Zbytočne tu je polemizovať nad tým ako to v Scotte páni inžinieri mysleli. Iba je mi mierne do smiechu keď si pomyslím ako jedni z najlepších bajkových expertov na XCO bajky v spolupráci s top XCO bajkermi sveta niekoľko rokov testujú a pomocou top výpočtovej techniky ladia geometriu svojho najnovšieho top bajku čo teda stálo nemalé finančné prostriedky. A pritom stačilo zaregistrovať sa na MTBiker a spýtať sa na názor pár miestnych užívateľov, ktorí im okamžite a bez skutočnej skúsenosti na reálnom testovacom bajku, t.j. iba podľa obrázkov povedia, že to majú celé zle a mali by to prerobiť, lebo sa na tom nedá nastaviť pozícia sedla :)
10.06.2021 - 10:24:08
049
no, len tie bajky kupuje viac pupkacov v lycre ako "top XCO bajkerov", takze potreby Schurtera su jedna vec, a potreba oslovit masy konzumentov su druha
10.06.2021 - 10:58:12
01
Masy top pupkacov kupuju baterky a nie biky na ktorych sa slape za vlastne :!:
10.06.2021 - 11:01:20
07
kupuju aj XC bajky aj ziletky, staci sa previest po hradzi a po asfaltke v lese
10.06.2021 - 11:04:58
03
Tak tak, najviac pupkáčov v lycre stretávam na žiletkách... :-)
10.06.2021 - 11:05:39
00
foobar napísal:
no, len tie bajky kupuje viac pupkacov v lycre ako "top XCO bajkerov", takze potreby Schurtera su jedna vec, a potreba oslovit masy konzumentov su druha

Nie je dobré hodnotiť podľa toho čo vidíš iba zo svojho uhla pohľadu. Odporúčam sa niekedy prísť pozrieť na maratón k západným susedom na tých "pupkáčov". Tie počty štartujúcich bajkerov a takýchto top bajkoch sú oproti mini akciám na Slovensku niekoľkonásobné. Alebo odporúčam zúčastniť sa Salzkammergut Trophy kde štartuje v niekoľkých vlnách niekoľko tisíc bajkerov.
10.06.2021 - 11:06:55
03
Kristina uvedomujes si ze to co startuje na pretekoch, je mozno 5% z celkoveho poctu bajkerov, ano? Trh je neporovnatelne vacsi ako nejake sutaze a maratony - a tvoria ho hlavne hobici, nie nejaki amaterski pretekari.
10.06.2021 - 11:14:49
01
Odkedy sa geometria riadi pocitacovymi "vypoctami" ? Geometria sa riadi subjektivnymi potrebami ludi tak ako sa ich ptreby v case menia. Pocitacove vypocty ci simulacie mozu byt robene skor na pevnostne analyzy
10.06.2021 - 11:39:39
00
Kristina napísal:
t.j. iba podľa obrázkov povedia, že to majú celé zle a mali by to prerobiť, lebo sa na tom nedá nastaviť pozícia sedla :)

Ja som napisal 2 veci:
1. z dat o geometrii bikov sa neda urcit poloha sedla vo voci BB (=efektivny uhol sedlovej trubky) pri vyssie vysunutej sedlovke. Takze posedy na roznych bikoch si nevies ani "papierovo" porovnat.

2. geometria roznych ramov v polohe sedla voci BB moze byt taka rozdielna, ze to nedoladis posunom sedla. To nie je o tom, co je dobre a co zle. Kazdemu moze vyhovovat nieco ine a vacsina si asi aj tak casom zvykne.

Btw. neodpovedala si na otazku:
Co je pre teba ta spravna geometria v zmysle pozicia sedla voci BB?

Otazka je, co pokladaju za optimum bikefitting programy, pripadne vyrobcovia a ako sa to odlisuje.
10.06.2021 - 11:42:33
04
Palo TT napísal:
Ja som napisal 2 veci:
1. z dat o geometrii bikov sa neda urcit poloha sedla vo voci BB (=efektivny uhol sedlovej trubky) pri vyssie vysunutej sedlovke. Takze posedy na roznych bikoch si nevies ani "papierovo" porovnat.

2. geometria roznych ramov v polohe sedla voci BB moze byt taka rozdielna, ze to nedoladis posunom sedla. To nie je o tom, co je dobre a co zle. Kazdemu moze vyhovovat nieco ine a vacsina si asi aj tak casom zvykne.

