Sám si si vymyslel, že asi nemal prilbu a potom si si sám vymyslel, že keby ju mal, tak by to dopadlo inak. Neviem načo je dobrý takýto dogrcaný príspevok, keď ani netušíš či prilbu mal alebo nemal. Zomrel človek a ty ho ideš súdiť a prd o tom vieš ako to bolo. Fakt nechápem načo sú dobré takéto príspevky kde si len myslíš ako to mohlo byť.
25.06.2021 - 12:54:22
02
ja mám pocit že to je dosť aj o médiách... začala to byť zaujímavejšia téma ako covid...

na druhú stranu sám pozorujem zvýšený výskyt vodičov idiotov.... na začiatku korony sa pomalý úplne z ciest vytratili a v roku 2020 bola radosť jazdiť... ale teraz ako keby si to chceli vynahradiť a ako keby sa za ten rok ešte okotili....

a kombinácia idiotov za volantom + idiotov na bicykloch + média ktoré z toho majú aktuálne ryžu.... je veľmi zlá kombinácia.... (to teraz nechcem tvrdiť že niektorý zo zrovna týchto cyklistov spravil niečo zlé....

dokonca ani nepoznám slovenskú štatistiku... každopádne v čechách si drvivú väčšinu nehôd zavinili cyklisti /respektíve osoby na bicykloch..../ a veľká väčšina z nich dokonca s viac ako 1 promile v krvi... a asi by som sa veľmi čudoval ak by tá štatistika bola na slovensku nejak extrémne odlišná....
25.06.2021 - 13:09:59
01
Nech sa vyjadrí niekto zo skúsenosťami z pracoviska rontgenu, alebo centrálneho príjmu. Tam takých bez prilby cyklistov už naošetrovali a nemusela to byť vina druhého, že mali rozbitú hlavu. Áno vychádzam z domnienky, že obvzlášť starší ľudia majú bezpečnosť na háku. To nie je iba nenosenie prilby čo v tomto prípade iba fabulujem. Ale prechádzanie cez cestu v tom najhoršom možnom mieste, ignorovanie červeného panáčika alebo proste to pred tou električkou stihnem mimo oficiálne prechody cez trať.
25.06.2021 - 13:12:51
00
Nemyslel som to v zlom. Vo väčšine prípadov je to ako píšeš, ale prišlo mi to také nedôstojné k tomu mŕtvemu človeku.
25.06.2021 - 13:15:45
00
lubor1 napísal:
To pre taku malichernost je byvaly?

Nie, ešte keď som pracoval, tak doriaditeľoval (dôchodca) a potom som ho nasledoval aj ja... Akurát ja tam už nerobím, on si svoje oddelenie ešte stále vedie.
25.06.2021 - 13:44:32
00
tolko nastrah mal ujco v tom useku a zvali ho v tom najmenej pravdepodobnom. prilbu tu uz takmer nikto nenosi - nie este po rozky - ak ju mal vsetka cest ale je velka pravdepodobnost ze ju nemal.
mam taky tichy typ ze siel ujco po chodniku - lebo ten mostek je tam dost uzky. a za mostekom sa rozhodol vratit na cestu. lenze nakladne uz bolo vtedy v pohybe a sofer ho nevidel
25.06.2021 - 16:24:59
00
JOLI napísal:
Nech sa vyjadrí niekto zo skúsenosťami z pracoviska rontgenu, alebo centrálneho príjmu. Tam takých bez prilby cyklistov už naošetrovali a nemusela to byť vina druhého, že mali rozbitú hlavu. Áno vychádzam z domnienky, že obvzlášť starší ľudia majú bezpečnosť na háku. To nie je iba nenosenie prilby čo v tomto prípade iba fabulujem. Ale prechádzanie cez cestu v tom najhoršom možnom mieste, ignorovanie červeného panáčika alebo proste to pred tou električkou stihnem mimo oficiálne prechody cez trať.

