Mna by zaujimalo ako som mohol zabranit nehode kde mi auto nedalo prednost. Auto stalo a davalo prednost ostatnym autam ktore ma obiehali ale ked som uz bol pri nom tak sa pohol rovno predo mna. By som chcel vediet ako sa tomuto da zabranit teda okrem toho ist peso.
07.06.2021 - 15:07:00
00
Zigo napísal:
Skusim postupne:
Zákon o premávke riesi dopravne nehody:
Riesit zákonom kazdy jeden pád z bicykla je hlupost.
Najcastejsie priciny dopravnych nehod v 2020 boli:
46% DN - porušenie povinnosti vodiča (nevenovanie sa plne vedeniu vozidla a nesledovanie situácie v cestnej premávke, nedanie prednosti chodcovi, ktorý vstúpil na vozovku a prechádza cez priechod pre chodcov)
14% DN - nedovolená rýchlosť jazdy
6% DN - nesprávna jazda cez križovatku
4% DN - porušenie povinnosti účastníka cestnej premávky...
Vodici motorových vozidiel zavinili takmer 8000 nehôd, cyklisti 386 DN.
Priority pri znizovani poctu DN by teda mali vychádzat z tychto cisel.


OK, ale myslis ze pachatelia tych DN maju za sebou n rokov bezproblemovej premavky bez skodovej udalosti aleobo cohokolvek a jedneho dna zrazia cyklistu lebo .... (neviem ty doplne preco) ? Mozno su aj taky, ale som presvedceny ze drviva vacsina pripadov su jedinci co maju rocne 3-4 skodove udalosti a raz to skonci DN. Cize risiet treba podla mna aj skodove udalosti. Aj ako pises, kazdy pad z biklu. To je totiz ta prevencia a ochrana. Preto stale hovorim ze sa vychadza z chybnych dat. Napr za seba som mal 5 padov z biku na ceste. 1. kontakt s utom ( zaparkovanym), ale ked ma zajtra zrazi auto. bude to vyzerat, ze ja som bezuhonny chudak cyklista podla statistiky. Kolko krat si sa ty nekontrolovatelne valal po ceste a bola to vec pozornosti a ohladuplnosti, ze ta nikto nezrazil ? Ten pomer zavinenia je uplne iny, ako sa zda byt podla statistiky.
07.06.2021 - 15:15:07
00
scarinko napísal:
Mna by zaujimalo ako som mohol zabranit nehode kde mi auto nedalo prednost. Auto stalo a davalo prednost ostatnym autam ktore ma obiehali ale ked som uz bol pri nom tak sa pohol rovno predo mna. By som chcel vediet ako sa tomuto da zabranit teda okrem toho ist peso.


Mne sa stalo to iste, aj na biku aj na motorke aj na aute. Zastavil som v kazdom jednom pripade. V autoskole mi instruktor cez motorky povedal: Jazdi ako keby si bol neviditelny. Isiel si tak? Nie spolahol si sa, ze ta pusti a tam sa stala chyba. Je to o miere rizika co si ochotny podstupit. Proste nesmies pripustit vznik koliznej situacie. Tazko tu byt konkretnejsi, nevidel som to.

Ja sa skor bojim ze ma proste zo zadu zmangluje auto pri predbiehani lebo to je jediny moment kde to nemam vobec pod kontrolou. Preto na aute jazdim tak aby ma nikto nepredbiehal, na moto uz radsej nejazdim skoro vobec, lebo to co je bezpecne je protizakonne. A na biku sa vyhybam uzkym cestam ako moru a tak redukujem aspon pravdepodobnost.
07.06.2021 - 15:26:22
01
Akoze zastavujes uprostred kazdej krizovatky aj ked si na hlavnej a cakas ci to stojace auto sa rozbehne alebo nie? Vazne?
07.06.2021 - 15:28:16
03
kenai, síce som cyklistu ešte nezrazil, ale spáchal som nehodu s autom ... predtým som dlhé roky mal naozaj bezproblémovej premávky bez škodovej udalosti .. a od vtedy už to zase je kopec rokov ... takže áno, aj ten čo zrazí cyklistu to môže mať taky tak ... prosím rozšír si optiku
07.06.2021 - 15:29:56
11
scarinkoNie nic take som nepovedal, ale minule v Sape som si nebol isty, tak som to naozaj zatiahol na krajnicu a nechal auto z vedlajsej prejst. Alebo ked uz idem po hlavnej tak sa snazim mat co najvecsi odstup od auta na vedlajsej ceste. Snazim sa natlacit na auto iduce mojim smerom aby som bol nim aspon ciastocne kryty, Ked je to extra zle, idem na chodnik prechod pre chodcov, ak tam je. Ak auto z vedlajsej stoji, tak kym prejde 2-3m do krizovatky aj pri plnej akceleracii je par sekund, to by mi malo stacit na zastavenie. To sa neda zovseobecnit. Ale ak je volba spolahnut sa vs zastavit, zastavim. Viem ze je to na prd a tak sa snazim jazdit po cestickach pre cyklistov a ano nemam priemerky nad 25km/h aj ked bezne dupem 30km/h.

