Zdravím bikeri,
chcel by som poprosiť o radu,prípadne aj skúsenosti a postrehy majiteľa biku (jedného alebo druhého). Rozhodujem sa medzi

Mondraker Chrono Carbon 29" 2021,carbon/ORANGE/GREY,xl

Ghost Lector Base-Jet Black/Kiwi green 29" 2021 ,xl

Doteraz som mal vždy Shimano tak by ma zaujímalo či sa mám obávať niečoho pri Srame.
Jazdím viacmenej len ľahší terén,sem tam nejaké lesné cesty a stúpania.(Karpaty.)
Ďakujem
14.06.2021 - 11:46:56
00
mathew44 Ghost Lector (rovnaky ram) mam, ale s pohonom SRAM GX/NX a brzdy SRAM Level T. K ramu nemam ziadne vyhrady, mne sedi super. Co sa tyka pohonu SRAM, tak mne slape velmi dobre. Co sa tyka brzd, tak tie su tiez v pohode, brzdova kvapalina co do nich ide je taka ista ako ide do aut, tzn. DOT 4 alebo DOT 5.1 (cize netreba kupovat 10 x predrazenu kvapalinu tu na e-shope ale staci behnut hocikam kde predavaju autodiely), akurat je drazdiva na rukach a na povrchoch, cize treba s nou pracovat v rukaviciach a ked vytecie na bike tak ju treba poutierat. Shimano brzdy som nikdy nemal tak s nimi neviem porovnat, ale Shimano bude mat zjavne o dost jednoduchsie odvzdusnenie ako SRAM, ja som to teda nechaval odvzdusnovat v Hradku.
14.06.2021 - 13:35:08
00
vďaka,nakoniec som vzal ten GHOST tak dúfam že budem spokojný:)
18.06.2021 - 20:27:14
00
keyboard_arrow_up