Btw. neodpovedala si na otazku:
Co je pre teba ta spravna geometria v zmysle pozicia sedla voci BB?

Otazka je, co pokladaju za optimum bikefitting programy, pripadne vyrobcovia a ako sa to odlisuje.


Cize ty navrhujes aby predlzili zadnu stavbu o 5cm nech moze ist sedlova trubka priamo od stredu k sedlu aby si aj pupkaci, ktory potrebuju nestandardnu velkost zachovali uhol sedlovky bez nutnosti hrat sa s offsetom? :D
Co tam potom ze bike bude pre tych 5 percent ludi co jazdia sportovo neobratny. Hlavne ze 95 percent obeznej a nestandardne stavanej populacie bude mat spravny uhol sedlovky.
10.06.2021 - 14:14:27
10
Tak to je radikalne riesenie, ktore mi ani nenapadlo :)
Ja som ani spravny uhol neuviedol, lebo dnes sa pri MTB ani na KOPS moc nehra a je to subjektivne.
Stacilo by, aby vyrobcovia uvadzali efektivny uhol sedlovky pre rozne vysky sedla (ako spominany Banshee) - zakaznik pozrie, porovna, vyskusa a vyberie si, co mu vyhovuje.
10.06.2021 - 14:32:39
01
kecinko Tak ak by skutočne išlo o 95% zákazníkov, tak z hľadiska biznisu by sa im to oplatilo... A pre 5% chrtičov pokojne urobiť 1000ks limitku so skutočne "pretekárskymi" parametrami... Všetko sa dá... ;-)
10.06.2021 - 14:51:55
00
Mikee napísal:
Odkedy sa geometria riadi pocitacovymi "vypoctami" ? Geometria sa riadi subjektivnymi potrebami ludi tak ako sa ich ptreby v case menia. Pocitacove vypocty ci simulacie mozu byt robene skor na pevnostne analyzy

Odporúčam ešte raz a pomaly prečítať môj príspevok. Myslím, že som písala, toto "v spolupráci s top XCO bajkermi sveta niekoľko rokov testujú a pomocou top výpočtovej techniky ladia geometriu..."
10.06.2021 - 15:00:03
00
foobar napísal:
Kristina uvedomujes si ze to co startuje na pretekoch, je mozno 5% z celkoveho poctu bajkerov, ano? Trh je neporovnatelne vacsi ako nejake sutaze a maratony - a tvoria ho hlavne hobici, nie nejaki amaterski pretekari.

Samozrejme uvedomujem. Ale väčšinou si top bajk ako je tento nový Spark kupuje veľká väčšina výkonnostne orientovaných bajkerov. Hobíci a víkendoví jazdci si kupujú lacnejšie bajky (sú samozrejme aj výnimky rekreačných a veľmi bohatých entuziastov).
10.06.2021 - 15:04:25
00
Palo TT napísal:
Tak to je radikalne riesenie, ktore mi ani nenapadlo :)
Ja som ani spravny uhol neuviedol, lebo dnes sa pri MTB ani na KOPS moc nehra a je to subjektivne.
Stacilo by, aby vyrobcovia uvadzali efektivny uhol sedlovky pre rozne vysky sedla (ako spominany Banshee) - zakaznik pozrie, porovna, vyskusa a vyberie si, co mu vyhovuje.

Keď už sa tu hráme na percentá, koľko percent zákazníkov si kupuje tieto bicykle, koľko hobíkov a koľko pretekárov, tak môžem bezpečne povedať, že viac ako 99% všetkých cyklistov (vrátane pretekárov) nemá ani potuchy čo niektoré čísla geometrie znamenajú a majú len minimálne znalosti ako nastaviť posed, nafúkať správne pneumatiky. Už správne nastavenie odpruženia je "kozmická technológia" a poznám mnohých, ktorí majú drahé vidlice a okrem lockoutu nikdy neladia odskok alebo kompresiu a jazdia to tak ako im to nastavili v obchode.
Odporúčam urobiť malý test. Opýtaj sa tu na fóre, koľko bajkerov z celkového počtu miestnych užívateľov ti bude vedieť povedať z hlavy taký jednoduchý údaj akú má výšku sedla stred BB a vrch sedla a potom predozadnú pozíciu sedla voči stredu BB. Koľkí bude vedieť povedať bez toho aby si to išli premerať.
10.06.2021 - 15:16:59
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up