Pre istotu niečo z návodu:
Map navigation use next keys:
Joystick – map move.
1 – zoom in
3 – zoom out
.
.
.
# – changes between map/surface
0 – changes map source Google / VirtualEarth / Custom maps (Depends on Settings - Maps )

To view your maps in Settings-Maps User Map must be checked. Switch to
your map with key 0 (until No appear - no maps) and then # to select each your own maps.


Aby si videl svoju mapu, musíš mať nastavený kurzor (kríž) nad nejakým bodom tvojej mapy (zem. šírka a dĺžka). Keď je kurzor nad Afrikou, tak ju neuvidíš. Ak máš pripojený GPS modul, tak sa samozrejme kurzor dostane na súradnice tvojej polohy.

Potom sa pomocou "0" a "#" prepneš na tvoju mapu. Nastavíš si ešte tlačidlami "1" a "3" zoom, ktorý potrebuješ a mapa sa ti objaví. (V programe mapnaveditor si si vytvoril mapu napr. so zoomami 11, 12, ... ,16. MapNav však počíta so zoomami 1 až 20, takže keď si mimo zoomov vytvorených mapnaveditorom, mapa sa nezobrazí.
aha tak skusim, dakujem
21.06.2008 - 18:23:23
00
Vidím chlapi, že sa tu bavíte na vysokej úrovni, to som ani na GPS fórach také dobré rady nevidel...fakt super. Ale k veci.
Mal som na chvíľu požičaný jeden GPS prístroj Garmin s SK-TOPO mapami, a tie mapy sa mi celkom videli. Teraz mám Nokiu 6120classic (symbian S60v3 tuším) a mám tam TrekBuddy, SmartComGPS, vlkGPS...
Neviem či by sa nejak dalo, alebo či to už niekto urobil, tie vektorové mapy od Garminu prerobiť ako bitmap aby sa to dalo dať do TrekBuddy.
Ešte jedna vec, je nejaký soft na symbian alebo javu, ktorý by vedel robiť s .loc súbormi z geocashing.com?
Inak laco, ďakujem za mapu Krompachy-Košice, je super!!!
Neviem v tom MapView ako vidieť mapu...viď screen...

Prílohy:

DSCN5327.jpg
DSCN5327.jpg 36.15 KiB thumb_up0thumb_down

21.06.2008 - 23:46:43
00
Vidím chlapi, že sa tu bavíte na vysokej úrovni, to som ani na GPS fórach také dobré rady nevidel...fakt super. Ale k veci.
Mal som na chvíľu požičaný jeden GPS prístroj Garmin s SK-TOPO mapami, a tie mapy sa mi celkom videli. Teraz mám Nokiu 6120classic (symbian S60v3 tuším) a mám tam TrekBuddy, SmartComGPS, vlkGPS...
Neviem či by sa nejak dalo, alebo či to už niekto urobil, tie vektorové mapy od Garminu prerobiť ako bitmap aby sa to dalo dať do TrekBuddy.
Ešte jedna vec, je nejaký soft na symbian alebo javu, ktorý by vedel robiť s .loc súbormi z geocashing.com?
Inak laco, ďakujem za mapu Krompachy-Košice, je super!!!
Neviem v tom MapView ako vidieť mapu...viď screen...
mne ta mapa kosice krompachy ide ale presne toto mi ukaze pri mape ktoru vytvorim.

ako ulozim trasu z ozi explorer aby som ju vedel vlozit do mapnav?
22.06.2008 - 10:36:09
00
...vektorové mapy od Garminu prerobiť ako bitmap aby sa to dalo dať do TrekBuddy...

a to má aký význam? nestačia ti turistické mapy, prípadne mapa lesných ciest, alebo satelitná google mapa?
22.06.2008 - 12:56:53
00
... s SK-TOPO mapami, a tie mapy sa mi celkom videli. Teraz mám Nokiu 6120classic (symbian S60v3 tuším) ,,, Neviem či by sa nejak dalo, alebo či to už niekto urobil, tie vektorové mapy od Garminu prerobiť ako bitmap ...


Nič nemusíš prerábať. Do svojho telefónu si jednoducho nainštaluj softvér Garmin Mobile XT pre Symbian S60 3rd a mapu Slovakia TOPO v2 a bude ti to fungovať ako na tom požičanom Garmine. Doinštaluj si aj Slovakia Roads v5 a bude ťa to navigovať aj po ceste aj s hlasovými povelmi.

