Aj pre taketo pripady vymysleli dialnicnu patrolu, ktora vie zretelne oznacit prekazku na ceste a kto uz toto nezbada, tak nema co sediet za volantom akehokolvek vozidla. 0800 100 007
21.06.2021 - 08:06:29
01
misoR ale toto človeku čo si obhajuje jazdu v strednom pruhu nevysvetlíš.... to je to isté ako s blbcami ohľadne rúšok, vakcín atď....
21.06.2021 - 08:12:16
00
To su zas argumenty: "v tom pravom pruhu na dialnici su vymoly, ale vies sa uhnut tym, ze pohnes volantom." Absolutne nemas najmensiu predstavu o tom, kolko mam nasoferovane. Rovnako som nikde nepisal, ze osobne jazdim vzdy v strednom pruhu, iba ze pre tento typ vodicov mam na tomto useku uplne pochopenie.
Alebo "nikto mi nema co hovorit, ze porusujem predpisy prekracovanim povolenej rychlosti - to je moja vec, ale zaroven si uzurpujem pravo vychovovavat vodicov jazdiacich v pravom pruhu".
misoR Genialny vynalez. Netreba dokoncit dialnicu a postavit odstavny pruh, staci nam dialnicna patrola. Takze ta patrola sa tam zjavi vzdy za sekundu a hned oznaci kazdu prekazku?
21.06.2021 - 08:18:35
00
keĎ idem 110km/h tak niečo porušujem? :D som nevedel... Wáu :)

PS: ak aj ide niekto rýchlejšie... TY netušíš či má na to nejaký dôvod alebo nemá..... tvoja povinnosť je uhnúť sa mu hneď ako to je možné....

PS2: ten pravý pruh nieje vôbec taký hrozný ako sa tu poniektorí snažia tvrdiť....
21.06.2021 - 09:04:05
05
https://regiony.zoznam.sk/komentar-jana-bazovskeho-dalsie-paragrafy-cyklistov-na-cestach-neochrania/
21.06.2021 - 09:04:21
01
Hack3r napísal:
na margo cyklistov vedla seba...toto je Peter s Jurom a bandou na treningu po nasej doline resp okrese, trening na majstrak. Predpokladam ze toto neohejtuje nikto aj ked idu proti predpisom :) Inac predpokladam ze na tomto treningu sa Juro dochramal, je to z dvoch dni dozadu


zhodou okolnosti som ich stretol aj ja v ten den a taktiez isli vedla seba. mne to je viacmenej jedno, ci idu vedla sbea alebo nie, aj ked som sofer. a vzdy je schvalnost to, ze ked sa obieham s inym cyklistom, pripadne striedam s partakom ak nejakym idem, tak vzdy v tej chvili ide auto, ale zvysok jazdi nie :D

co sa tyka cyklopredpisov, pri jazde napr aj 6 (mozno to je az 10, ale viac to nebude) cyklistov je uz bezpecnejsie, ked idu v dvojrade ako v jednorade. ak tu bude argument, ze nech jazdia max 2 za sebou a nechaju medzeru pre auto, tak to by bol vacsi nezmysel ako nejazdit na ceste prvej triedy.

a porovnanie cyklocesta vs cesta pre motove vozidla. davnejsia skusenost. ktoru som uz mozno pisal. cesta z Ivanky pri Dubaji smerom Bernolakovo. Ideme 35-40 s kamaratom po hlavnej ceste, po lavej strane cyklocesta, ktora je zaroven chodnikom, a kazdych v priemere 150-200 m nejaky vyjazd z dvora. Zena vo vozidle s poznavacou znackou SC zacne trubit, prskat sliny od nervov za volantom a rozhadzovat rukami, ako tam ukazuje, ze je cyklocesta a sa rozculuje, ze nemoze ist celych 50 ale len do 40. Otazka znie, aky vyznam ma jazda, kde pojdem do 25 km/hod, aby som neohrozil ludi? Uz tu raz bola debata, ze cestaci skor patria na obyc cestu, lebo cyklocesty su normovane na nizsie rychlosti. A aj v rakusku maju/mali ten zakon, ze do nejakej sirky kolesa nemusi cyklista vyuzivat cyklocestu, ci? :)
21.06.2021 - 09:07:16
01
Co sa tyka lavopruznikov na dialniciach, tak tiez mam podobne skusenosti ako Zipsik. Avsak mam pocit, ze to je nejako uzemne ohranicene. D1 BA-TT je peklo. Ale tam su aspon 3 pruhy. Okolo Kosic na vsetkych vypadovkach sa vzdy najde niekto kto ide vyrazne pod limit a cely cas v lavom. Ale akonahle idem dalej od tychto dvoch oblasti, je pokoj. 2 tyzdne dozadu od Ziliny po Trencin bolo naozaj husto a ani raz som nemusel vypnut tempomat. Vsetci sa mi automaticky uhli a ked ma niekto dobehol, uhol som sa ja.

A uplna lahodka je ceska D1 Ostrava-Prerov. Je tam jeden 3 pruhovy usek a takmer stale tam natrafim na 3 Polske kamiony vedla seba.
21.06.2021 - 09:44:08
00
ja tiez obcas "predbieham" na BA-TT cez pravy. Uvodzovky preto, lebo technicky to predbiehanie nie je. Na predbehnutie je nutne menit jazdny pruh, co nerobim. Kvoli mantakovi urcite nebudem brzdit, preradovat sa cez dva pruhy, zrychlovat a potom znovu cez dalsie dva spat.
21.06.2021 - 09:58:17
010
toygrik napísal:
.... cesta z Ivanky pri Dubaji smerom Bernolakovo....

toto je chutny preklep :lol:

A k teme, viac ako jazda v lavom/strednom pruhu mi prekaza, ze ti vodici ignoruju spatne zrkadielka a dianie za autom. Oni ani netusia, co sa za nimi deje. Odhad rychlosti bliziaceho sa auta v spataku je uz iba ceresnicka...
21.06.2021 - 12:31:28
05
na orave národný šport, spetaky a blinkre sa nepoužívajú
21.06.2021 - 12:33:01
00
Nie len na Orave, to je všade.
21.06.2021 - 13:07:33
00
ešte k tým stredojazdičom... pre menej chápavých na konci videa aj graficky znázornené...
thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil luky64 dňa 21.06.2021 - 15:29:08, celkovo upravené 1 krát.

21.06.2021 - 15:25:45
14
Prave som to sme isiel pridat, predbehol si ma.
21.06.2021 - 15:27:43
01
..poucne video, moderator aj policajt nepriputani :D
21.06.2021 - 15:30:50
04
každý si z toho videa môže vybrať to svoje...
21.06.2021 - 15:47:58
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up