JOLI ma to tam byt cele prazdniny, vcera zacali takze bude radost. Do BA jeden pruh, z BA 2 pruhy
22.06.2021 - 08:56:31
00
Zipsik napísal:
Nepcham sa do ultra malich medzier... ak by si cital pozorne... videl by si ze som napisal ze nemusim casto ani vypnut tempomat.... ono sa to nezda ale ak niekto ide 130 a ty 110 tak ta obehne v priebehu par sekund :)


Kamiony idu cca 90km/h, takze so zapnutym tempomatom na 110 by si asi tiez za par sekund skoncil v zadnici kamiona pred tebou.
Len opatrne s tym oznacovanim ludi za idiotov, lebo evidentne kazdy tu bezpecnu vzdialenost berie rozdielne.
22.06.2021 - 09:09:45
01
Veď som to aj písal, že to tam bude stáť celé leto.
22.06.2021 - 09:10:01
00
user_id veď to ale celé ani netrvá viac ako pár sekúnd.... a už rpedsa od danej medzery záleží či ani nevypnem tempomat alebo či ho vypnem a len nechám auto mierne spomaliť.... keď človek sleduje situáciu okolo seba tak toto vie bez problémov urobiť kamióny nemusia riešiť nič a pokračujú stabilne ďalej... ja sa zaradím medzi ne auto ma obehne a zase sa vyradím a dopredbieham ten predný kamión :)

ja ti to asi natočím na video keď sa mi to najbližšie udeje... lebo ty tu vytváraš zase raz problém z niečoho čo problémom nieje.....
22.06.2021 - 09:29:51
00
Hosť napísal:
Cesta bola skolaudovaná. Už si videl, že by autá jazdili po stavenisku alebo po neskolaudovanej ceste a štát by za to vyberal ešte poplatky?

Usek D1 BA - TT nie je skolaudovany. Bez ohladu na to ako sa budete so Zipsikom palcovat a hadzat o zem. Vedome klames a budes sa tu este o tomto klamstve hadat a utocit na ostatnych.
Nie je to jediny spoplatneny a neskolaudovany usek, ktory je/bol v docasnom pouzivani. Navyse na velkej casti BA - TT useku nie je ani oplotenie. Ked uz tu vytahujete vyhlasku (ktoru ste ocividne necitali) a chceli by ste tu ludom brat vodicaky a vyhradzujete si pravo vychovavat vodicov, viete vobec co znamena oranzove vodorovne znacenie?
22.06.2021 - 09:42:09
10
Volodja ale to v podstate ani nieje vychovávanie :D vyblikať niekoho pomalšieho v nesprávnom pruhu môžeš pri predbiehaní dokonca aj v meste... a mimo mesta úplne v pohode... navyše mimo mesta môžeš použiť aj zvukovú signalizáciu ;) PS: ak je niekto taký retard že potrebuje vyblikať aby si všimol že za ním je rýchlejšie auto.... nemal by na ceste čo hľadať.... a ak dokonca potrebuje až vytrúbiť... (tj už má to auto za sebou) tak by fakt nemal ani vlastniť vodičák.....)

ak máš voľný pravý pruh a naschvál sa držíš v strednom pruhu, neuhneš sa rýchlejšiemu.. si proste idiot a je úplne jedno či sa bavíme o jazde na skolaudovanej alebo neskolaudovanej dialnici....
22.06.2021 - 09:55:02
00
Zakon o cestnej premavke nerozlisuje ziadne neskolaudovane, skolaudovane, dane do docasneho uzivania, blablabla cesty. Je uplne jedno aky ma status stavba ako taka, pokial je zaradena do cestnej siete tak tam plati zakon o cestnej premavke. Koniec.
22.06.2021 - 10:09:20
04
@Zipsik Btw, nechce sa mi verit, ze chodis po tom "dialnicnom' useku podla vlastnych slov 110 aj tak musis "vychovavat" vodicov, ktori jazdia pod 110 v strednom pruhu. Pride mi to ako velmi nepravdepodobna situacia, ale dobre. Ked to tak tvrdis...
Moj point je, ze hento nie je ani zdaleka standardna "dialnica" (slopakom je to jedno, ti jedia 💩 a tvaria sa ze je to jahodova pena. preto u nas nic netrva dlhsie ako docasne riesenia), a aj vzhladom na skusenosti a pozorovania mozu mat niektori vodici iny postoj k bezpecnosti. Myslim, ze ani policajti nesikanuju vodicov za to, tak neviem preco by si mal ty..
22.06.2021 - 10:12:48
00
ivan napísal:
Len mi príde divné, načo máme viac ako dva jazdné pruhy keď sa v nich nesmie jazdiť len predbiehať, odbočovať. Kto má na to nech si ide 180 v ľavom pruhu.

