scarinko napísal:
Cize by to mali aj auta ignorovat nie? ?


takto. v povodnom prispevku si napisal, ze ti nevadi, ak to je prechod pre chodcov, cize prve tri mohli byt v pohode prechody. v pezinku je celkovo 9 svetelnych krizovatiek na tahu Bratislava - Modra. Z toho 5 je iba prechod pre chodcov.

a teraz osobny nazor, ano, myslim si, ze 50% slovenskych svetelnych krizovatiek je zbytocnych a 99,9 % nocnych zapnutych krizovatiek je zbytocnych. v Bratislave neviem o jednej jedine krizovatke, co by musela byt v noci funkcna (medzi 23 - 4). Racianske myto, pod hlavnou Sancova - Stefanikova, Trnavske myto, bajkalska a krizovatky s nou? vsetko zbytocne svietiace. Keby v noci frajerici na autach od tatinka nejazdili po meste 80 a keby ludia vedeli vizualny pochopit tvar krizovatky, tak by to slo.

a druha vec, aj ja jazdim na bicykli na cervenu. ked idem a vidim, ze nejaky baklazan stlaci tlacitko a prejde bud na cervenu alebo prejde a okolo uz nik nie je, tak spomalim, pozriem a idem. a ked som chodec, tak cervene neignorujem iba v pripade, ak sa v blizkosti prechodu nachadza dieta do cca 15 rokov, aby som ich nekazil. ak si ich kazia rodicia, moja zbytocna starost.

a ked sa to niekomu nepaci? ak niekto ohrozi a obmedzi druheho, tak to je zle, ale pre plynulost dopravy v tom nevidim problem. uz som to tu neraz napisal a dopisem to znova, na cestach chyba vzajomny respekt a ohladuplnost. ludia si myslia, ako sa vsade kazdy ponahla, ako musi byt vsade kazdy prvy a ako ked ma zelenu, tak jeho ego rastie a hned musi pouzivat to tlacitko s oznacenim klaksonu/trubky.. teraz to keby neberme v zlom, ale, keby ludia spomalili o par km/hod, keby sa navzajom pustili, keby sa respektovali, keby sa nerozculovali uz hned, ako nasadnu do auta, ze zas musia ist do tej hnusnej kolony, co aj tak nezmenia a vybrali si to, tak by bol vacsi klud, bezpecie, pre vsetkych. lenze na svete funguje taky zazracny aspekt moje male velke ego, takzvany egocentrizmus a zvysok mi ma uhnut :)

mier na dusi
31.05.2021 - 17:31:00
03
Ved toto, Keby
Obcas tak stojim na safku na svetlach a sledujem ludi. Pridu rodicia s malym deckom, postavia sa vedla mna na zeleny prechod, kukne na cestu, ked nic nejde tak sup ho na cervenu a po cykloprechode. Aky si to decko vezme priklad? Ono nevie ze to je nespravne, ale takto ho k tomu od malicka vedu a to je to zle.
31.05.2021 - 17:35:29
02
Marli napísal:
Na cervenu sa nechodi. Bodka.

Červená je len tmavšia zelená ☝️
31.05.2021 - 18:30:24
01
Niekedy má cyklista sto chutí nezastaviť na červenú. Na pretekoch, kde tiež musí dodržiavať pravidlá cestnej premávky.
31.05.2021 - 18:37:13
00
Jaroh napísal:
Presne takto vznikajú misinformácie. lapaloma, ty vieš čo a či vôbec niečo ten spravil "cyklista autu"?

Čo a či spravil cyklista niečo autu nevieme. Ale ustrihol to tak nešikovne, že je zrejmé, že reakcii predchádzala akcia. A nevidím tam žiadny úmysel prejsť cyklistu.
31.05.2021 - 23:16:50
00
Toto uz tu bolo?

https://www.mojapeticia.sk/campaign/peticia-za-prijatie-opatreni-na-zvysenie-bezpecnosti-cyklistov-a-chodcov/04723b32-a881-4df4-a067-eddf4ecfe129?fbclid=IwAR2uTKnC_D9nnRED4Ex6EvG8bqpWKJbOZ9nm_vQq2LR9AA-1XP2d4D3sqyg
01.06.2021 - 08:37:52
15
Aj diskusia bola k tomu ale nic vecne tam nebolo
https://www.facebook.com/luciadnicholsonova/videos/788744748429069/
01.06.2021 - 22:13:55
00
Keby radsej smerovali usilie na uzakonenie cyklociest ako predmetu verejneho zaujmu s moznostou vyvlastnenia pozemkov na ktorych sa maju budovat, na vycleleni viac fin. prostriedkov do planovania a budovania a samozrejme urychlovania celeho procesu (samozrejme, nie za cenu nedostatkov)..
Jednoduchsie je dostat cyklistov na bezpecnu infrastrukturu ako zmenit mentalitu kvazi-vodicov/polovodicov a pod.
01.06.2021 - 22:41:23
01
je to trapne a je to vsade - fakt si myslite ze nam toto zlepsi zivot na cestach? 1,5m odstup a kontrola max. pov. rychlosti? preco sa to riesi prave teraz a preco sa neriesi nepozornost a arogancia vodicov ktora je najcastejsou pricinou koliznych situacii? a kedy zacnu cyklisti riesit aj sami seba?

