Potrebujem pomoc snazil som sa namontovat zadne brzdy no jedna strana mi vzdy nesedi,vsimio som si ze koleso nieje v strede na jednej strane je od ramu asi 2cm a na druhej strane je asi 3.5cm od ramu a kvoli tomu brzdy nefunguju.co je zle?

Prílohy:

1498983940346178375855.jpg
1498983940346178375855.jpg 489.18 KiB thumb_up0thumb_down

02.07.2017 - 10:31:17
00
Ak mas koleso dobre namontovane v petkach tak je koleso zle vycentrovane- vyosene do jednej strany. Ale moze byt aj skrivena zadna vidlica ramu
02.07.2017 - 10:54:43
02
Ahoj Mato,

mam otazku, podarilo sa ti odstranit problem s vyosenim zadneho kolesa? mam podobny problem a neviem kde moze byt chyba. Vdaka za rady

Martin
08.08.2019 - 10:42:44
00
Mal som tento problém s Giantom xtc v roku 2011 a nakoniec som mal krivu zadnú stavbu.
18.08.2019 - 13:42:45
00
Caute, potreboval by som nasmerovat (zatial nie do servisu :D). Nedavno som kupil pouzity cestak (a vtedy som si to nevsimol), ale zadne koleso po niekolkych kilometroch zacne utekat na jednu stranu. Akokolvek ho doma vycentrujem, vzdy sa vrati do polohy ako je na obrazku tj. z lavej strany medzi ramom a kolesom je medzera ledva pre zapalku, z pravej strany sa vojde aj bateria AAA. V podstate to nicomu nebrani (nepocul som, aby koleso o ram suchalo resp. ak dam dole koleso, tak ziadne suchanice na rame nevidim) , ale znepokojuje ma to lebo to tak asi nema byt? :)

Prílohy:

IMG_20210610_202137.jpg
IMG_20210610_202137.jpg 295.69 KiB thumb_up0thumb_down

10.06.2021 - 20:35:57
00
predpokladam ze "centrovanim" mas na mysli stelovanie usadenia naboja v rame, nie dotahovanie vypletu kolesa, alebo sa mylim?

Ak sa nemylim, tak robis nespravnu vec - koleso musi byt "napevno" a poriadne usadene v rame - ziadne stelovanie typu ze troska lavu stranu dvihnem tak aby rafik bol v strede zadnej vidlice a takto dotiahnem (predpokladam) rychloupinak, neslobodno robit - v lepsom pripade koleso len zajde do spravnej polohy, v horsom pripade riskujes poskodenie ramu/naboja, pripadne uvolnenie kolesa z ramu.

A teda, najskorej, mas zle dotiahnuty vyplet (zle vycentrovane koleso) - pokial nevies ako, tak zanes do servisu, tam ti ho (snad) spravne vycentruju na stred ramu.
10.06.2021 - 21:16:46
12
@stanos4 Vdaka, trafil si sa uplne presne :) Ano, mal som na mysli utahovanie naboja v rame. Aj som to takto spravil ako popisujes, ze sa nema ("troska lavu stranu dvihnem"), lenze vycentrovane to vydrzi leda tak na servisnom stojane, akonahle idem na cestu, tak si to vzdy sadne do tej svojej polohy na fotke (cize ten lepsi pripad). Avsak mam vdaka tomu svojemu neodbornemu "stelovaniu" (ked som to asi zle rychloupinakom dotiahol) zarez velkosti ryze v hornej casti ramu od vychyleneho kolesa (tekuty kov to spravi)

Este raz dik za osvetu, netusil som, ze aj koleso moze byt zle vycentrovane (tipoval som to na nieco s nabojom, alebo problem patky ramu). Necham to teda vycentrovat v servise resp. aj tak som ho mal v plane navstivit, len som tam nechcel ist v style "nieco tomu je" ... lebo z autoservisu viem ,ze pri tejto vete by najradsej vymenili vsetko :D
11.06.2021 - 08:42:21
00
Zle vycentrované koleso. Centrované musí byť tak, aby bol ráf v strede rámu.
Ja si to viem spraviť sám, ale vy si to zrejme nedokážete sám spraviť, ak neviete vypletať a centrovat kolesá. V každom servise to vedia spraviť. Myslím si.
03.07.2021 - 16:10:20
00
nema byt rad skor kolmo na osku aby sa vaha rozlozila medzi obe strany ?
takto to mam aj ja uz od doby ked som kupil bike..aj som to centroval,ale popretrhal by som tie spice a vyosil rafik, ak by to malo bt uplne v strede

ale tak nmam to taz takto..skor 2 3 mm rozdiel
03.07.2021 - 17:04:59
00
nerozumiem otazke, ale:
1) rafik ma byt za normalnych okolnosti, pri typickom bicykli, vycentrovany tak aby bol symetricky na stred ramu - ked cez stred ramu spravis pomyselnu ciaru od predneho kolesa po zadne koleso a "prerezes", tak lava strana je zrkadlovy obraz pravej strany (az na "drobnosti" akoze pohon, brzdy a tak :) ). Ak to tak nemas, tak je najskorej nieco zle.

2) nerozumiem co ma znamenat ze "raf skor kolmo na osku"? Normalne je rafik vzdy v rovine kolmej na osku

Ak mas koleso vychylene od stredu 2-3mm, tak to nieje idealne, ale pokial mas dost miesta na plast na oboch stranach zadneho trojuholnika, a tebe to nevadi (asi nie kedze s tym jazdis doteraz), tak to nieje treba riesit. Verim tomu, ze kopa servisakov/servisov ti lepsiu presnost nespravi.
03.07.2021 - 17:37:17
00
keyboard_arrow_up