vlastoch príliš mnoho podrobných info. Nebol si to náhodou ty? ;) :lol:
15.06.2021 - 15:50:12
00
Fitneska takmer tri roky po nehode vyfasovala 18 mesiacov nepodmienečne vo väzení s najnižším stupňom stráženia.

https://www.cas.sk/clanok/2541645/tragicka-nehoda-fitneska-kristova-usla-pred-verdiktom-zo-sudnej-siene-stiplavy-odkaz-od-obhajcu-rodiny-obete/
15.06.2021 - 18:42:10
03
Moja dnesna skusenost:
Hodene vajce z protiiduceho auta. ? Este na omotavke mam zaschnute vajce a skrupinu.
Schvalne som isiel mimo špičky (17:45 som vyrazal z domu) osvetleny aj ked bolo dostatocne svetlo, po kraji cesty atd. No a za 130minut treningu sa najde jeden bezmozek.

Prílohy:

IMG_20210615_195822.jpg
IMG_20210615_195822.jpg 557.92 KiB thumb_up0thumb_down

15.06.2021 - 20:25:22
10
Nič v zlom. Ale čo si majú šoféri myslieť o (nás) cyklistoch, keď veľa z nich (nás) nedodržiava ani značky (napríklad zákazové či príkazové). No a keď niekto stretáva len takúto vzorku... Všetci radi škatuľkujú... Potom vidí správy, kde sa cyklista po nehode chová ako cigáni v osade keď sa hádajú, kto doniesol koronu, samozrejme, že je cyklista škodná zver. Posrali sme si to (my, ako vzorka)

Často vidím na Fernpaße (v Tirolsku) cyklistu (žiletkár, náhoda?) v zákaze (cesta pre motorové vozidlá plus aj značka zákaz vjazdu bicyklom a peším) v tuneli bez osvetlenia. Pritom tieto úseky sa dajú krásne obísť cez dedinu/mesto.

Takže je to asi medzinárodný problém.


Naposledy upravil corsair dňa 15.06.2021 - 21:01:03, celkovo upravené 1 krát.

15.06.2021 - 20:51:25
06
Ospravedlnujem sa ti, vobec som tu nemal pisat za to vajce si mozem sam. Ze som sa ja vobec opovazil ist na cestu...
15.06.2021 - 20:54:24
011
lubo.k napísal:
Moja dnesna skusenost:
Hodene vajce z protiiduceho auta. ? Este na omotavke mam zaschnute vajce a skrupinu.
Schvalne som isiel mimo špičky (17:45 som vyrazal z domu) osvetleny aj ked bolo dostatocne svetlo, po kraji cesty atd. No a za 130minut treningu sa najde jeden bezmozek.

A čo si ty nejaký súdruh Šalgovič? :lol:
https://dennikn.sk/116913/prvy-maj-1987-za-kazde-vajce-na-salgovica-dva-mesiace/
15.06.2021 - 21:07:46
01
lubo.k problem je ze nas hodia do jedneho vreca a vajca budu hadzat po vsetkych bez rozdielu a ako vidis aj bez dovodu. cele toto spolocnestvo mieri do poriadnej rite. tu je to iste len opacne - kradnem z inej temy - jedna sa o chovanie cyklistov voci vodicovi - cyklisti si zle myslia ze je tam cisto cyklotrasa pre nich, no nieje to tak, su len tupi -
matto88 napísal:
Apropo, čítate(me) túto tému viacerí, tak mi nedá aj trošku zareagovať na chovanie niektorých jedincov na úseku Srnie-Cyklozrub/lanový most. Tento úsek je oficiálne vedený ako miestna komunikácia, nie ako prioritne cyklotrasa. Sám mám v tej oblasti chatku, a to čo zažívam v poslednej dobe, keď tadial idem autom, je veľmi smutné. Nadávky, gesta a pod.. Hoci idem vždy maximálne opatrne a pomaly. Určite sa tam vyskytujú aj magori na autách, ale fakt začínam mať pocit, že čím ďalej začína ľudom chýbať zdravý rozum.
15.06.2021 - 21:15:30
01
Gusto0 napísal:
lubo.k problem je ze nas hodia do jedneho vreca a vajca budu hadzat po vsetkych bez rozdielu a ako vidis aj bez dovodu. cele toto spolocnestvo mieri do poriadnej rite. tu je to iste len opacne - kradnem z inej temy - jedna sa o chovanie cyklistov voci vodicovi - cyklisti si zle myslia ze je tam cisto cyklotrasa pre nich, no nieje to tak, su len tupi -


Ja plne chápem ze su idioti v kazdej skupine a potom sa skatulkuje. Ale podla tejto logiky by som sa mal postaviť vedla cesty a hadzat po autach vajca? Lebo denno denne vidim ako idu na cervenu, obehuju cez plnu ciaru, nezastavia na stopke, nedaju prednost atd. atd.