Poslednú dobu som riešil 2 cyklistov a 1 kolobežkárku (všetko deti), s prasknutými lebkami, očnicami, niektoré aj s intrakraniálnym krvácaním... Bez prilby, toľko prasknutých lebiek som v tak krátkom čase dlho nevidel, našťastie je to len o sledovaní a spontánnom hojení bez nutnosti neurochirurgickej intervencie. Či už "riešim" prasknuté lebky alebo len sledovania po páde cyklistických detí, len máloktoré má prilbu. Často prídu pekne dobité. Ešte sa riešilo dieťa s pretrhnutým pankreasom ako sa pri páde tupo nabodlo na riaditka...

Ešte som si spomenul na chlapca ktorý nedávno ležal niekoľko mesiac zo zlomenou panvou. Ale jeho na bicykli zachytil nákladiak. Vlastne keď tak nad tým uvažujem, po uvoľnení opatrení je tých vážnych cyklistických úrazov u detí nejako veľa :?:
25.06.2021 - 16:43:31
02
Práve som prechádzal cez Vajnory. Minul som 6 cyklistov, všetci išli po ceste. Ani jeden z nich nemal prilbu. Dvaja na ziletkach, vyobliekaní, jeden mal takú tú cyklo šiltovečku (teda nič). Jeden na MTB, zvyšok takí miestni commuteri. Keď odrátame Karpaty (tam je to celkom OK), tak odhadom 75% cyklistov (kolobežkárov oveľa viac, podľa mňa aj 90%) prilbu nenosí.
25.06.2021 - 17:19:48
00
Ja prilbu nasadzujem este doma a davam ju dole az ked pridem z vyjazdu a zosadnem z bajku. Alebo este v krcme, ktoru mam 300m od domu :-)
To potom bajk aj dotlacim - zalezi aky som smadny :-) :-)
25.06.2021 - 17:43:36
012
Inak dnes som siel cez certovicu zo strany liptova a v dost dlhom useku je odfrezovana vrstva asfaltu, cca 3-4 cm ale v podstate povrch normalny, sem tam diera. Je tam 30tka, velmi dlho. Nikto tam nejde 30, ani 50. Ja som siel uz potom 60 lebo som mal na chvoste traktor co sa na mna lepil a vsetky auta ma obiehali tak 90kmh. Cyklistu som tadeto nastastie nevidel ist 😁
25.06.2021 - 19:37:40
00
keď spomínate tie prilby...deň po tej nehode rodinky na bicykloch som išiel autom mimo obce,oproti muž so ženou (35-40r)na MTB-čkach,žena nemala prilbu a chlap ju mal zavesenú na rajdoch. dobre,ak ju nechce na hlave nech ju nemá ale na kerú riť ju nosí na riadidlách??? často to vidím aj keď idem v lese na bajku a už sa raz ozaj niekomu kuknem do tej prilby a ironicky sa opýtam: ta co? huby nemace?
25.06.2021 - 20:58:13
05
v prilbe ceplo :emo:
26.06.2021 - 06:08:12
00
xyz napísal:
keď spomínate tie prilby...deň po tej nehode rodinky na bicykloch som išiel autom mimo obce,oproti muž so ženou (35-40r)na MTB-čkach,žena nemala prilbu a chlap ju mal zavesenú na rajdoch. dobre,ak ju nechce na hlave nech ju nemá ale na kerú riť ju nosí na riadidlách??? často to vidím aj keď idem v lese na bajku a už sa raz ozaj niekomu kuknem do tej prilby a ironicky sa opýtam: ta co? huby nemace?

Tiez ju mam na rajdoch a bez hub. Do kopca nemam prilbu na hlave. To sa nedá.
26.06.2021 - 06:47:36
01
... ale dá
26.06.2021 - 06:49:42
034
ako vacsina z nas si ju tiez davam doma na hlavu aj z hlavy ak mi nieco pod nu nevleti alebo sa nejdem niekde po ceste umyt. a ty co ju nosia na riaditkach tak takych skoda nebdue co uz. skoda len ze sa uz rozmozili.
26.06.2021 - 14:42:08
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up