Zdravim a vcom je najlepsie planovat trasu ? comoot alebo trailforks ? v comoot to ide tusim zadarmo a trailforks si musim kupit asi PRO verziu aby som to dal do garminu
24.06.2021 - 00:21:13
00
Ved v Connecte na webe. Je to celkom ok. Popripade Mapy.cz
24.06.2021 - 06:45:32
00
Tak ako bolo spomenuté - priamo v Connecte (tréning/dráhy) alebo v hocičom čo vie exportovať GPX (to gpx importni do trénig/dráhy). Ináč je tam celkom zaujímavá možnosť si pridávať body na trase.
24.06.2021 - 08:40:16
00
Aj vdaka tym prejazdnym bodom (checkpointom) je Connect u mna top planovac. Pekne vidno v Garmine v sumare trasy zostavajucu vzdialenost a predp. prichod nielen do konca, ale aj k jednotlivym bodom. To nema nikto iny.

A celkom slusne funguje aj planovanie v mobile cez appku, ked som to minule skusal. 50km trasu som tam vyklikal asi za 5 minut. Velmi odporucam pri planovani mat zapnute aj "mapa s oblubenymi drahami" je to v podstate Garmin heatmapa.
24.06.2021 - 09:23:51
00
Škoda, že neexistuje pre Garmin Connect extension na Freemap Slovakia mapové podklady tak ako pre Stravu. Tie mapy, ktoré majú v možnostiach sú pre mňa na MTB absolútne neprehľadné a nepoužiteľné. Takže zatiaľ Strava, keď skončí predplatné tak Paľov cmaps. Po update je prudko použiteľný a veľmi sa mi páči.
24.06.2021 - 09:29:58
00
Ako plánovať cez connect nejakú zložitejšiu menej známu trasu na MTB je podľa mňa nemožné. Tie podklady na takéto jazdenie sú maximálne nepresné a nedostatočné. V tomto zlaté mapy.cz
24.06.2021 - 09:46:18
01
Najlepsia mapa na planovanie v SK je freemap + strava heatmap, potom NLC v kombinacii s mapy.cz a doplnkovo aj cykloserverova mapa /shocart/. To cele v kombinacii s leteckymi mapami mapy.cz a za pouzitia fotiek z mapy.cz. Niektore casti Slovenska na freemap.sk maju aj podrobne plasticke vrstevnice /asi lidarove/ a pre tych, co potrebju prenurat kazdy kut pri honbe za diamantmi je to parada. Co vsetko sa dokaze schovat pod listim a lesom :)
freemap ma moznost klikat trasu, ale vsetko (okrem shocartu a stravy) je prave na cmapse.
24.06.2021 - 10:01:17
02
Svojho času som písal autorovi doplnku "strava-map-switcher" či neurobí také niečo aj pre Garmin Connect - odpoveď bola, že nepoužíva Garmin takže nemá dôvod sa tomu venovať. Približne pred 2 mesiacmi mi preposlal konverzáciu s iným človekom čo chcel to isté a má aj programátorské zručnosti. Oni sa dohodli, že ten druhý to skúsi naprogramovať. Môžem mu napísať a zistiť ako na tom je.
24.06.2021 - 12:49:13
11
Garmin je svina, napr dnes som mu dal ciel na Martinky zo Strání a kade ma posielal celu cestu? Po turistickej krizom kde aj turisti maju co robit. Stale nechcel pochopit ze ja chcem po zelenom C.
24.06.2021 - 23:46:49
00
Sesulak napísal:
...A celkom slusne funguje aj planovanie v mobile cez appku, ked som to minule skusal. 50km trasu som tam vyklikal asi za 5 minut. ...