To fakt si niekto kupi vajca a ide ich hadzat po niekom, to fakt si ide niekto s takýmto niecim robit starosti a mozne problemy? To fakt si niekto s tym da namahu? Neviem ale v zivote by ma nieco taketo nenapadlo, nech spravi ten druhy cokolvek a ci je to cyklista, vodic, kamionista alebo neviem kto ešte....
15.06.2021 - 21:27:40
04
iron.hide dík. toto ma moc zaujimalo - a velmi ma sklamalo toto
"Perličkou je, že to podozrenie, že sa mala hrať z mobilom sa žiaľ nepodarilo preveriť, síce mobil zaistili, potom ho vrátili, vraj je kriminalisticko expertízny ústav natoľko zaťažený, že by to nestihli načas spraviť. Tak sa vôbec neskúmalo či niečo robila s mobilom,“ uzavrel obhajca rodiny nebohej cyklistky."

len pripomeniem ze to bolo niekde v tomto useku https://goo.gl/maps/D1GqTAYTFqtuRUcSA kde je meter siroka krajnica a panulka zmietla cyklistov jazdiacich za ciarov po krajnici odzadu
len pre vysvetlenie - cesta sa cyklistami vyuziva na prejazd od Mnichovej Lehoty k Radaru alebo do Jastrabia - vzdy mi prisla bezpecna - jazdne pruhy su siroke, cyklista je celou svojou sirkou za ciarou na krajnici ktora ma dobry povrch. jazdieval som tadial niekolko krat za rok - nikdy som sa tam necitil ohrozeny az do tejto "nehody"
15.06.2021 - 21:28:30
00
lubo.k vidis mna by to tiez nenapadlo - ale ako som pisal - cele to ide do prdele a anilen netusime co nas este caka. po ostrekovacoch vajca, po vajcach pride co?

mna napr. jeden pako sotil do vytahu, chytil pod krk a hral formu ze mi ebne koli tomu ze mi pri vstupe do bytovky podrzal dvere a ja som mu nepodakoval. poviem ti - nezmohol som sa na nic - lebo som absolutne nechapal co sa to deje.
tiez zacina byt velky problem so slusnakmi - ked ta niekto pozdravi - ani nevies poriadne kto to je a ty ho neodzdravis - za chrbatom pocujes rozne vulgarizmy a uz teda ocakavam aj bombu do ksichtu po novom :-D
15.06.2021 - 21:34:24
02
lubo.k fakt smutné toto, čo sa už deje...
Ja som tiež pred týždňom schytal prvý raz v živote (po snáď 25 rokoch na kadejakých bicykloch) pár kvapiek osviežujúcej sprchy z ostrekovačov Audi borca, čo za mnou na cesťáku musel chvíľočku pribrzdiť (provokatívne za mojím pozadím vytáčajúci motor do otáčok) na ceste 3. triedy bez krajnice kvôli protiidúcim autám.
Fakt som ľutoval, že nemám nejakú kamerku na baranoch, lebo by som ho s veľkou radosťou natrel...
Po X rokoch som si kúpil cesťák, ale asi ho využijem iba v zime na trenažéri...
Radšej budem v lese nahlas spievať, aby som odplašiť medveďa?, ako toto...

A ako tak sledujem rôzne témy tu na fóre, tak sa rovnako ani trošku nečudujem tomu, že pár dlhoročných aktívnych členov to tu už vzdalo...
15.06.2021 - 21:47:05
02
akutalne som siel okolo Stein v BA, pri krizovatke dva bajky, sanitka a policajti, niekto nejake info?
16.06.2021 - 15:25:44
00
Nejak sa to zhoršuje, pri každom výjazde kolízna situácia. Dnes mi nedal prednosť tento Pežot z vedľajšej cesty a prinútil ma k náhlemu úhybnému manévru. Motoristom sa asi nepáči petícia a dávajú nam to vyžrať.

Prílohy:

z vedlajsej.jpg
z vedlajsej.jpg 327.11 KiB thumb_up0thumb_down

16.06.2021 - 23:45:47
02
Bill_Foster: ako sa uvolnili opatrenia a siel som po dlhom case do prace autom, tak som mal pocit, ze sa zdesatnasobil pocet sialencov v autach, total ignorovanie vsetkeho :/ .. ako keby posaleli. Na bicykli bezna vec, ze ma pomaly kazdy druhy nevidi, niekedy sa to stane, ale ako keby ludia oslepli, ohluchli a fungovali ako roboti bez senzorov.Minuly rok ako keby spusta aut pomizla, ale teraz sa vratili aj s posilami .. mam pocit, ze keby zavreli obchodne centra natrvalo, ze by to velmi prospelo. Na druhej strane, odkedy ich otvorili, tak uz v lese stretavam len bezny trafik ako pred koronou. Ale stretnem aj ohladuplnych, ci pozornych vodicov /ci uz peso/bajkom/autom/.
17.06.2021 - 06:27:24
04
Možno je to tým postcovidovým syndrómom. Možno sa ľuďom zmenila psychika, zatiaľ čo doma drepeli a nemohli si "užívať". A možno už účinkujú vakcíny v ktorých asi bola besnota :lol:
S tou tvojou poslednou vetou ale súhlasím. Všetci ešte úplne nezdiveli.
17.06.2021 - 08:25:42
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up