Vetronar napísal:
Mám na ňom okolo 3 000km, takmer všetko kopce a hrebeňovky a nedám naň dopustiť. Keď tu čítam problémy so značkovými motormi, tak ďakujem Bohu za M400 max drive. 4 sezóna bez akejkoľvek poruchy a zásahu do motora, samozrejme okrem defektov. Žiadne obmedzovanie rýchlostí, nič. Všetko si krásne nastavíš z displeja. Leader fox bol asi 2 roky najpredávanejší bicykel v ČR.
Okrem toho majú aj displej krásne prehľadný so svojím firmwérom. Hnusná grafika displeja crussis je na zaplakanie.
napis ked budes ma 5000km rocne a potom chcem vidiet ten bajk lebo toto pocuvam kazdy den na vyjazde jak su vsetci spokojni s lacnymi ebajkmi a potom mu ukazem najazd za rok a su tisko a to su este daleko vacsi borci
21.06.2021 - 14:34:44
01
Bicykel nie je jediný môj koníček ani "modla. Na chodenie do práce a párkrát do mesiaca 80km výjazd po hrebeňoch beskýd mi plne postačuje.
Ak by som vysolil 5 tisíc ečiek a mal by som motor, ktorý musím hardwérovo prečipovávať, lebo rýchlosť si nezmením iba vo vlastnom menu, tak by som ho zrejme buď podpálil, alebo pustil niekde dole kopcom.
Nehovorím o maličkých predných rozetách, ktoré sa zodrú XY krát rýchlejšie. Ale ako vidím, konečne sa začali priúčať od Bafangu a tie rozety dávajú väčšie.
21.06.2021 - 14:40:16
00
No to si moc na ňom nenajazdil ešte, displej je to posledné čo má trápi len aby to všetko fungovalo ako ma motor sa ako správa máš aj nejaké skúsenosti so shimano alebo bosch motorom? Ako je na tom ten bafang není tam nejaké sekanie keď ti do pomáha je tam plynulý nástup? Vedia to aj odblokovať na vyššiu rýchlosť? Aký máš ty model? A aký máš real dojazd? Dik
21.06.2021 - 14:54:33
10
si myslim ze Kellys tu bol spominany dobre... ale dostupnosť?

z dostupnych - taketo nejake KTMko by som si vedel do 3K predstavit. 271 je model s 27,5" kolesami, 291 je model s 29 kolesami. bosch system, slusna deore sada, 4 piestove brzdy, vzduchova vidlica s 34mm nohami. Ked chces aj pre seba aj pre manželku.
https://www.bicykle.schwabik.sk/ktm-e-bike/horsky-elektrobicykel-ktm-macina-race-271-2021?sort=p.price&order=ASC
https://www.bicykle.schwabik.sk/elektrobicykle/horsky-elektrobicykel-ktm-macina-race-291-2021

ono to na fotkach nevyzera tak, ale tie KTM maju nazivo fakt "krutý" paintwork a vyzerajú oveľa lepšie ako na fotkách.

Pri crusise, apache dostanes asi podobnu vybavu lacnejsie, ale dostupnosť? to si pokukaj sam... nikto tu za zistovanie dostupnosti neni plateny.
21.06.2021 - 15:51:14
00
Nevyzerá zle len baterka keby je silnejšia a veľkosť rámu asi mala mam 186cm ale dik za typ
21.06.2021 - 15:56:43
00
Rudy5 napísal:
No to si moc na ňom nenajazdil ešte, displej je to posledné čo má trápi len aby to všetko fungovalo ako ma motor sa ako správa máš aj nejaké skúsenosti so shimano alebo bosch motorom? Ako je na tom ten bafang není tam nejaké sekanie keď ti do pomáha je tam plynulý nástup? Vedia to aj odblokovať na vyššiu rýchlosť? Aký máš ty model? A aký máš real dojazd? Dik

