradil nezastavovat, alebo zmenit trasu :D..... tie komare nezastavi ani biolit, take su dotierave....
10.05.2006 - 09:39:28
00
no pomaha repelent ale ten je na biku strasny... natries sa normalne, ale ako sa na biku potis, je nasiaknuty tym repelentom a strasne to citit.. a je to take cele :x
10.05.2006 - 10:49:06
00
hmm...na to teda radu nemam, akonahle sa spotis a zastanes, tak si chutny objekt... a ak este bikujes niekde v pozaplavovej oblasti, (napr. v devine vraj ludia strajkuju aby dostali celoplosny postrek, neda sa to tam vydrzat) tak tu je kazda rada draha :) fakt asi len nezastavovat alebo nastupat si aspon do 1500 m n.m.
10.05.2006 - 11:30:34
00
na komare a i nu lietajucu haved je dobry spray AUTAN stoji asi 120,- ks ,ale je ozaj ucinny.dostat ho v lekarnach drogeriach a podobnych kramoch.
10.05.2006 - 11:32:26
00
makat makat makat nezastavovat za ziadnych okolnosti... raz som takto dostal defekt ... najhorsi den mojho zivota ale pravda je tiez ze som to spravil za 5 minut :D
10.05.2006 - 11:41:05
00
Roman01...vdaka za radu. No, nastupat do 1500 mnm sa v okoli Ba asi neda, a zastavit niekedy naozaj musis. Ja som vcera ani nezastavil (skoro som vyplul pluca) ale len ked som siel na najmensej pile, tak ma tie spiny dobehli a zacali odsavat...
10.05.2006 - 11:51:09
00
no niekedy ani nadmorská výška nepomáha hlavne keď si to tlačíš zbytočnými cestičkami napr. na Martinky a múch je tam tolko že sa fakt ideš zblázniť. :P
10.05.2006 - 12:00:58
00
Tak som kupil ten Autan, v lekarni mi povedali, ze je to najlepsia vec co maju. Je tam vsak napisane aby sa prostriedok nedostal do styku so syntetickymi materialmi...tak dufam ze mi to nezmrsi dres...
10.05.2006 - 13:05:04
00
Potom daj please vediet ako si s tym spokojny...ci mam aj ja poputovat do lekarne ... diks
10.05.2006 - 13:36:42
00
tak takuto situaciu nase mamy ani nepoznaju hehe
to aby clovek isiel na bajk s chemiou za tisice... nehovoriac o tom zlomovom momente ked vymysleli jontove napoje....
sama chemia
10.05.2006 - 13:48:52
00
inac toto je dost problematicka vec chcem sa ale spitat ze ci nosite teraz vsetci aj okuliare lebo ked som bol v lese minule tak so chitil ale 10 potvor do reflektorov poradte kolko stoja a kde by sa dali kupit take okuliare na toto 8)
10.05.2006 - 14:26:19
00
Bez chemie a v surnych pripadoch by malo pomoct aj toto:
http://www.kvetenacr.cz/detail.asp?IDdetail=85
U nas sa vola vratic obycajny a rastie vsade. Ked sa nim natries budes smrdiet aj tym komarom. Ale nie, nieje to take strasne ale ucinok nemam odskusany lebo u nas nastastie komarov skoro nula nic.
10.05.2006 - 14:32:38
00
tak takuto situaciu nase mamy ani nepoznaju hehe
to aby clovek isiel na bajk s chemiou za tisice... nehovoriac o tom zlomovom momente ked vymysleli jontove napoje....
sama chemia


No veď môžeš používať aj alternatívne prípravky založené na prírodne báze - Indiáni tuším praktizujú proti hmyzu natieranie sa popolom a sadzami (alebo sa tak maskujú?) :lol:

Pri jednom z vedeckých experimentov vedci metódou pokusov a omylov našli človeka, ktorého komáre nechceli poštípať za žiadnych okolností. Odmietali sať jeho krv dokonca aj vtedy, keď zostal s komárim rojom zatvorený niekoľko hodín v uzavretej miestnosti. Ukázalo sa, že účastník experimentu jedol cesnak. Ľudský čuch to nezachytil, ale pre komáre to bol neprijateľný zápach. Komáre ako skutoční upíri nemajú radi cesnak.

Keď vykántrime všetky komáre, z čoho budeme robiť slony?
10.05.2006 - 14:36:14
00
No neviem s tym cesnakom...
Na jednej surfistickej vyprave s nami bol chlapik ktory cesnak jedava asi aj s chlebom s lekvarom vo velkych mnozstvach a komare ho dostipali statocne.
10.05.2006 - 14:45:32
00
keyboard_arrow_up