V CA sice maju 6 pruhov, ale vies aku tam maju povolenu maximalku? (The maximum speed limit on most California highways is 65 mph - co je necelych 105km/h) A tiez na dialniciach v CA sa "odbocuje" aj vlavo, pri preradovani do carpoolov alebo do spoplatnenych usekov pre tych, ktorym zalezi viac na case ako na cene a vtedy casto pri nizkej rychlosti musi vodic prekrizit vsetkych 6 pruhov aby neminul vjazd na ten svoj vysnivany carpool alebo spoplatneny speed usek.
Takze nieco za nieco. Co podla teba bude fungovat lepise pre slovenske cesty?
22.06.2021 - 10:14:45
01
aké šikanovanie? o čom to ty točíš? čo je šikanovaním na tom že niekoho vyblikám? :D veď ti to umožňuje zákon....

šikanovaním je skôr bezdôvodná jazda v strednom pruhu a komplikovanie života všetkým vodičom naokolo.... :D

toto fakt milujem..... ty robíš ***** a celý urzený nadávaš na ostatných ktorí používajú zákonom dovolené spôsoby na to aby ťa upozornil že máš danú ***** prestať robiť...a ešte budeš tých druhých označovať za tých zlých čo ťa dokonca šikanujú :D :D človeče, to máš trošku pomýlené nie? :D
22.06.2021 - 10:17:55
01
Jazdi si ako chces, pokial jazdis bezpecne a nikoho nehrozujes, ale nerozumiem naco vyvovalavas zbytocne konflikty ako vidlak. Pisal si, ze sa musis pochvalit, ze si aj vytruboval vodicov a ti ti castokrat ukazali prostrednik. Raz k tebe pride takto Kice az domov. Mas cely lavy pruh volny, tak naco potrebujes vyblikavat? Je to taky problem niekoho predbehnut v lavom pruhu? Ved to robis na vsetkych ostatnych usekoch dialnice. To co sa mne nepaci je to, v akom stave a ako dlho je usek BA - TT, a tupi a cholericki vodici.
22.06.2021 - 10:27:33
20
Minikin napísal:
V CA sice maju 6 pruhov, ale vies aku tam maju povolenu maximalku? (The maximum speed limit on most California highways is 65 mph - co je necelych 105km/h) A tiez na dialniciach v CA sa "odbocuje" aj vlavo, pri preradovani do carpoolov alebo do spoplatnenych usekov pre tych, ktorym zalezi viac na case ako na cene a vtedy casto pri nizkej rychlosti musi vodic prekrizit vsetkych 6 pruhov aby neminul vjazd na ten svoj vysnivany carpool alebo spoplatneny speed usek.
Takze nieco za nieco. Co podla teba bude fungovat lepise pre slovenske cesty?


Toto všetko ja viem. Veď som sa tam na diaľniciach potil v aute za volantom v tridsaťosem stupňovych horúčavách dva roky.😄
22.06.2021 - 10:30:28
00
Volodja napísal:
Jazdi si ako chces, pokial jazdis bezpecne a nikoho nehrozujes, ale nerozumiem naco vyvovalavas zbytocne konflikty ako vidlak. Pisal si, ze sa musis pochvalit, ze si aj vytruboval vodicov a ti ti castokrat ukazali prostrednik. Raz k tebe pride takto Kice az domov. Mas cely lavy pruh volny, tak naco potrebujes vyblikavat? Je to taky problem niekoho predbehnut v lavom pruhu? Ved to robis na vsetkych ostatnych usekoch dialnice. To co sa mne nepaci je to, v akom stave a ako dlho je usek BA - TT, a tupi a cholericki vodici.


ten ľavý pruh práveže často voľný nieje... poprípade sa tam už zozadu blíži oveľa rýchlejšie auto a ja nebudem rovnaký idiot ako ten v strednom pruhu aby som to poslal do lavého s mojím úbohým výkonom a tým obmedzil ďalšieho vodiča....

