Ahojte, je tu niekto, kdo riešil a vyriešil problémy s tenisovým lakťom? Potrebujem reálne skúsenosti a tipy na riešenie. Momentálne som 2 mesiace po obstreku na chirurgii a znova sa mi vrátila bolesť. Predtým mi to vydržalo 6-12 mesiacov, no teraz to prišlo nejak skoro a znova na obstrek ísť nemôžem. Istý čas mi pomohli aj kĺbovky Animal Flex a Geloren, ale ani tie mi už nazaberajú. Teraz beriem 2 týždeň Alavis Duoflex, ale zatiaľ bez zmeny.
Edit:ešte doplním, bol som u dvoch chirurgov a keď som sa ich pýtal na nejakú liečbu, tak jeden mi povedal že si to mám vygoogliť a druhý, že si mám kúpiť biolampu. Tú som si aj kúpil, ale teda efekt zatiaľ žiadny.
16.06.2021 - 14:30:06
00
Odpvedal dobre, gúúgli. Najdes kopec navodov co a ako, mozno niektory zaberie. Bez rehabilitacie/cvicenia to asi nepojde, maste/lieky potlacaju nasledky neodstranuju pricinu.
16.06.2021 - 15:11:51
00
Ja som to riešil a čo mi pomohlo bola infralampa a cvičenie na predlaktia,kde vlastne tu šľachu natahujes a tým dokážeš prekrvit aj ten upon
16.06.2021 - 15:47:00
01
Minikin napísal:
Odpvedal dobre, gúúgli. Najdes kopec navodov co a ako, mozno niektory zaberie. Bez rehabilitacie/cvicenia to asi nepojde, maste/lieky potlacaju nasledky neodstranuju pricinu.


Sorry, ale toto nie je odpoveď hodná doktora, to tam potom môže sedieť hocikto. Vyskúšal som už xy mastí, liekov, kĺboviek a ďaľších xy je ešte na trhu. No nemienim sa hrať na pokusného králika a skúšať všetko čo je na trhu.
16.06.2021 - 16:03:23
00
Mne nepomohlo nic ine len absolutny klud a nasledne postupne zatazovanie. Napriek tomu sa to pri urcitych cinnostiach vracalo a tak som sa zivotom naucil co uz (asi) v zivote robit nemozem (napriklad kliky) aby som s tym opatovne problem nemal. Bavime sa cca o obdobi roka a pol az dvoch kedy som sa toho uplne zbavil s tym ze cca 3 az 6 mesiacov ma to obmedzovalalo aj pri beznych cinnostiach (napriklad stlacenie klucky na dverach). Absolvoval som dve injekcie kortikoidmi ale tie mi len pomohli k rychlejsiemu navratu k beznym cinnostiam ale problem neodstranili. Kedze ma to momentalne neobmedzuje v beznom zivote a ani pri vacsine sportov ktore robim (pri bajku vobec ale ani ten som nemohol v prvych mesiacoch po vypuknuti problemu) tak to dalej neriesim a vyhybam sa cinnostiam ktore problem sposobovali.
16.06.2021 - 16:46:51
00
nervak79 napísal:
Sorry, ale toto nie je odpoveď hodná doktora, to tam potom môže sedieť hocikto. Vyskúšal som už xy mastí, liekov, kĺboviek a ďaľších xy je ešte na trhu. No nemienim sa hrať na pokusného králika a skúšať všetko čo je na trhu.

Ok, mohol ta poslať na rehabilitačné kde by ti cviky ukázali. Aj keď podľa toho čo píšeš asi sa ti cvičiť veľmi nechce a hľadáš nejakú zázračnú mastičku. Večer natrieť a ráno nič nebolí. No nie, nenájdeš.
Treba nájsť príčinu (hra tenisu to asi nebude) a okrem cvičenia/rehabilitácie sa aj vyhýbať tomu, čo to spôsobuje. U mňa to bola dlhodobo nesprávna poloha ruky/lakťa vzhľadom k stolu pri práci s počítačovou myšou.
16.06.2021 - 20:21:51
00
Nie, nehľadám žiadnu zázračnú masť, to by som písal do modrého poníka a nie sem. Hľadám informácie od ľudí, ktorí si tým prešli. Či nemá niekto skúsenosti s nejakou súkromnou klinikou, alebo fizioterapeutom ktorí sa tomu venujú. Mňa obvodná poslala len na chirurgiu, kde to riešili obstrekom. Žiadna rehabilitácia, nič. Preto zisťujem ako to riešili druhí doktori, nech viem ako postupovať pri ďalšej návšteve doktorky.
Príčina je preťaženie. Nie zo dňa na deň samozrejme. Fyzická práca, roky cvičenia s činkami, atď.
16.06.2021 - 22:51:13
00
Počul som o súkromnej fyzioterapeutickej klinike v Trenčíne,skús sa popýtať tam či by nevedeli pomôcť
17.06.2021 - 05:15:16
00
Ahoj. Ak môžem poradiť skús vo svojom okolí nájsť ortopéda, ktorý robí liečbu razovými vlnami. Ja som urobil chybu,že som nešiel hneď za ortopedom. Chodil som len na chirurgiu,obstreky a rôzne maste. Rázové vlny mi pomohli,absolvoval som tuším 6 aplikácii a odvtedy mám pokoj. Účinok sa nedostaví hneď,ako po obstreku,ale postupne. Naviac ti to nezaťažuje organizmus,ako obstreky. Obstrek je kombinácia kortikoidu a mezokainu. Mne po obstrekoch vyleteli pečeňové testy. Za rázové vlny sa dopláca,ale účinok stojí zato. A kúp si túto nemeckú bandáž https://www.sanomed.cz/bandaz-lokte-epicomed a dávaj si ju vždy, keď vieš, že lakeť bude zatažovany. Odskúšal som rôzne bandáže,ale táto je bezkonkurenčná. Oplatí sa priplatiť. Po liečbe razovými vlnami a používaní tejto bandáže pri nadmernej záťaži mám už 4 roky pokoj.
17.06.2021 - 08:19:03
00
Toto som našiel v mieste tvojho bydliska,skús sa opýtať https://www.fyzioinspire.sk/procedures_razova_vlna.html
17.06.2021 - 08:28:14
00
Super, ďakujem za info. O rázových vlnách počujem prvý krát. Skúsim rovno to fyzio v IL, u ortopéda sa čaká 3 mesiace na vyšetrenie, tak to by bolo na dlho.
17.06.2021 - 10:00:39
01
Určite ti to pomôže. Ja som si myslel,že mne už nič nezaberie,trápil som sa s tým pár rokov,nevedel som ani pohár v ruke udržať. Je škoda, že obvodný lekári nepovedia pacientovi,že aj takáto možnosť liečby je.
17.06.2021 - 11:00:57
00
nervak79 napísal:
Super, ďakujem za info. O rázových vlnách počujem prvý krát. Skúsim rovno to fyzio v IL, u ortopéda sa čaká 3 mesiace na vyšetrenie, tak to by bolo na dlho.


pozeram, ze si z okolia, to u koho sa caka 3 mesiace na vysetrenie?
17.06.2021 - 12:01:28
00
Jordi - Jozef Takáč v Ilave v nemocnici.

Už mám za sebou aj prvú terapiu rázovou vlnou+nejaký laser. Mala voľný termín o 13-tej, tak som to využil. V stredu idem na ďalšiu. Akurát som sa dozvedel, že teraz mám problém s golfovým lakťom.
17.06.2021 - 14:35:47
00
za vsetko mozu tie fajnove sporty :)
24.06.2021 - 14:43:58
00
keyboard_arrow_up