Mali by ten treti jazdny pruh radsej zrusit a vratit odstavny. Nema ziadny benefit.
21.06.2021 - 16:13:00
00
darebak napísal:
..poucne video, moderator aj policajt nepriputani :D

Policajt nemusí byť pripútaný, moderátor by asi mal. Inak Luky64 krásne a poučné video, dúfam, že teraz to už pochopí každý aj ten čo tvrdí, že jazdou v strednom pruhu eliminuje štátny prúser. 😀😀😀
21.06.2021 - 17:18:36
20
Volodja, prečo mi vkladas do úst niečo, čo som vôbec nepovedal? :) Tá diaľnica je aká je a práve preto treba využiť služby patroly, ak sa dá. Trochu si to pritiahol za vlasy. Za sekundu určite neprídu, čo je síce škoda, ale radšej by som ich zavolal, ako by som sa mal spoliehať len na to, že som dal trojuholník 100m od auta. Na to by som na tej diaľnici ani nemal odvahu utekať 100m za auto.
21.06.2021 - 17:34:03
01
moj kolega ktory dochadzal z trnavy vtipne vravel ze ak sa mu nahodou na tej trojprudovke pokazi auto tak ho len odstavi a uteka do pola a je mu jedno co bdue potom :D
21.06.2021 - 18:01:44
03
No ved presne to isté by som urobil aj ja.

Tu príklad, že nemusí ísť o žiadnu prekážku. Ktovie, čo sa stalo...

Prílohy:

7215C077-C90A-439A-9D4F-D2F595A57980.png
7215C077-C90A-439A-9D4F-D2F595A57980.png 1.31 MiB thumb_up0thumb_down

21.06.2021 - 18:37:25
00
Kamion brzdil, auto nie. To by sa v strednom pruhu nestalo 😄
21.06.2021 - 18:57:36
00
Hosť napísal:
krásne a poučné video, dúfam, že teraz to už pochopí každý aj ten čo tvrdí, že jazdou v strednom pruhu eliminuje štátny prúser. 😀😀😀


Milanko, ale s tvojím chápaním je to poslabšie. Teba to poučné video veľmi nepoučilo. Tak pár faktov: Video nazvali "Jazda po diaľnici" a pritom ho natáčajú na neukončenej stavbe diaľnice, ktorá nespĺňa normy a je preto nebezpečná.
V tom "poučnom" videu v čaae 1:00 policajt hovorí, že je to "Bezdôvodná jazda v strednom jazdnpom pruhu na trojpruhovej diaľnici."
O tom, že je to stavba a nie diaľnica som sa už zmienil. Ale v tom kontexte trbe vnímať fakt, že na takejto ceste nie je jazda v strednom pruhu bezdôvodná. Dôvodom je práve nevyhovujúci technický stav tej cesty.

Pozri si záber na krajnicu v tom poučnom videu tu
https://youtu.be/26zvCbg1Ly8?t=48

No a porovnaj to s tým, ako to má byť. Citujem:
Krajnice
Diaľničné krajnice sa zriaďujú vždy ako čiastočne spevnené a čiastočne nespevnené. Šírka spevnenej časti krajnice, zahrňujúca aj 0,25 m široký vodiaci prúžok, je 2,75 m pri profile D 26,5 alebo 2,25 m pri profile D 24,5.

Milanko, tebe sa krajnica na tom poučnom videu zdá byť široká 2,25m? Alebo nebodaj 2,75m?
Mne teda ani náhodou nie a vnímam toto riziko ako dostatočný dôvod nebyť v pravom pruhu.
21.06.2021 - 19:04:33
00
Ja sa riadim pri jazdení (nie len tam) platnými zákonmi a vyhláškami. Ty sa riadiš svojimi pocitmi a v prípade, že ťa zastaví polícia tak to treba vysvetliť im prečo tak jazdíš. Prečo je asi v tom úseku znížená rýchlosť. na 110. Je to práve kôli tomu chýbajúcemu odstavnému pruhu a krajnici. Cesta bola skolaudovaná a daná do užívania tak ako je, tak neviem o akej stavbe a nevyhovujúcom technickom stave hovoríš. Už si videl, že by autá jazdili po stavenisku alebo po neskolaudovanej ceste a štát by za to vyberal ešte poplatky?
21.06.2021 - 19:33:51
01
Ty si teda riadne pomýlený.
Tebe sa citácia parametrov diaľnice zdajú moje pocity?
Prečo znížili rýchlosť na 110? Lebo je cesta vo výstavbe-prestavbe.
Ty považuješ vodorovné dopravné značenie stavby za môj pocit? Veď je to neodškriepiteľný fakt.
Tá cesta nebola skolaudovaná ako diaľnica, súdruhovia to nevedia dokončiť tak je to stavba bez stavania - čaká sa na zázrak. Tú kolaudáciu si si vymyslel a mňa obviňuješ s riadenia sa pocitmi.

