Práveže potvrdili, platba prebehla, svieti mi objednávka ako uhradená a od 18.3. nič nové. Musím zohnať človeka s dobrou nemčinou a asi tam zavolám.
05.04.2018 - 11:53:19
00
kludne aj po anglicky, v DE shopoch žiadny problém ;)
05.04.2018 - 12:15:48
03
A poslal si im aspon mail? Ja uz by som davno poslal... Naposledy mi v jednom eshope prebehla platba cez paypal a v objednavkach som nemal nic - chyba bola u nich a dali mi refund :D
05.04.2018 - 13:01:13
00
Tak dnes odpoveď na mail, tovar dostanú na sklad 18.4. . Aj tak ma zarazilo, že to nebolo nikde uvedené a na shope mali "skladom". Dúfam, že všetko v pohode dorazí ...
06.04.2018 - 15:41:45
00
zlavy do 20% do 1.5 https://www.bike-components.de/en/Special-Offers/discount-festival/
27.04.2018 - 09:38:31
00
Zdravím chlapi. Keďže tu je posledný príspevok z 2018, tak sa chcem opýtať, či má niekto za posledný rok/dva skúsenosti s týmto obchodom. Mám v pláne kupovať vidlicu a chcel by som sa opýtať ako je to momentálne s dodaním poprípade platením dopravy, DPH (vidím že pri objednávke je rovno sčítané 20% DPH "incl. 20% DPH"). Díky.
24.03.2021 - 16:41:49
00
Obchod v nemecku takze kolko zaplatis pri objednani tolkobta to bude stat, vratane posty aj DPH
24.03.2021 - 16:44:27
11
normálne u nich nakupujem, je to nemecký shop so všetkými bežnými výhodami aj nevýhodami ...
24.03.2021 - 18:40:09
01
Patrezz napísal:
...DPH (vidím že pri objednávke je rovno sčítané 20% DPH "incl. 20% DPH"). Díky.

toto ma zaujalo, uz som chcel napisat, ze Nemci maju 19% DPH, minuly rok mali dokonca znizenu na 16%, sem-tam tu nakupujem, no DPH podla adresy prijemcu je asi novinka... zaujimave
24.03.2021 - 23:25:32
00
Dudo napísal:
toto ma zaujalo, uz som chcel napisat, ze Nemci maju 19% DPH, minuly rok mali dokonca znizenu na 16%, sem-tam tu nakupujem, no DPH podla adresy prijemcu je asi novinka... zaujimave


Je to možné. Hneď po návšteve stránky vidíš "All prices are in Euro and incl. DPH plus shipping cost to the delivery destination: Slovakia." takže všetky ceny sú vrátane prepočítanej sumy DPH danej krajiny.

Každopádne ďakujem za všetky odpovede, objednávku som vytvoril, zaplatil a uvidíme kedy dorazí z Nemecka.
24.03.2021 - 23:38:41
00
rovnako to robi aj bike24
25.03.2021 - 08:25:28
00
Dudo napísal:
toto ma zaujalo, uz som chcel napisat, ze Nemci maju 19% DPH, minuly rok mali dokonca znizenu na 16%, sem-tam tu nakupujem, no DPH podla adresy prijemcu je asi novinka... zaujimave

Maju registraciu pre DPH aj na Slovensku
25.03.2021 - 08:45:23
01
V poslednej dobe veľmi často zažívam situáciu, že tovar objednaný z Nemecka vráti prepravca (konkrétne DHL, UPS, SPS) obratom nazad. Zákazník nedostane žiadne upozornenie (sms, mail, telefón) iba si prečítate na tracking webstránke, že tovar "nie je možné doručiť, lebo chýba adresa".
Dôvod je, že kvôli ochrane osobných údajov nemecký internetový obchod neposkytuje prepravcovi telefónne číslo zákazníka, a ten ho tým pádom nevie kontaktovať. Zažil som to opakovane práve s bike-components.de, taktiež s r2-bike.com. V UPS sa mi podarilo dovolať a dať im moje telefónne číslo, ale v DHL a SPS moje maily s adresou zostali odignorované, a tovar vrátili aj tak do Nemecka. Dokonca som narazil na doručovaciu spoločnosť ktorá mi tvrdila, že ja im svoje číslo síce môžem nadiktovať, ale oni ho nesmú použiť, a mám kontaktovať predajcu a on im ho musí poslať...
01.06.2021 - 11:40:47
00
riesili sme to uz parkrat - po zavedeni GDPR ...
pis cislo do adresy, pripadne si v trackingu pozri, kedy mas zasielku na SK a kontaktuj ich telefonicky
ak ti prepravca povie taku sprostost, tak si vypytaj kontakt na sofera, resp. nevyuzivaj v buducnosti ich sluzby

DHL nema problem s dorucenim dalsi den, ak sa im dovolas (nemal som problem viackrat)


Naposledy upravil KinDo dňa 01.06.2021 - 11:45:13, celkovo upravené 1 krát.

01.06.2021 - 11:44:16
00
bmprsvz7777 napísal:
V poslednej dobe veľmi často zažívam situáciu, že tovar objednaný z Nemecka vráti prepravca (konkrétne DHL, UPS, SPS) obratom nazad. Zákazník nedostane žiadne upozornenie (sms, mail, telefón) iba si prečítate na tracking webstránke, že tovar "nie je možné doručiť, lebo chýba adresa".
Dôvod je, že kvôli ochrane osobných údajov nemecký internetový obchod neposkytuje prepravcovi telefónne číslo zákazníka, a ten ho tým pádom nevie kontaktovať. Zažil som to opakovane práve s bike-components.de, taktiež s r2-bike.com. V UPS sa mi podarilo dovolať a dať im moje telefónne číslo, ale v DHL a SPS moje maily s adresou zostali odignorované, a tovar vrátili aj tak do Nemecka. Dokonca som narazil na doručovaciu spoločnosť ktorá mi tvrdila, že ja im svoje číslo síce môžem nadiktovať, ale oni ho nesmú použiť, a mám kontaktovať predajcu a on im ho musí poslať...

Ja si to sledujem pri každej objednávke, lebo viem že let. č. oni dávať ku zásielke nemôžu, tak hneď ako vidím že je zásielka na SR tak kontaktujem dopravcu a doplním číslo. Nemal som ešte ani raz problém že by vrátili naspäť.
01.06.2021 - 11:44:27
01
keyboard_arrow_up