Caute,

Vyberám medzi dvoma bikmi, otazka znie: ci nie je vyhodnejsie si spravit gravel z RC500 ktory ma shimano vybavu... /Decathlon zda sa pouziva rovnake rámy pre gravel aj cestne/ a tak by stacila vymena rajd a pneu. Alebo zobrat ten co uz je gravel. Poradte plz?


https://www.decathlon.sk/bicykel-grvl-120-id_8575940.html

https://www.decathlon.sk/cestny-bicykel-rc500-cierny-id_8502354.html?gclid=CjwKCAjw8cCGBhB6EiwAgORey1alSBQDjVeZZ607tKtxPtNEkwJ2XneyAE6ZSR0XAHIT2iZD7rBqdxoCCUsQAvD_BwE
21.06.2021 - 18:47:51
00
120ku mám, akurát ju dnes prvý krát servisujem po cca 1200km. No a zistujem ked decathol šetrí - Takto ti poviem. Keby som silú mocu chcel jeden z nich, skusil bych RC500. Ale či si vyberieš ten alebo ten, časom stejne budeš chcieť byť skôr len na tej ceste... Akonáhle to má triasť, je to veľmi nekomfortné..
21.06.2021 - 19:32:41
00
Daj prosim viac info, co si musel servisovat/kde setria. Mam hlinikovy cestak od nich, so Shimano 105, cca 5-6 tkm, celkom ok, bez problemov zatial. Pukajuci press fit stred beriem ako 'vlastnost' tohto typu, nie chybu vyrobcu, skladatela...
21.06.2021 - 19:44:54
00
Ja mam st530 a kazeta mi odisla a to ho mam tristvrte roka...a v zime som nejazdil? preto ma ten microshift odradza
21.06.2021 - 20:26:41
00
šetria na veciach ktoré na pohľad nevidno a zdajú sa byť nepodstatné.
Napr na stredovom zložení sú skrutky plastové, začalo popukávať, reku ho vymením, no pri snahe o demontáž sa roztrhali. Ďalej tam vlastne nie je pätka, čiže keby dačo, ohneš si pri prehadzovačke rovno rám. Brzdy dosť bieda, sedlo so sedlovkou na vyhodenie, a tak pár vecí by sa našlo - v ráme tiež pozostávali nejaké ostriny po výrobe, čo môže spôsobiť pukot.. Zrovna ten Microshift ja ako minus nevidím...
21.06.2021 - 23:07:32
01
A napr tento gravel už je mimo budget? https://www.decathlon.sk/bicykel-grvl-520-id_8587697.html
22.06.2021 - 03:49:10
00
Neviem ci sa mi chce do toho tolko davat...hlavne mi pride ze je to to iste co rc500 len s vyssou radou shimano 🙈
22.06.2021 - 04:57:40
00
Mam rc120 asi pol roka ,mozem potvrdit Artixove slova, stred uz mi zacal pred nedavnom popukavat, brzdy slabsie mam 100kg, plaste Hutchinson uz asi 5 defektov, sedlo ok, sedlovka naprd.microshift bez problemov zatial.Trochu chyba lahsi prevod do prudkych stupani.95% casu jazdim na ceste takze by mi stacil cestak..ale tak za tu cenu je OK, neviem ci je lacnejsi gravel na trhu a dizajn me vcelku obstojny.
22.06.2021 - 14:05:21
00
mortred napísal:
Neviem ci sa mi chce do toho tolko davat...hlavne mi pride ze je to to iste co rc500 len s vyssou radou shimano ?

Nielen radenie, to tiež a 105 je lepšia, prevody sú lepšie, ale aj rám aj brzdy. Podobne postavené biky sú tak o 20 percent drahšie.
25.06.2021 - 10:50:48
00
mortred napísal:
Caute,

Vyberám medzi dvoma bikmi, otazka znie: ci nie je vyhodnejsie si spravit gravel z RC500 ktory ma shimano vybavu... /Decathlon zda sa pouziva rovnake rámy pre gravel aj cestne/ a tak by stacila vymena rajd a pneu. Alebo zobrat ten co uz je gravel. Poradte plz?


https://www.decathlon.sk/bicykel-grvl-120-id_8575940.html

https://www.decathlon.sk/cestny-bicykel-rc500-cierny-id_8502354.html?gclid=CjwKCAjw8cCGBhB6EiwAgORey1alSBQDjVeZZ607tKtxPtNEkwJ2XneyAE6ZSR0XAHIT2iZD7rBqdxoCCUsQAvD_BwE


