A čo konkretne cvičiť ? Bol som na RTG, chrbtica je ževraj oka. Ortopéd mi dá termín v októbri ?

Tak teraz netuším, či sa len šetriť alebo to ignorovať. A skúšať aj niečo cvičiť. Problém mám pri sedení ale s mrvenim sa na stoličke oabsedim chvíľu :) ale není sú to žiadne bodave bolesti ako popisujú pri platnickach..a pobolieva má hamstring zadný a aj vonkajšia strana stehná je citlivá ale nie bolestiva. Bol som na fyzio raz, tam mi dal cviky nejaké ale zase na chirurgiu vraveli že nik mi cvičiť nekazal...

Rozmýšľam dať si spraviť MRI za vlastné ale netuším čo to k niečomu bude..
22.06.2021 - 17:21:53
00
CT alebo MR. RTG nie je moc pouzitelne na stanovenie diagnozy co sa platniciek tyka.
22.06.2021 - 17:45:58
00
Mne Ctcko ukazalo vysunutu platnicku o 6mm.Ale na rehabke vraveli ze MR je ovela lepsie.
22.06.2021 - 17:53:06
00
jordi
Ahoj. Je jedno co ti ukaze MRI, liecbu dostanes rovnaku/ziadnu.
Najdi si dobre fyzioterapeuta. Nejaky co ma dobre recenzie, nebude ti nutit SMko ako jedinu alternativu, co ti nebude davat len laser a elektro.
Hracky maju paradne, a spoliehaju len na to.
Mas skratene hamstringy?
Ja som si vsimol, ze vela ludi co ma skratene hamstringy ma problem s platnickami. Zvacsa za to moze neaktivne sedacie svaly. Vtedy hamstringy preberaju vela prace, aby suplovali bedrove svaly.
Najlepsie je prvy tyzden brat nejake protizapalove lieky, aby si zmensil opuch.. a potom zvolna zacat stretchovat co treba natiahnut a prebudit k zivotu svaly, kt. su neaktivne a priviedli ta do tohto stavu.
Neskusaj to sam z YT videi a pod. Lebo si zbytocne predlzis trapenie ako ja :-)
22.06.2021 - 19:27:15
01
Jordi nas na rehabilitacii ucili Brnensku zostavu, ked ma zabolia krize dam si cviky A a C a mne osobne to zatial vzdy pomaha. Pravidelne a preventivne (samozrejme) necvicim.
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=6&t=2289
Mam k tomu aj nejake audio, ak je zaujem niekam to vyzdielam
23.06.2021 - 12:37:35
00
viem si predstavit, ze Cko pre cloveka s hyperlordozou a slabymi AB to musi byt zazitok cvicit na bruchu..
po tomto uz moze ist rovno do Ruzomberka..
Ja urcitu polohu z tohto ccka robim, ale mam napriamenu lordozu.. preto sa neda generalne tvrdit, ze rob toho..
napr. ak na clovek znizenu platnicku na menej ako polovicu povodnej vysky, taka poloha kobry mu vytvori za rok/dva akurat artrozu fazetovych klbov.

btw: aby som len nehejtoval, mne pripada pre chrbticu celkom bezpecna McGill big three, ak sa robi spravne..
https://www.youtube.com/watch?v=2_e4I-brfqs
23.06.2021 - 12:50:08
10
Nazdar platnickári, vidím že tu debata je v plnom prúde . Tak dám moj príbeh , ale väčšinou to je všetko na jedno kopyto. Ťažká fyzická práca môj prípad bol kameňolom do toho zlá životospráva. Vôbec som sa nestaral o svoj chrbát , žiadne prezliekanie keď sa človek spotí nedvíhal som bremeno cez nohy ale rovno cez chrbát no proste katastrofa. Jedného dňa mi vybehla tuším to bolo 11mm do toho mi tlačila na nerv v nohe takže mi odumrel no proste svinská bolesť.Operaciu som odmietol lebo som mal 26 rokov a bola tam veľká pravdepodobnosť že to zvládnem aj bez nej. Chodil som na Ozonové inekcie a kúpele, tiež som začal cvičiť SM systém ale po nejakom čase som si navykol predsúvať panvu do predu a bolesti sa vrátili . Teraz už dva roky chodím fyzioterapeutovy ktorý mi nastavil cvičebny plán presne na mieru a musím povedať že neľutujem ani jedno euro čo som mu dal. Stav mám stabilizovaný ale už tu budú obmedzenia na stálo.
04.07.2021 - 21:02:20
03
Veru boli casy kedy som si ani na kolena nedociahol. Teraz uz sa dotknem prstov na nohe. Treba by ale zodpovedny a da sa z toho vysekat. Len to chce cas.
04.07.2021 - 21:28:35
01
Marinada kolko ti trvalo obnovit mobilitu "od kolien az po prsty na nohach"?
ja som po par. mesiacoch zatial len v hornej tretine pistali..
06.07.2021 - 09:41:35
00
Vyse dvoch rokov. Podotykam ze som nijak zvlast necvicil. Len decentne. Zvysok uspechu je pohybova zodpovednost. To uz som tu neraz opisoval tak mrk spatne ;)
06.07.2021 - 11:00:35
00
Caute.momentalnevto dostihlo aj mna.utlak nervu L5s1.neviem stat na lavej pate.mal tu niekto daco podobne?
18.11.2021 - 19:45:02
00
Mam to iste uz roky. Co chces vediet?
18.11.2021 - 20:03:05
00
Vratila sa ti sila so nohy alebo to je uz trvale?
18.11.2021 - 20:46:15
00
Je to veľmi individuálne . Pokial nemáš nevybavne plantárne reflexy na nohách a nemáš atrofiu príslušných svalov je tu šanca . Ja mám obe vnútorne lýtka ochrnute natrvalo . Výpony na špičkach idem tak na 10-20% . Na pätách sa udržím …
18.11.2021 - 22:59:54
01
To je stav tak 4 fyzdne.ake reflexy?vies mi to povedat polopatisticky
18.11.2021 - 23:11:15
00
keyboard_arrow_up