V našom zákone je ale uvedené dva a viac jazdných pruhov. Viac je tri, štyri, ... Takže nezmysel.
22.06.2021 - 12:36:04
00
To by muselo byť napísané viac ako dva.

Keď je napísané dva a viac to znamená, že aj dva.
22.06.2021 - 12:49:25
07
Vravím, že by malo byť dva alebo tri lebo viac u nás není. Nie sme v Kalifornii tak neviem prečo je v zákone písané viac. Ak boli štyri, päť teda viac nie len dva alebo tri museli by zrejme v zákone niečo zmeniť
22.06.2021 - 13:55:51
00
Momentálne sa to javí tak, že obľúbená činnosť policajtov je hnať autá do pravého pruhu a čo najviac to tam nahustiť, ale spomínam si, že pomerne nedávno pokutovali na diaľnici za nedodržiavanie odstupu, gratulujem. Keďže tam nie je krajnica, ten pravý pruh je naozaj nebezpečný, tých fatálnych nehôd tam už bolo viac. Všetko sa komplikuje tým, že sa tam pohybuje veľa kamiónov, ktoré idú menej ako 110 (toto je jeden z našich nezmyslov, v Amerike už pochopili, že rozdiel rýchlostí je problém a preto tam majú aj nákladné vozidlá rovnaký limit), výsledkom je, že ak je teda zakázané jazdiť v strednom pruhu, dochádza k neustálemu kľučkovaniu a zvyšovaniu rizika, lebo do stredného pruhu sa často nedá plynulo zaradiť, tak sa pekne brzdí, zíza do ľavého zrkadla, čo znamená väčšiu šancu prehliadnuť, že kamión pred tebou zrazu núdzovo brzdí pred prekážkou, ktorá sa bez krajnice nemá kam odpratať.

Logické by bolo, že by sa jazda v strednom pruhu pokutovala len vtedy, ak vodič má pravý pruh voľný A ZÁROVEŇ neuhne vozidlu za sebou, ktoré ide rýchlejšie. Keby to bolo na mne, pravý pruh by mal obmedzenie na 90km/h pre kohokoľvek a slúžil najmä kamiónom a pomalým vodičom. Trestala by sa len trvalá jazda v ľavom pruhu.
22.06.2021 - 16:33:13
09
veľká časť kamiónov má v EU obmedzovač na 90, prípadne 80, zo zelených dôvodov a neviem, či si ho môže vodič svojvoľne vypínať/zapínať. Zvýšiť im rýchlosť by preto bolo potrebné celoplošne, v opačnom prípade by to znamenalo predbiehačky a ešte viac kolíznych situácii, keď ti prakticky dva kamióny blokujú všetky, alebo väčšinu pruhov. O tomto by vedeli kamionisti rozprávať, keď chytí 90tnik 80tnika, resp. viacerí 90tnici.
Nikto by nemusel zízať do zrkadla (a nesledovať si cestu pred sebou), keby sa vodiči nedržali zubami nechtami v strednom. Pretože väčšina "stredňákov" nielenže nepôjde do pravého (lebo sa im zdá pomalší, plný výmoľov, stojacich kamiónov, alebo čo ja viem čoho), ale čo je horšie, tak ani do ľavého. Jednoducho spomalia, keď sa im tam ja z pravého pekne zaradím. Čím spomalia ďalších za sebou a takto dokážu vyblokovať, vlastne vyblokovávajú (denne zažité) od plynulej jazdy všetkých v pravom. Čiže nie absencia odstavného pruhu robí ten úsek nebezpečným - žiaden kamión nezabrzdí rýchlejšie ako osobák, plus kamionista Jožo, alebo Jaczek má krásny výhľad (ak nenastavuje seriál akurát), ale práve ten stredný pruh, kde sa držia vodiči, čo pozerajú iba pred seba. Väčšina čo napálila do takéhoto kamióna pred sebou, by zrejme trafila aj vysvietenú stenu, keby ju tam zrazu postavili.
A áno, v špičke je prakticky nemožné jazdiť len v pravom, alebo strednom a vie to aj polícia, preto môžu všetci jazdiť ako jazdia. A do pravého ich posiela keď je skoro (relatívne) prázdno. Preto aj v špičke jazdia v pravom takmer iba kamióny.
23.06.2021 - 08:55:56
06
janovarga konečne niekto kto po tej diaľnici aj reálne jazdí a uvedomuje si čo tí trotli v strednom spôsobujú :y: krásne popísané :)
23.06.2021 - 09:05:44
00
dnes som musel okrem jazdy v lese prejsť pár desiatok metrov po ceste...natrafil som tentoraz na dve blondínky,jedna mi skrižovala cestu-veď protiidúcim netreba pri odbočovaní doľava dávať prednosť...na druhú čakám v križovatke lebo musím dať ja prednosť,ona sa vlečie...až keď prišla bližšie zistil som dôvod-hlava nabok, pred ňou mobil a ťuk,ťuk...super že tak ide do križovatky...
23.06.2021 - 16:12:08
00
dnes som bol vyfuckovaný blond babou-spolujazdkyňou, staré suzuki s "bojlerom" špz DK ...Bezdôvodne za mnou vytrubovali. Pozdravil som ju fínštinou - hulmihoukolen
23.06.2021 - 20:18:46
05
A rozumela? No mohla by, nie?
23.06.2021 - 21:52:31
00
určite:-)
23.06.2021 - 23:38:02
00
marp napísal:
dnes som bol vyfuckovaný blond babou-spolujazdkyňou, staré suzuki s "bojlerom" špz DK ...Bezdôvodne za mnou vytrubovali. Pozdravil som ju fínštinou - hulmihoukolen

u nas v DK sa nejazdí 40kou :D
23.06.2021 - 23:44:32
00
Heh, som si spomenul ako som šiel z MT s kamošom čo tam býva do DK k Pisovi a cestou mi vraví - hlavne kľudne, tu sa jazdí tak ináč a aj šoféri sú viac MMA orientovaní. A tak aj bolo.
24.06.2021 - 05:57:58
02
:D to si ešte nebol v Námestove
24.06.2021 - 06:53:27
01
Ale no neplas ho, posledne 3 dovolenky som dost jazdil kysuce, orava, turiec. Vodici su tam slusni zodpovedni a tak pred rokom mal mladsi problem s grckanim tak som chodil pomalinky a nikto ma nevytrubil nikto mi neukazal fakera, a tak... aspon tak si to pamatam :D
24.06.2021 - 07:03:10
00
zihadlo 5 napísal:
u nas v DK sa nejazdí 40kou :D

roky často jazdím pracovne DK, NO žiletkárov tam moc nestretávam, asi ani dotyčná
24.06.2021 - 11:06:54
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up