PS: takže stále budeš riešiť to že prečo ja vyblikávam (pričom nič neporušujem) a ignorovať debila ktorý ide stredom a pri tom niečo porušuje hej? :D to že navyše taký impotent ešte aj rozmachuje svoj urazený prostredníček vypovedá len a len niečo o ňom :)

Volodja proste obhajovať porušovanie zákona je blbosť, už to pochop... navyše tu to fakt nemá žiadny rozumný ani logický dôvod...
22.06.2021 - 10:39:11
00
Dudo napísal:
tiez neovladam predpisy, myslel som, ze toto plati len pre motorky kvoli plynu

"Rukou ohnutou v lakti hore sa dáva znamenie o zmene smeru jazdy na opačnú stranu."


Hm, asi si musim nastudovat vyhlasku po novom, ucili nas ze takto sa dava znamenie o zmene smeru jazdy ked ma vodic automobilu napr. pokazene smerovky a teda do prava nema ako ukazat (ked taha auto na lane a nic v aute nefunguje ... )

Btw k tomu som nasiel toto:
Znamenie o zmene smeru jazdy:

Cyklista dáva upažením príslušnej ruky dostatočne včas znamenie pred zmenou smeru jazdy (obchádzanie, odbočovanie doprava/doľava). Počas realizácie jazdného úkonu cyklista oboma rukami drží riadidlá bicykla.

§ 30

Znamenie o zmene smeru jazdy
(1) Znamenie o zmene smeru jazdy vodič je povinný dávať okrem prípadov uvedených v tomto zákone vždy aj pri zmene smeru jazdy, vybočovaní z neho alebo ak to vyžaduje bezpečnosť alebo plynulosť cestnej premávky.

(2) Vodič je povinný dávať znamenie o zmene smeru jazdy včas pred začatím jazdného úkonu podľa odseku 1, a to s ohľadom na okolnosti cestnej premávky, najmä na vozidlá idúce za ním a na povahu jazdy.

(3) Znamenie o zmene smeru jazdy sa dáva smerovými svietidlami. Ak nimi vozidlo nie je vybavené alebo ak majú poruchu, dáva sa znamenie upažením. Rukou ohnutou v lakti hore sa dáva znamenie o zmene smeru jazdy na opačnú stranu. Ak to vyžadujú okolnosti, najmä ak znamenie dávané smerovými svietidlami alebo rukou nie je dostatočne viditeľné najmä pre šírku nákladu alebo za zníženej viditeľnosti, musí dávať znamenie spôsobilá a náležite poučená osoba alebo sa musí použiť iný zreteľný spôsob. Inak vodič smie zamýšľaný jazdný úkon uskutočniť len vtedy a takým spôsobom, aby neboli ohrození ani obmedzení iní účastníci cestnej premávky.

(4) Znamenie o zmene smeru jazdy dávané smerovými svietidlami vodič ponechá len v čase, kým mení smer jazdy, vybočuje z neho alebo kým vozidlo nezaujme miesto v jazdnom pruhu, do ktorého prechádza. Znamenie o zmene smeru jazdy rukou sa dáva len pred začatím jazdného úkonu.

(5) Znamenie o zmene smeru jazdy vodič nedáva pri vjazde do kruhového objazdu. Pri jazde po kruhovom objazde vodič dáva znamenie o zmene smeru jazdy, ak z takej križovatky vychádza, a v prípadoch podľa § 10 ods. 6.
22.06.2021 - 11:42:59
00
ivan napísal:
Toto všetko ja viem. Veď som sa tam na diaľniciach potil v aute za volantom v tridsaťosem stupňovych horúčavách dva roky.😄

Tak potom ak vychvalujes jednu vec povedz aj za aku cenu to je niekde inde inak. Ci len vyberas ceresnicky z kolaca (jazdit si v lubovolnom pruhu ci po carpooloch ako v CA ale maximalkou ako v GER - toto by nefungovalo)?
22.06.2021 - 12:32:25
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up