tulenik nejak ťa to zobralo. Ten môj príspevok sem nepatrí bol sem presunutý.
16.06.2021 - 16:24:04
00
https://www.facebook.com/groups/vcelin/permalink/4146708942041773/
19.06.2021 - 22:15:45
00
Rychla jazda podaktorych cyklistov, nevhodne umiestneny smerovnik, nepozorni chodci..divim sa, ze tam nedochadza ku koliziam castejsie.
19.06.2021 - 22:29:59
00
Vcera, chatova osada Kosarisko v Malych Karpatoch, po asfaltke ide predo mnou mlady chalan na elektrickej kolobezke, a v momente ako ho idem predbiehat, zdvihne lavu nohu dozadu a ide robit oblukovu otocku dolava. Esteze mam prsty stale na brzdovych pakach a rychlo som zabrzdil.
Rovnaky vecer, idem po vedlajsej ceste na sidlisku v BA-Raca. pozdlz cesty su zaparkovane auta a aj pekny chodnik vedie povedla. Starsia pani si vsak vykracuje so svojim chlpatym milacikom po ceste, ona viac nalavo, pes na natiahnutom voditku viac doprava. Su mi otoceni chrbtom a ich pohyb je priamociary, idem teda obiehat zlava a tu zrazu pani sa rozhodla ist dolava, zaflekoval som a uz sa na mna valia hromzive slova.

Hej, mohol som pred zahajenim predbiehacieho manevra dat zvoncekom signal , ale predstavte si, ze by vodici museli pri predbiehani jeden druheho tiez davat zvukovy signal...absurdita.
03.07.2021 - 12:15:42
01
Nemusia, ale môžu...tieto tvoje prípady sú ale podľa mňa z toho sudku, keď by nepomohol ani klakson poháňaný kompresorom
03.07.2021 - 15:24:31
00
strašne sa mi páči ako vždy dvaja chodci idúci po chodníku,hrádzi alebo cyklochodníku vedľa seba keď ma zaregistrujú že idem za nimi tak ten čo je napravo skočí doľava a ten čo je naľavo skočí doprava... :D
07.07.2021 - 07:51:42
03
xyz yop... úplný random move... vždy keď to vidím, ako sa toto deje predo mnou, tak absolútne nechápem. Niekedy mám chuť úplne zastať a opýtať sa tých ľudí, že ako ich toto dokáže napadnúť. 🤪🤪🤪

Srandovní sú aj tzv. odskakovači/ nadskakovači a iní gumkáči ↖️⬆️↗️↩↪⤵️⤴️↔️⁉️... robia pohyby podobné ako mačka, keď za ňu človek nenápadne položí uhorku a ona ju potom objaví, alebo ako podaktorí ľudia, ktorí zistia že je na nich voľajaký hmyz či nedajbože pavúk. Tak to sa mi rozum zastaví tuplovane.
Mi to príde, ako voľajaký samovražedný mód, bo vo vzduchu človek nemôže meniť smer ani rýchlo unikať 😂😅😆
07.07.2021 - 08:42:03
00
a sú ešte aj takí, čo sa po zazvonení otočia, zostanú stáť na mieste (prevažne v strede) a pozerajú jak p..a z roztrhaných teplákov, že čo to zvoní
07.07.2021 - 08:56:03
01
to mas tak - vylezies z obchodaku kde kazdy ide slimacim tempom priblizne rovnakym smerom kde si bez akehokolvek ohrozenia. no a potom sa zrazu stretnes s realitou. otupene zmysli, hluche usi, slepe oci a zrazu si musis davat pozor na okolie - no lenze vysli z cviku.

vzdy je dobre vidiet kto zije vonku - ten ma pocuje z dialky, vie sa bez histerickych zachvatov uhnut spravnym smerom no a potom su tu ti z druheho brehu - zombie z ineho vesmiru
07.07.2021 - 09:02:56
00
dotm napísal:
a sú ešte aj takí, čo sa po zazvonení otočia, zostanú stáť na mieste (prevažne v strede) a pozerajú jak p..a z roztrhaných teplákov, že čo to zvoní

toto ale nie je až tak zlá reakcia :!: je to oveľa bezpečnejšie ako skákať kade tade nepredvídateľne..
ja som si zvykol tak ako na maratónoch oznamovať z ktorej strany plánujem prechádzať
07.07.2021 - 09:12:12
00
netvrdím, že je zlá alebo dobrá, ale v tejto situácii vôbec neviem, čo mám urobiť do poslednej chvíle, netuším totiž, že do ktorej strany sa človek vyhne...ale zase, človek aspoň musí bdieť :-)
07.07.2021 - 09:17:45
00
Mne sa strasne pacia nahnevane reakcie ze by som mal pouzivat zvoncek.
Priklad, idem po cyklotrase v lese na ktorej su ludia cez celu sirku cesty, pomaly sa k nim priblizim ale nie uplne na tesno, uplne bezbecne a idem ich rychlostou.
- Nie uplne krikom ale ani uplne potichu im zozadu poviem "Mozem prejst?" pripadne doplnim este "prosim"
- Ludia sa otocia a bud poodskakuju lebo vidia cyklistu alebo sa normalne uhnu
- Ja podakujem a prejdem
- Ludia zacnu hromzit ze by som mal pouzivat zvoncek lebo ma nepoculi
- Ja poviem ze vsak ste ma poculi ked som vas poprosil
- a ludia na to v tom lepsom pripade si to uvedomia a len zamumlu nieco typu "Aha naozaj" v tom horsom aj zacnu zvysovat hlas ze by som mal aj tak mat zvoncek

Okrem toho ze ludi prosim nech ma pustia tak mam aj rapkajuce koleso a rapkam slapanim dozadu daleko pred nimi. Obcas sa niekto i obzrie, uvidi ma prichadzat ale ignoruje to, ani to nepovie ostatnym len sa dalej rozprava.

A fajni su i psickari ktorym nevadi ze za mnou beha pes a len kricia ze mi nic neurobi, ze sa chce len hrat ale ked to otocim a zacnem nahat psa ja na biku kriciac ze nech sa neboja ze mu nic neurobim, ze sa chcem len hrat, tak to sa im uz nepaci a nadavaju.
07.07.2021 - 10:31:30
01
To nepis, budes oznaceny ako nepriatel chodcov ako ja 😁
Nech sa spravaju chodci akokolvek zle vzdy bude zly ten cyklista
07.07.2021 - 11:21:14
00
Cysklista je zlý ak ide po ceste a dodržiava predpisy, lebo však obmedzuje autá, ak ide po chodníku lebo nedodržiava predpisy a ohrozuje chodcov a ak ide po cyklochodníku a vojde mu tam chodec, tak aj toho ohrozuje a ak ho upozorní, tak je to ešte aj drzí cyklista, čo ho ohrozuje lebo však "sa nezbláznite, no tak idem po cykloceste, no a čo sa vám stane keď ma obídete" :) a cyklista samozrejme ohrozuje aj psov, ktorí sa venčia popri cyklochodníku alebo teda sú na flexivôdzkach :) prosto úplné dno ľudstva ten cyklista :D


Naposledy upravil fixska dňa 07.07.2021 - 11:26:46, celkovo upravené 1 krát.

07.07.2021 - 11:25:02
05
Ja sa ich pýtam ci je ta zelena taka super a tak sa im paci ked ju vyhladavaju a musia po nej chodit aj napriek tomu ze vedla je prechod pre chodcov
07.07.2021 - 11:26:34
00
keyboard_arrow_up