Áno, v apke to ide veľmi dobre. Čo je super, keďže v Edge (1030+) je to katastrofa. Ale je to platné ako hadovi noha, keďže na import do Edge to požaduje internet a nestačí mu ani obyčajné 4G. V teréne nepoužiteľné. Trasu dostanem do navigácie na parkovisku pred domom, keď sa telefón pripojí na wifi. A doma kto plánuje v mobile?
Btw, keď to zoberiem naprieč internetom tak celosvetovo je asi najpopulárnejší Komoot. Mne tiež najviac vyhovuje. Navyše zadarmo.
Ale napadlo ma, že kvôli tomu nedokáže Edge prepočítať trasu počas jazdy, ak odbočím z plánovanej trasy. Trasu plánovanú v Connect možno dokáže správne prepočítať. Vyskúšam.
25.06.2021 - 00:11:07
00
Všetkým, ktorí sa nustále sťažujete na navigovanie, nie je to o Garmine. Je jedno aké GPS navigátory používate. Vždy je to predovšetkým o mapách, kté sú v týchto zariadeniach používané. Záleží to od atribútov jednotlivých typov a parametrov ciest. Až následne to závisí od algoritmov používaného GPS zariadenia. Vždy, keď bude prepočítavať trasu bude vyhľadávať takú trasu, ktorá bude vyhovovať čo najviac nastaveniu v GPS zariadení na základe atribútov ciest v podkladovej mape. Doteraz som používal minimálne 8 rôznych modelov cyklo a turistických GPS. Najlepšie skúsenosti má Rasťo_t, zaujímavé sú jeho recenzie.
25.06.2021 - 07:13:06
02
Ja pouzivam garmin na navigovanie - na cestach uz roky , trasu si vzdy naklikam na strave a nikdy som nemal ziadny problem ! ani jeden jediny raz, vzdy vsetko slapalo na 100% . Nechapem ake problemy tu pisete s 1030 ze zle prepocitava alebo co , mne sa ani raz nestalo ze by bolo nieco zle alebo zle prepocitalo. v postupnosti od edge 800, 810, 1000, 1030 bontrager.
25.06.2021 - 08:54:22
00
Ako píše jurajt, toto nie je chyba algoritmu Garminu, ale podkladových máp. Lebo predpokladám, že sa bude používať nejaký bežný alebo čiastočne modifikovaný algoritmus vyhľadávania najkratšej cesty v hranovo ohodnotenom grafe (Dijkstra alebo niečo podobné. Z informy som po prvom ročníku vyletel a na strojarine sme teóriu grafov nemali, tak si spomínam už len letmo :) ).

Len tak zo zvedavosti som skúsil naroutovať scarinko-vu trasu 5-mi službami ktoré používam (Freemap.sk, cmaps, mapy.cz, strava a Garmin Connect). FM, GC a cmaps to ťahajú po skratkách, mapy.cz a strava správne. Čo mi príde celkom zaujímavé, lebo som myslel, že všetky používajú OSM data. Asi si ich upravujú ešte nejakým ďalším algoritmom alebo tie úseky majú u nich iné atributy. Strava možno použitím heatmaps. Naopak som prekvapený z GC, ktorý má vlastnú alternatívu heatmaps a routuje ešte aj po skratkách, ktorým sa FM a cmaps vyhýba.

Najjednoduchšie riešenie by bolo možno vypnúť zjazdnosť tých skratiek v OSM pre bike. Síce sa jazdia bežne dolu, ale vadiť by to asi až tak nemuselo.

Prílohy:

Komentár súboru: freemap.sk
01.jpg
01.jpg 431.81 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: cmaps
02.jpg
02.jpg 350.32 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: mapy.cz
03.jpg
03.jpg 220.99 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: strava
04.jpg
04.jpg 248.75 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Garmin Connect
05.jpg
05.jpg 105.29 KiB thumb_up0thumb_down

25.06.2021 - 09:57:13
00
podla mna je najlepsie planovat trasu priamo v strave s vyuzitim heatmap, cim sa vyhnete naplanovaniu "neprechodnej" trasy. Po oznaceni ako favourite (hviezdickou) sa automaticky nahra trasa do garmina (cez telefon)
25.06.2021 - 10:13:11
01
Jj ale mne sa stava, ze trasa zo Stravy ma nepouzitelny vyskovy profil.
25.06.2021 - 11:36:08
00
keyboard_arrow_up