ci je to tym ze sa nam vyrojili cele krdle neskusenych nevodicov cyklistov zaciatocnikov na cesty a bude z toho pruser - kopec novych zakazov, prikazov pre obe strany? namiesto vychovy a tolerancie?
01.06.2021 - 22:43:33
04
scarinko napísal:
Aj diskusia bola k tomu ale nic vecne tam nebolo
https://www.facebook.com/luciadnicholsonova/videos/788744748429069/

lebo na FB budu na tuto temu same vecne diskusie, ze...
01.06.2021 - 22:44:06
00
Asi nebudu, skor ma zaujimalo co na to chalani ktori tam boli pozvani ale jeden je v podstate len biker ta z vychodu aspon podla vyjadrovania a druhy zas podla mna nejazdi na cestaku cize je to mestsky pobehaj aka hipster.
Tiez si ale myslim ze nejaky zakon to nezmeni akurat to viac naserie vodicov. Toto sa musi zmenit v hlavach ludi.
01.06.2021 - 22:52:16
01
Ja som mal dnes taku usmevnu skusenost na ceste...na ceste zo Stupavy do BA ma obiehalo jedno auto, kde spolujazdec v otvorenom okne zacal kricat Sagaaan, a ako okolo mna presli, tak mal vystrcenu ploskacku a krici dalej, ze ci si nedam s nimi...tak len dufam, ze vodic nepil, len spolujazdci sa zabavali :)
01.06.2021 - 23:00:13
02
Pokrikovanie Sagan z okienka je ten istý prípad ako vlajočky na spätných zrkadlách.

Vyššie sa tu rozoberala kritika do vlastných radov, ako nedodržujú cyklisti, bicyklisti a cykloturisti dopravné predpisy. Hlavne tie červené na semafóroch, Včera som čakal na zelenú pri električkovej zastávke v Petržalke smer Starý most. Kto tam jazdíte viete, že ten signálny plán má svoje nelogické pravidlá a ak človek nestihne zelenú súbežne s električkou tak tam vystojí jamu. Konkrétne ja som tam čakal cez 4 min kým si spomenul program aj na náš smer. Dovtedy sa opakoval iba cyklus zelenej pre chodcov iba z opačnej strany a to len do stredového ostrovčeka. No niektorí vymódení cesťáci (nie, že by som medzi nich nepatril :) ) nemali ani toľko slušnosti počkať tam na zelenú ani tých 15 s a červená je proste nová zelená. A že za tú krátku dobu ich tam prešlo 5 na cesťákoch. Takže v tomto smere je to jedno, čo je to za cyklistu a na čom sa presúva. Tá ignorancia voči predpisom je celým spektrom cyklistov.
02.06.2021 - 09:00:56
04
Gusto0 napísal:
je to trapne a je to vsade - fakt si myslite ze nam toto zlepsi zivot na cestach?

Nejeden vodič si myslí, že bezpečná vzdialenosť znamená, že nemá oškreté auto. Ak sa vďaka zákonu dostane vzdialenosť 1,5 m do povedomia vodičov, jedine dobre.
Nejde o to, aby policajné hliadky popri meraní rýchlosti merali aj odstupy pri predbiehaní, ale aby si vodič rozmyslel tesné predbiehanie aspoň v miestach a situáciách, kde preukázateľne nebude môcť dodržať zákonom stanovenú bezpečnú vzdialenosť.
02.06.2021 - 09:20:20
07
elanius napísal:
Nejeden vodič si myslí, že bezpečná vzdialenosť znamená, že nemá oškreté auto. Ak sa vďaka zákonu dostane vzdialenosť 1,5 m do povedomia vodičov, jedine dobre.
Nejde o to, aby policajné hliadky popri meraní rýchlosti merali aj odstupy pri predbiehaní, ale aby si vodič rozmyslel tesné predbiehanie aspoň v miestach a situáciách, kde preukázateľne nebude môcť dodržať zákonom stanovenú bezpečnú vzdialenosť.

Súhlasím. Ak má tá zákonná norma pôsobiť psychologicky na vodičov, tak je to základný prínos. Aj keby to bol iba meter a aj keby to vodiča odradilo predbiehať do neprehľadnej zákruty, kde nechce riskovať aby sa šuchol s oproti idúcim vozidlom, tak sa vyslovene natlačí na cyklistu. V prípade kontaktu s cyklistom sa nedá potom na nič vyhovoriť, že zmenil smer jazdy cyklista a on sa o neho štrajchol a preto spadol. Tam by sa bez debaty mal postihovať vodič, ktorý ho obiehal a nedodržal predpísaný odstup.
02.06.2021 - 10:06:12
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up