Áno, videl som jazdiť po neskolaudovanej stavbe - ide o úsek D1 BB-TT
21.06.2021 - 19:47:10
01
Kice, kedze vlastne tvrdis, ze policia postupuje protizakonne ked riesi ludi jazdiacich v strednom pruhu, resp. ze vlastne ani nema byt mozna jazda po stavenisku medzi BA - TT, tak nestracaj cas tu na fore. Vyuzi ho ucelne a presvedc o tom kompetentnych. Ministerstvo vnutra potom urcite stavenisko uzavrie a cely problem v ktorom pruhu jazdit zmizne. Dovtedy hadam prezijes, ak sa ti inteligentnejsi / prezieravejsi budu pri jazde po stavenisku riadit aktualnym stanoviskom policie a nie Tvojim osobnym nazorom. :)
21.06.2021 - 20:07:05
012
Kice, to o jazde v lavom pruhu plati vsade pri viacprudovych cestach mimo obce, nie len na dialnici. A aj mimo obce ma vodic v lavom pruhu uvolnit cestu rychlejsie jazdiacemu vozidlu.
Jasne, mozes sa skriepit, ze to vlastne ani cesta nie je, iba stavba, ale aj ta stavba je len rekonstrukcia cesty, takze... to vlastne cesta je.
21.06.2021 - 20:10:13
03
Jezus sme na fóre, nejde jednoducho vysvetliť celú situáciu. Nikdy ma za to plicajti neriešili. Ja zas nejazdím v strednom úplne tvrdohlavo. Nie je dôvod byť v strede, keď je dostatočný prehľad. Ale keď nie je, tak neriskujem.
Tuším aj dnes by niekto na D2 žil, ak by bol v strede...

A s tou právnou situáciou je to tiež zložitejšie. Štát to rieši výnimkami. Na neskolaudovanú stavbu upravili štatút a dali ju výnimočne do predčasného užívania. To pre mňa ale neznamená zánik rizika a to riziko je dôvodom na jazdu v stredom pruhu.
Tvoje úvahy o uzavretí staveniska sú detinsky naivné. Viem, že si ich nemyslel vážne.
Mne je jedno, čím sa riadia ostatní, je to ich problém. Ja kopem za seba. Tvoje rady, čo mám robiť aplikuj na seba. Ľudia najradšej rozprávajú, čo by mali robiť tí druhí.
21.06.2021 - 20:25:24
00
Zoidberg napísal:
A aj mimo obce ma vodic v lavom pruhu uvolnit cestu rychlejsie jazdiacemu vozidlu.
Jasne, mozes sa skriepit, .


Ja sa nechcem škriepť, mňa len zaujíma v ktorej vyhláške sa toto hovorí.
21.06.2021 - 20:30:48
00
ty si zrelý na odobratie VP.
21.06.2021 - 20:33:57
01
Ad reakcia na tie moje rady co mas robit: Beries to az prilis vazne. Fakt nema zmysel tu viest polemiku. Dovtipil si sa, ze som nemyslel vazne to zavretie dialnice, takze dalo sa asi dovtipit aj to, ze som nemyslel vazne ani to, co mas robit vo svojom osobnom volne. :) Cele to bolo len na odlahcenie nekonciacej vymeny nazorov tociacej sa v kruhu... Jazdi ako uznas za vhodne. Obhajit to musis pred policajtami / sudom, nie tu.
21.06.2021 - 20:34:34
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up