Dobré to dal.

Vrátim sa ku psom. Minule idem s frajerkou na walk v BB ,časť Skubín..tam kus za poslednym domom veľká drevená ohráda, asi pre kone..zrazu odtiaľ na nás vybehli 2 psi, Rottweiler a Brazílska doga, hrozostrasnejsia kombinácia snáď neexistuje 😄, potichu asi 10 sekúnd okolo nás pobehovali, onuchavali a odišli späť. Fajn zážitok.
11.05.2021 - 16:21:10
00

fuuuha... až mi riť stiahlo..


Naposledy upravil luky64 dňa 11.05.2021 - 17:08:08, celkovo upravené 1 krát.

11.05.2021 - 16:48:11
01
oprava, Argentinska doga
11.05.2021 - 17:01:23
00
MageZ tak to bolo neskutočne tesné ... bože môj, tak toto je asi nočná mora... ale chlapček si bol aspoň vedomý svojej chyby a úprimne ľutoval ... a bajker nervy z ocele a ten kľud v hlase, klobúk dolu za to ako to zmákol
11.05.2021 - 18:14:07
06
Ja som mal s psickarmi dve skusenosti, ktore nastastie nemali ziadne nasledky ani problemy...
Prvy pripad bol v BA lesoparku, smerom z Kacina na Zeleznu...je to taky mierny zjazd, cesta siroka, takze siel som mozno 40km/h (pre tych, co nepoznaju, jazdi tam aj MHD). Vencila tam pani psika, ktory bol na opacnej strane cesty kdesi v trave na volno...ako ma ona zbadala, chcela si psa privolat. Ten skocil na cestu predomna, a tam sa zastavil aby si ma obzrel (ako si srny zvyknu obzerat auta). Ja som toho psa zbadal az ked ho ona zavolala, a bol som velmi vdacny za kotucove brzdy a ze mi nevosiel do cesty ako som sa mu vyhybal. V tomto pripade by majitelka urobila lepsie, keby ho neprivolala,
Druhy pripad, dunajska hradza, slapem si to proti vetru smerom uz domov do BA, a dole na trave nejaky parik venci dvoch psov. Ako som sa blizil, videl som, ze jednemu psovi som sa zapacil (odhadom to bolo take odrastene stena pitbula) a rozbehol sa za mnou tym svahom hore...ja ako som to videl, zacal som dupat proti vetru co to dalo (a este som si vsimol aj to, ako sa ten parik zabava s telefonom a ani si nevsimli, ze pes im odbehol). Psik sa ku mne priblizil tak na 5m, ale videl som ze tiez ma toho dost proti tomu vetru, a tak to po asi 200m vzdal...nepocul som ani raz, ze by si ho majitelia volali k sebe. Bol som len rad, ze moje nohy vladali viac, ako ten pes, aj ked pravdepodobne to bolo len stena, co sa chcelo hrat. V tomto pripade by bolo lepsie, keby si ho majitelia vsimali a zavolali hned ako sa rozbehol od nich.
P.S.: Ja mam vseobecne psov rad, lebo oni nemozu za svojich nezodpovednych a hlupych majitelov.
12.05.2021 - 12:00:03
04
heh pocul som o mode brat so sebou psa na skialpy - tak preco ho so sebou nezobrat na bike na volno. paradne sa mi dnes jedna baba na biku so psom na uzkom chodniku obchadzala. hlavne ked netusim ako zareaguje pes ale presne viem ze ona nema sancu na vzniknutu situaciu reagovat. len tak dalej. zacinam sa bat o svoje zdravie na popracovnych vyjazdoch - za posledne dva dni som postretal teda fakt vselico.

a uz si davam sam sebe ban na tuto temu aj jej pridruzenu o kakanych cyklistoch.