Takže za mňa ani jeden, ale keď už tak rc500 ?
25.06.2021 - 10:57:10
00
Pri rc500 treba ale počítať aj s tým, že vo výživných výšľapoch najľahší možný prevod 34-32 nebude práve najpríjemnejší...
25.06.2021 - 12:58:37
01
Zdravim trosku ozivim tuto temu. Na denne jazdenie do prace cca 12km a vylety po trnavskych poliach okolo 60km kazdy vykend som doteraz pouzival trekovy bike Riverside500.Ale uz mi zacina byt nedostatocny a zacina mi strasne vadit jeho geo. Zvazujem gravel a presne RC500 ma najviac oslovil. S bajkom s decaca som nadseny. aj ked je to total low entry. tak funguje vsetko ako ma. Nechcem nic narocne kedze tento bike je len na taky povedzme trening. Bude pre moje potreby vhodny, alebo radsej zvolit nieco overene z bazaru?
24.11.2021 - 13:14:30
00
Pridám svoje postrehy aj ja. Kupoval som RC500 s výhľadom na prerábku na gravel. Dal som bezdušové plášte. Zistil som, že spoje na ráfikoch sú nekvalitné. Reklamoval som ich v Decathlone. Vymenili mi ich za nové, a navyše mi dali tie na gravela a spravili mi aj tubeless. V tomto smere klobúk dole pred Decathlonom, nerobili žiadne obštrukcie a dali mi aj kolesá čo potrebujem. Podľa slov servisáka, tie na gravel sú aj na tubeless, tie orig na RC500 moc nie. Či je to lepšie ani nechcem radšej vedieť :D Pravdou je, že s osádzaním pneumatík na pôvodné kolesá RC500 to nebola sranda. Padli všelijaké nadávky. Človek musí mať naozaj silu, aby to vyzul a nahodil. Neviem si to predstaviť robiť v zimných podmienkach. Asi by som ešte viac hrešil a rozšíril slovenský slovník škaredých slov o spojenie s výrazom decathlon.
Zmenil som sedlo, dal karbón sedlovku, vymenil za širšie barany, doladil som radenie(s predným prešmykačom som sa celkom vytrápil), prehodil kazetu za 36z a išiel som sa vytriasť. Áno vytriasť. Po nejakých akože poľných cestách, ktoré navštevujú naše traktory som bol rád, že nemám umelé zuby. Asi by som ich po ceste stratil...
Navyše s kamarátom sme raz išli cez pole (naštastie iba raz), a on s tým jeho zdvihom na prednej vidli až do nebies vyzeral ako autobusák na sedačke a ja som sa tam drncal, a pomaly ho strácal. Tam som pochopil že nie...toto pre mňa nie je.
V dobrých poľných podmienkach slovenskej asfaltky ale šlape dobre, aj v nenáročnom teréne.
Sú veci, ktoré tu spomenuli ľudia vyššie, a plne s nimi súhlasím. Ja ešte pridám, že uchytiť predný blatník nie je jednoduché na prednú vidlicu, keďže je tam uchytenie káblovania na prednú brzdu. Toto nepochopím....Irenko proč? Mechanické brzdy sú naozaj skromné, ale cyklista musí predvídať, takže zabrzdia... Určite ich treba nastaviť, aby boli "tvrdšie".
Dnes bike používam iba na cestu do práce, kde mi prijde ako super voľba a mám ho radšej a radšej. Ostal som už len na ceste a popravde ak prestanem chodiť do roboty na bicykli, tak ho budem predávať. Myslím, že svoje znesie a len na také vyjížďky bez chronometra postačuje. Určite by som si ho ale zvolil, ak by som šiel na nejaký dlhší výlet na viac dní bez očakávania. Taktiež ako fitness bike je super. Naneštastie čo mi je ľúto som si ho nikdy nevyskúšal v pôvodnom cestnom štandarte. V cestnom štandarte si myslím, že je to dobrý bike za veľmi dobré peniaze so Shimano Sora, čo sa počíta. V tejto cenovej relácii sa ťažko hľadá niečo podobné ak chce človek úplne nový bicykel.
23.01.2022 - 18:06:21
00
no,ak človek natrafí na dobrú akciu...za takú cenu ako je ten Triban som minulý rok kúpil toto: https://www.najsport.sk/bicykel-trek-domane-al-2-disc-trek-black-carbon-smoke-2021#product-description
a na rozdiel od Tribanu sa mi aj páči takže...som spokojný
23.01.2022 - 19:05:09
00
ja som ho nakoniec zobral. jazdím ho v pôvodnom setupe, niečo cez 200km zatiaľ som veľmi spokojný. s poľnými cestami zatiaľ žiadny problém, dokonca som postrehol že ta vidla tlmí nárazy lepšie ako odpruženie trakového biku s dekaca. Sedlo je naozaj katastrofa, ale ešte ho nemením, skúsim to vysedieť ci to neje len mojou rozmaznanou prdelkou. Blatníky ako bolo spomenuté vyššie sú kruté na montáž tak som to vzdal a radšej umývam :-D
24.01.2022 - 07:08:27
00
keyboard_arrow_up