lapaloma A co bola pricina nehody. Nemusi byt konkretny ide mi len o pochopenie mechanizmu. Nepozornost, unava .....?
07.06.2021 - 15:40:43
00
nepozornosť, ľudská (moja) blbosť ... faktom však je, že takto veci nepomôže ani viac osvety ani viac značiek a už vôbec nie viac zákonov
07.06.2021 - 15:43:03
10
scarinko napísal:
Akoze zastavujes uprostred kazdej krizovatky aj ked si na hlavnej a cakas ci to stojace auto sa rozbehne alebo nie? Vazne?

Sú situácie keď Ťa auto bohužiaľ nevidí a ani nemá šancu vidieť a vtedy je jedno že ideš na hlavnej. Na biku si menej viditeľný ako auto.
07.06.2021 - 15:44:30
01
lapaloma Dakujem presne tam som smeroval. Ziden pridany predpis nepomeze pri nepozornosti, alebo nevedomosti, alebo hluposti. Pridavat zakazy je ako povedat dali sme vodicovi vodicke opravnenie, ale neverime ze vie ako ma viest vozidlo. To je cele uplne zvratene.
07.06.2021 - 15:49:39
01
súhlasím ... a aj preto táto posledná iniciatíva je nahovno a napr ja ju nepodpíšem ... je to len mútenie prdu vo vedre vody
07.06.2021 - 15:51:39
02
Sasulnik napísal:
Kenai, daj petíciu za zrušenie jazdenia všetkych vozidiel, motorových alebo nemotorových, ktoré sú pomalšie ako 40km/h, aby nejazdili po cestách v premávke. :-)


To netreba, oni sa zrusia sami a este dostanu aj Dravinovu cenu. :lol: Ale vazne to nie je len o bikoch. Preco sa zacali robit chodniky? Preco je na dialniciach predpisana minimalna rychlost ? Proste mame obrovske problemy s kompatibilitou dopravnych prostridkov. Teraz s ebikami pridu aj velomobily a to az bude peklo.
07.06.2021 - 15:52:25
00
Pisal som to k tomu ze uvadzas ze vzdy je ciastocne vina cyklistu co ja popieram. Vzdy nie.
07.06.2021 - 15:58:58
01
Tak de jure nie, de facto v mojej ucebnici ano. Ale to sa musi kazdy rozhodnut sam za seba. Mne sa lepsie zije s pocitom, ze si za to mozem sam a ze tomu nabuduce predidem.
07.06.2021 - 16:04:23
01
Ked zacnes jazdit trochu viac mimo hradzu tak zistis ze to co pises je nerealne.
07.06.2021 - 16:14:41
01
hlavne, ja teraz chodím dosť do práce bajkom, a keďže cez pracovnú dobu sa jazdí najlepšie jazdím rôzne a dlhšie trasy ako v minulosti .... imho tá správanie sa vodičov nie je také zlé, ak už niečo chcete riešiť tak logiku nadväznosť a hlavne informáciu o tom, že cyklocesta/trasa/koridor vôbec jestvuje a kam sa dostanem ak naň zablúdim. Tu v Ba je proste fakt, že ak o tom naozaj presne nevieš tak to buď nenájdeš alebo ak naň vstúpiš nedostaneš sa tam kde si chcel
HOWGH
07.06.2021 - 16:19:34
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up