To by bolo na dlhšie, ale v skratke.
Motor sa správa kultivovane, niektorí hovoria že je tichší ako yamaha, bosch. Sekanie žiadne nie je, teda motor ide kultivovane, má plynulý nástup. Zatiaľ mi nič nevŕzga, hoci jazdím lesné kamenisté cesty. Odblokujem si to sám, v menu si zadám heslo a pustí ma to do nastavenia obmedzenia rýchlosti, kde si dávaš ľubovoľnú hodnotu od 0-99, ja to mám na 27, je to pre mňa optimálne nastavenie.
Ja mám Leader fox Altar, do ktorého ešte dávali výbavu Shimano Deore. Dojazd je taký, ako makáš. Kľudne 504 Wh baterku vyšťavíš na 35 km, alebo aj o 100km viac. V sobotu som išiel jednu kratšiu hrebeňovku /cca 70km/, tak z domu som išiel na nule, potom som dal jednotku, čo je 20W, ak som prepol na 2-ku, čo je 120W tak to už šlo skoro samo. Na prvých 20 km som minul 4% batérie, na posledných 15 km som minul 30%. Vždy si nechávam rezervu, lebo domov to mám do kopčiska asi 15 km, a tam zapínam podľa stavu batérie 4-ku alebo 5-ku, vtedy to ide samo. Na 5-ku v maxime to má 840W odber, takže ak odpočítaš nejaké straty, stále je to riadna sila. Ja by som nemenil.
Hlavne ten bicykel mám na 29 palcoch, čo je tiež oproti 27,5 riadny rozdiel. To bola moja 1. podmienka pri kúpe.
21.06.2021 - 17:40:04
00
radkofan napísal:
napis ked budes ma 5000km rocne a potom chcem vidiet ten bajk lebo toto pocuvam kazdy den na vyjazde jak su vsetci spokojni s lacnymi ebajkmi a potom mu ukazem najazd za rok a su tisko a to su este daleko vacsi borci

Mám Bafang od 9.2019 ročný najazd 5000+
Jediná porucha poškodené silonove kolo ktoré sa chová ako spojka za 25e.
Mám 19,2Ah bat 36V. Dojazd vôbec neriešim tu baterku je problém vybiť.

Prílohy:

1624295189980.jpg
1624295189980.jpg 1.14 MiB thumb_up0thumb_down

21.06.2021 - 19:07:46
01
Super a aký máš bike?
21.06.2021 - 19:13:41
00
Dá sa to prečítať na tom obrázku a ešte pre uplnosť vaha biku cca 25kg komplet +96kg živa váha.
Tento motor nemá tlakový senzor je riadený ot. treba sa s tým naučiť jazdiť. Mne to vyhovuje pre zdrav. hendikep.
21.06.2021 - 19:23:07
00
Hosť napísal:
Dá sa to prečítať na tom obrázku a ešte pre uplnosť vaha biku cca 25kg komplet +96kg živa váha.
Tento motor nemá tlakový senzor je riadený ot. treba sa s tým naučiť jazdiť. Mne to vyhovuje pre zdrav. hendikep.

Podľa mňa si týmito dvoma príspevkami nasral 90% užívateľov. :-)
21.06.2021 - 19:33:00
00
Ja nechcem nikoho nasierať len treba byť objektívny. Keby mi niekto povedal pred 3rokmi že budem jazdiť na horaku tak ho vysmejem. Celý život som mal len cestu. No začal som sa báť už to bolo neunosné. Tak som to skúsil A dnes banujem že som to nespravil skôr. A elektriku som hodil preto, že sa pokazila jedna noha. Bafang bol pre mňa optimalna volba.
Sú to velmi dobre a spolahlivé motory. Opravy sú jednoduché a lacné. Dostupnosť dielov výborna/zatial/. Trochu študia na nete a je to motor ktorý si každy prispôsobi na svoje potreby.
21.06.2021 - 19:42:45
01
Sorry ale podľa tej fotky ozaj neviem aký bike máš zase také domyslavy som není ?
21.06.2021 - 19:45:08
00
Ale novšie bafang už majú aj tlakové senzory sa mi vidí
21.06.2021 - 19:46:00
00
Rudy5 napísal:
Ale novšie bafang už majú aj tlakové senzory sa mi vidí

Stredové motory bafang max drive mali a majú torzné snímače, čo považujem za základ stredového motora.
Potom sú "ošulené" motory bafang modest a tie torzný snímač nemajú, motor je aj lacnejší.
Stredový motor bez torzného snímača nedoporučujem, lebo práve ten torzný snímač zaručuje, že je to stále bicykel a aj sa tak správa a nie moped...
PS: veď ten bicykel ma napísaný pod svojim nickom, je to Rockrider.
21.06.2021 - 20:09:00
00
No zase si nemysli, že som nejaký motorkar svoje sa snažím odšlapať poctivo. S toho vyplýva aj ta zmienka o výdrži baterie.
Často jazdím zo synom ktorý na klasiku a samozrejme mi nestači. aby som ho nedemotivoval tak to vypnem a polovicu stúpania šlapem poz pripomoci.


Naposledy upravil Hosť dňa 21.06.2021 - 20:27:32, celkovo upravené 1 krát.

21.06.2021 - 20:22:03
01
keyboard_arrow_up