Na to ti teraz Jano1987 napíše dlhočizný traktát, že ten cyklista určite nebol osvetlený a on keď predvčerom išiel z Hornej do Dolnej, tak stretol siedmich neosvetlených cyklistov a že čítal článok, že v niekde v Dánsku napísali, že cyklista by mal byť povinne osvetlený svetlom toľko a toľko lumenov a mal by robiť skúšky z nočnej jazdy a vôbec či ten cyklista si za to nemôže sám, lebo však čo má čo o tretej v noci bicyklovať a on keď išiel predminule v noci z Trstína do Chtelnice, tak sa rozprával s cyklistom a ten sa išiel len tak povoziť a to naozaj nemohol isť cez deň? a že kdesi čítal, že v Hamburgu chce mestská rada zakázať nočné bicyklovanie a ak bude musieť jazdiť v noci opatrnejšie, lebo bude veľa cyklistov, tak príde do roboty aj o hodinu neskoršie.
:-) :-) :-)
19.06.2021 - 17:14:12
08
Preto som to sem dal aby mal chlapec radosť. Sledujem, že píše rád a veľa. Ešte počkám čo napíše a asi pôjde na "trestnú" ku kenai-ovi a ivan-ovi.
19.06.2021 - 17:16:54
00
Kolega chodí SAD 5x do týždňa do roboty zo Šamorína, tak namiesto 2x1 hodina na cestovanie denne pôjde 2x2 hodiny denne? Už vidím čo na to povie.

Jaroh ja chápem, svet je gombička. Pre teba možno čas nič neznamená, ale za tie 2 hodiny denne navyše človek môže dlhšie späť, ísť do kina/divadla, ísť si zacvičiť, byť dlhšie s rodinou, stretnúť sa s kamošmi.

Čo sa týka toho článku, budem hodnotiť po výsledku vyšetrovania. Ak je na vine šofér, prosím, odsúdiť. A aby som vás nesklamal, bicykel nevyzerá, že má povinné svetlá a reflexné prvky.
19.06.2021 - 17:32:43
11
To tu bude pichungu, ked sa schvali nie len 1,5m, ale aj masivnejsie osadzanie zakazovych tabul pre bicykle tam, kde je to prilis o drzku.
19.06.2021 - 18:43:44
11
Náhodou, trafil si hlavičku po klinčeku. Podľa mňa namiesto plošného zákazu jazdy bicyklom na cestách 1. triedy (a sú takí, čo ho navrhujú) je oveľa efektívnejšie tie najnebezpečnejšie úseky (nie je ich zase až tak veľa) zakázať ad-hoc značkou.
A ešte aj značkárska lobby by sa potešila :-) .
19.06.2021 - 18:54:27
00
milí moji...poviem vám...nemá to zmysel...predajte cesťáky...kúpte MTB-čka...jazdite po lese...nič tu nezmeníte...ja som už rezignoval...všade kopa magorov na autách...totálna ignorácia cyklistov...na prednosť v jazde sa nespolieham už dávno...naposledy mi biely Hyundai skrižoval cestu a ešte mi vodič ukázal prostredník...na to že ma auto obehne 5m pred križovatkou a odbočí doprava som už pripravený...všade samý psychopat-vidím podľa digitálneho tachometra ak idem autom 95km/h a každý okolo mňa preletí že mám dojem ako by som stál...na 40-ke kde viem že často merajú idem 40-45 a zozadu na mňa trúbia a blikajú...ozaj všade samý magor...
ešte doplním... Minule som bol u známych...hlavný ťah na MI...cesta prvej triedy...bol som chvíľu pri bráne.prešlo 5 áut a štyria !!! vodiči mali mobil pred nosom...
19.06.2021 - 20:31:21
04
Plne s tebou súhlasím ale do toho lesa sa musíš nejako dostať. Aj tento posledný prípad bol horak e bike, ak je to foto z nehody. Zlatno je vstupná brána do poh. Tribeč od Toplčianok a Zlatých Moraviec.
19.06.2021 - 21:23:19
00
... nehovoriac o tom, že sú na Slovensku státisíce ľudí, ktorí by vo svojom bežnom živote radi vymenili auto aspoň občasne za bicykel , ale sa boja. To nevyriešiš kúpou horského bajku ... :-)
19.06.2021 - 21:59:09
03
Jaroh napísal:
Mne nepribudla, ja som slušný šofér, ktorý cyklistov predchádza s poriadnym odstupom.
A áno, auto je smrtiaci predmet a preto je potrebné regulovať jeho používanie.


Nieco mi hovori, ze ty si sa uz ako motorista zreguiloval. Kolko mas najazdene na aute za tovj zivot a kolko mas rokov ?

Nikomu nic zle nezelam, ale az stretnes ako slusny motorista neosvetelenho cyklistu meter od krajnice v noci a ked ho budes slusne predchadzat na posledny moment s 1,5m odstupom a zistit, ze od unavy 9realnej alebo spolocenskej) zatiahol riaditka do lava pod tvoje auto, sundas ho namiesto toho aby riesili cyklistu ze co robil v strede cesty pojdes ty brucat, lebo auto je smrtiaci nastroj a nedodrzal si 1,5m tak si na tento svoj prispevok spomen. Pripadne ked ta nejaky neodbavy policajt odfoti a vdaka tomu ce cyklista obchadal jamu bude na foto od teba len meter nie 1,5 a napari ti pokutu. Potom mu povedz, ze si slusny motorista.
19.06.2021 - 23:31:02
01
Jasne šéfe. :-)
19.06.2021 - 23:35:43
00
Jaroh napísal:
... nehovoriac o tom, že sú na Slovensku státisíce ľudí, ktorí by vo svojom bežnom živote radi vymenili auto aspoň občasne za bicykel , ale sa boja. To nevyriešiš kúpou horského bajku ... :-)


Hej to vyriesis slusnou infrastrukturou. Aby neboli na cyklotrasach jamy a vymoly,,ze mi v nich ostane predne koleso stat a prekotim sa po dlzke ked idem cez prechod ako kolobezka( jednou nohou sa odrzajuc ) Uzasne bezpecne, keby som bol zapnuty v pohode to predne dvihnem, ale skus to ked mas nehi na zemi. A ze zena nesekne dusu na prednom o hranu obrubnika na mieske, kade ma pokracovat cyklopruh, ale akosi chyba najazd.
Dalej vychovou a regulovanim cyklistov aby som kvoli stadu ozranov na bikoch iducich z bufetrov nemusel ist radsej na hlavnu cestu, lebo sa ich bojim predist, ked je im cela cesticka pre cyklistov uizka a nemaju ani osvetlenie. Za to maju na riaditkach sediace podgurazene slecny. A to nebol jedna skupinka. Ked sa zrazili s neosvetlenu skupoinku iducu oproti mal som dost.
19.06.2021 - 23:39:10
00
Jasne, šéfe. :-)
19.06.2021 - 23:43:22
00
Kolko mas teda najazdene na aute ? Vek uviest nemusis, ak sa zan hambis.
20.06.2021 - 00:07:36
00
ok, uz aj ja podpisujem tu peticiu. A vyzyvam k tomu vsetkych pritomnych.
20.06.2021 - 00:38:34
02
Kenai napísal:
Kolko mas teda najazdene na aute ? Vek uviest nemusis, ak sa zan hambis.


Prečo je dôležité , koľko mam najazdené na aute?
20.06.2021 - 00:48:20
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up