nemusia vedieť číslo, stačí, že si výšku a predozadnú polohu upravili podla zvislice koleno - os šlapania
10.06.2021 - 15:19:25
00
mne sa ten bike páči, na hobby jazdenie nejaku geometriu extra studovat netreba doladíš predstavcom a sedankou ale je pravda vela ludí sa oto nezaujíma. Takže treba poradit ak sa dá. Ja som zistil načo je odskok dobrý keď ma prehodilo na skoku cez rajdy:)
10.06.2021 - 15:24:47
00
Nebude sa ten tlmic vo vnutri ramu prehrievat? A potom tuhnut?
10.06.2021 - 15:33:54
00
Kristina napísal:
Samozrejme uvedomujem. Ale väčšinou si top bajk ako je tento nový Spark kupuje veľká väčšina výkonnostne orientovaných bajkerov. Hobíci a víkendoví jazdci si kupujú lacnejšie bajky (sú samozrejme aj výnimky rekreačných a veľmi bohatých entuziastov).


ten bajk v hliniku na lowend komponentoch zacina na €2400, obidve verzie robia aj pre beznych ludi - a tipujem ze ich predaju nasobne viac....

McLoo tlmic sa nebude prehrievat lebo to je bajk na vyslapy, nie dlhe zjazdy... vonku sa takito dupaci bezne vozia lanovkami DOLE :D
10.06.2021 - 16:31:02
02
Bold, od ktoreho tento system Scott prevzal, robi aj gravity biky uz nejaku dobu, tak hadam to maju vychytane.
10.06.2021 - 17:15:12
00
mufto napísal:



Ako kopia bold.

Prílohy:

bold.png
bold.png 655.55 KiB thumb_up0thumb_down

10.06.2021 - 19:24:01
00
roobi2 Scott kupil Bold aby ziskal patent na skryty tlmic a mohol to pouzit pri novom Sparku.
10.06.2021 - 19:29:01
02
Dik, to som nevel.
10.06.2021 - 19:49:53
00
lapaloma napísal:
nemusia vedieť číslo, stačí, že si výšku a predozadnú polohu upravili podla zvislice koleno - os šlapania

A aky by to malo vyznam s meniacim sa uhlom sedlovej trubky nastavovat podla KOPS? Ved potom by k zmene geometrie predsa nemalo vyznam vobec pristupovat. Skratka slape sa viac pod seba a tato teoria Keitha Bontragera ,ci kto je za tym,predsa nemoze byt pri "novej geometrii" aktualna.
10.06.2021 - 21:48:35
00
Kristina napísal:
Odporúčam urobiť malý test. Opýtaj sa tu na fóre, koľko bajkerov z celkového počtu miestnych užívateľov ti bude vedieť povedať z hlavy taký jednoduchý údaj akú má výšku sedla stred BB a vrch sedla a potom predozadnú pozíciu sedla voči stredu BB. Koľkí bude vedieť povedať bez toho aby si to išli premerať.

Ked uz vyrobcovia vedia specifikovat detailne geometriu, jeden udaj navyse ich nezabije , aj keby to vo finale nikto necital. Ten udaj je podstatny pre presnejsiu specifikaciu posedu u ludi, ktori nesedia na urovni stacku.

Btw. nejak nechapem tvoju komunikaciu - reagujes na nepodstatne veci
a priame otazky na teba ignorujes.
11.06.2021 - 16:11:38
01
Palo TT ja skor nerozumiem uplne tomu ako by si take nieco chcel vycislit. Ved mas nekonecno kombinacii vysky sedla, sklonu sedla a aj predozadneho posunutia. Navyse kazde sedlo ma iny vykroj, takze si rit nan sadne inak. Aj tak by ta tabulka bola nepresna. Ten udaj o efektivnom sklone sedlovky skor sluzi na to aby si si vedel porovnat geometriu roznych bikov.
Tak isto by si mohol polemizovat o tom, ze realny stack a reach zalezi od podloziek pod predstavcom, uhla predstavca, dlzky predstavca, sirky riadidiel, zahnutia riadidiel a ich natocenia.
Presne udaje o svojom posede ziskas len z bikefittingu. Pripadne efektivny uhol sedlovky v roznej vyske si vies so znalostami gymnazialnej geometrie vypocitat, ale aj tak ti to bude na dve veci.
11.06.2021 - 19:09:17
04
Jednoducho. Na zakladnu orientaciu by uplne stacilo doplnit efektivny uhol pri 800mm. Nemusi byt hned stack + 3 rozne vysky ako dokladny Banshee.

Obavam sa, ze ked vies len efektivny uhol na urovni stacku ale nemas znalost skutocneho uhla sedlovej rury a velkost jej horizontalneho offsetu od BB, tak na vypocet ti ani matfyz nebude stacit.
Efektivny pri tom Scotte pri 800mm ma naozaj zaujma, ale som lenivy kreslit usecky na fotku a odvodzovat data. Ak to dokazes vypocitat, pivo/kofola ista. Geometria tu,
11.06.2021 - 22:09:34
00
Kristina napísal:
Zbytočne tu je polemizovať nad tým ako to v Scotte páni inžinieri mysleli. Iba je mi mierne do smiechu keď si pomyslím ako jedni z najlepších bajkových expertov na XCO bajky v spolupráci s top XCO bajkermi sveta niekoľko rokov testujú a pomocou top výpočtovej techniky ladia geometriu svojho najnovšieho top bajku čo teda stálo nemalé finančné prostriedky. A pritom stačilo zaregistrovať sa na MTBiker a spýtať sa na názor pár miestnych užívateľov, ktorí im okamžite a bez skutočnej skúsenosti na reálnom testovacom bajku, t.j. iba podľa obrázkov povedia, že to majú celé zle a mali by to prerobiť, lebo sa na tom nedá nastaviť pozícia sedla :)


zaujimave ze si este pred 2 mesiacmi mudrovala o tom, ake su bicykle s polozenym hlavovym uhlom pomale a neohrabane do kopca zrovna pri modeloch, na ktorych si nesedela - https://www.mtbiker.sk/forum/post1719221.html#p1719221 :)
13.06.2021 - 01:10:57
03
Hádaj, hádaj, 3x hádaj...

Prílohy:

sh4.jpg
sh4.jpg 128.26 KiB thumb_up0thumb_down

sh3.jpg
sh3.jpg 219.51 KiB thumb_up0thumb_down

sh2.jpg
sh2.jpg 160.48 KiB thumb_up0thumb_down

sh5.jpg
sh5.jpg 191.71 KiB thumb_up0thumb_down

sh6.jpg
sh6.jpg 99.22 KiB thumb_up0thumb_down

13.06.2021 - 09:04:24
02
12. pastorok, ale stále s káblami?
13.06.2021 - 09:09:19
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up