prajem vsetkym vela stastia na vyjazdoch, nech vas urazy obchadzaju
12.05.2021 - 21:02:03
00
dnes od Nemcovej dolky si to režem po asfalte nejakých 40km/h...na križovatke od parkoviska pri Alpinke si vyjdu krížom cez cestu dve ženy,absolútne sa nepozrú či zhora niečo nejde,zaflekujem im za zadkami lebo na zvonenie nebol čas-ani to nepočuli,idú si ďalej akoby nič... potom idem domov po tej úzkej časti hrádze...predo mnou dvaja bežci vedľa seba,zvoním...nič...kričím...nič...tak som ich obehol "natesno" ...kuknem: obaja slúchadlá v ušiach...super... o kilometer ďalej predo mnou jeden bežec,tiež si to idem cca 40km/h a on sa zrazu bez obzretia otočí...ja zas na brzdy...on že :pardón ...už som len kývol rukou...
19.05.2021 - 20:07:02
00
Bežcovi slúži ku cti, že sa aspoň ospravedlnil.
19.05.2021 - 20:27:36
00
S tými psami to je všelijaké tu nedávno šiel pan so psíkom okolo benzínky. V aute čo tankovalo bol pitbul vyskočil z vozu malého psíka roztrhal. Nechcel ho pustiť ani mŕtveho. Museli prísť policajní psíčkari.
Ja som išiel minulé okolo takej ohradky ktorá je na venčenie psov navolno. Tiež jeden taký bojový tam na mňa vyletel a nebolo mi všetko jedno. Ten plotik nemá ani 1meter,hneď som mal v ruke obranné prostriedky. Či by pomohli je otázka.
16.06.2021 - 12:19:02
00
lenže za psa nesie aj trestnú zodpovednosť majiteľ.
16.06.2021 - 12:26:46
01
a zas sme pri údajnej akožebojovosti, iďte do pitxe s touto vašou krčmovou kynológiou
16.06.2021 - 13:08:55
09
nenazýval by som ich priamo bojovými plemenami,ale ako plemená v minulosti úmyselne krížené na zápasy psov.klasicky anglický staford.v tých psoch je to stále,potrebujú tvrdý výcvik a socializáciu ak ju nemajú sú problém pre svoje okolie.
16.06.2021 - 14:12:47
00
tuleník súhlasím s tebou, nie sú bojové plemená, sú len (n)asertívni psi, ktorých ich majutelia nezvládajú, takže pri incidente zastreliť majiteľa a nie psa
16.06.2021 - 14:14:31
02
tulenik napísal:
a zas sme pri údajnej akožebojovosti, iďte do pitxe s touto vašou krčmovou kynológiou


Vidim, ze sme nasli temu, kde sa znesieme ci dokonca zhodneme :clap:
16.06.2021 - 15:30:37
00
"tvrdý výcvik", ďalšia predstava týpkov, ktorým by som nezveril ani plyšáka
na čo bolo čo šľachtené pred vynálezom modernej kynológie a teda pred existenciou plemenných kníh sa nevie, nemá ako vedieť a nebude vedieť - ak vás niekto omračuje tým, ako plemeno X napr. pochádza z rímskych čias, tak to naozaj nemá ako dokázať a ten zlom nastal okolo 1850, zakiaľ psie zápasy boli zakázané už v 1830 (letopočty sú približné)
tie plemená, čo majú v názve "bull-" boli v skutočnosti pracáci používaní na manipuláciu s hovädzím dobytkom (odtiaľ to "bull") na bitúnkoch a pri preprave a pod. a štvať ich proti sebe začala spodina, nemajúc inú zábavu, práve preto, že s ohľadom na vyššie uvedené určenie dosť zniesli
ich praotec bol asi buldog, ale to sa stráca v hmle dejín - moreover, ak sa dnes pozrieme na buldoga, tak je práceneschopný by default (z kynologického hľadiska je zaujímavé, že existuje aspoň ako idea istá snaha tie brachycefalické plemená zvrátiť z cesty vyhynutia späť k neploským ksichtom, ale to už je off topic)
16.06.2021 - 16:12:02
02
keyboard_arrow_up