Ja mám Garmin Mobile XT pre Windows Mobile nainštalovaný na PDAčku. Tá Slovakia TOPO mapa je však oproti zoskenovanej a skalibrovanej turistickej mape veľmi, veľmi slabá (okrem iného hlavne chýbajú lesné cesty). TOPO Czech v1.20 a TopoGuide Hungary V2.1G sú v tomto smere trochu lepšie. Pretože však mám na PDAčku aj OziExplorerCE s rastrovými turistickými mapami, tak ten garminovský soft a mapy vôbec nepoužívam.


Naposledy upravil laco dňa 22.06.2008 - 16:03:39, celkovo upravené 1 krát.

22.06.2008 - 15:29:24
00
...ako ulozim trasu z ozi explorer aby som ju vedel vlozit do mapnav?


Oziexplorerovský PLT súbor si ulož na SD kartu v mobile a potom si ho načítaj v MapNav!

Menu/Navigácia/Stopy/Načítať/Voľby/Hľadať/.....

K tomu, "že nevidno mapu": Mapu treba urobiť presne podľa návodu v programe MapNavEditor. Ako vstupná mapa slúži mapa vytvorená v OziExploreri (dvojica súborov .map a obrázok mapy napr. .jpg). MapNavEditor nepozná .ozfx3 a pod. Mapa musí mať dátum WGS 84 a projekciu MERCATOR.

Veľa slovenských turistických máp potulujúcich sa po nete má však projekciu LATITUDE-LONGITUDE. V tomto prípade ju najprv treba prerobiť do MERCATOR napr. pomocou programu GlobalMapper. Návod (v azbuke) a všetko potrebné je v príspevkoch vyššie. Potom už prejdeme k programu MapNavEditor.

S MapNavEditorom sa treba trochu pohrať,kým to človek pochopí, aby sa vytvorili správne použiteľné zoomy a veľkosť mapy.
22.06.2008 - 15:46:19
00
wanthom: presne to, čo napísal laco o "kvalite" garmin máp v porovnaní s turistickými som mal na mysli v mojom predchádzajúcom príspevku...
22.06.2008 - 16:12:30
00
je tato mapa funkcna? mohol by ju niekto otestovat http://www.subory.sk/download/155701/140_krupinska_planina-dudince.mno
a ako ulozim z ozi explorera format plt? lebo sa mi podaril len gpx
22.06.2008 - 17:32:22
00
mapa nie je funkčná.

Urobil som ti funkčnú mapu so zoomom 13,14,15,16: krup_planina-dud.mno - 18.45 MB

Tu ti ešte prikladám súbory, z ktorých som vychádzal (musel som urobiť konverziu Latitude/Longitude na Mercator): krup.planina-dudince_LAT.LONG-MERCATOR.rar - 14.92 MB


PLT súbor sa v Oziexploreri uloží jednoducho, je to jeho vlastný formát. Skôr sa čudujem, že sa ti podarilo uložiť do GPX, to už je úloha pre kategóriu pokročilejších užívateľov. Ako to urobiť je myslím jasné z obrázka v prílohe.

By the way, mám u teba pivo. ... a ešte niečo mimo tému: Opravy_bicyklov.rar - 23.7 MB

Prílohy:

Uloženie do PLT.jpg
Uloženie do PLT.jpg 450.61 KiB thumb_up0thumb_down

22.06.2008 - 20:41:59
00
mapa nie je funkčná.

Urobil som ti funkčnú mapu so zoomom 13,14,15,16: krup_planina-dud.mno - 18.45 MB

Tu ti ešte prikladám súbory, z ktorých som vychádzal (musel som urobiť konverziu Latitude/Longitude na Mercator): krup.planina-dudince_LAT.LONG-MERCATOR.rar - 14.92 MB


PLT súbor sa v Oziexploreri uloží jednoducho, je to jeho vlastný formát. Skôr sa čudujem, že sa ti podarilo uložiť do GPX, to už je úloha pre kategóriu pokročilejších užívateľov. Ako to urobiť je myslím jasné z obrázka v prílohe.

By the way, mám u teba pivo. ... a ešte niečo mimo tému: Opravy_bicyklov.rar - 23.7 MB
dakujem pekne, a to pivo neprichdza do uvahy(vek)ale kofola moze byt ked sa volakde stretneme :wink:
22.06.2008 - 21:21:38
00
ta mapa funguje perfektne, este raz dakujem. ale problem z ozi explorerom naklikal som si trasu klikol som ze ulozit a nic sa nedialo nechapem to cim to moze byt?
22.06.2008 - 22:07:10
00
... ale problem z ozi explorerom naklikal som si trasu klikol som ze ulozit a nic sa nedialo nechapem to cim to moze byt?

...dakujem pekne, a to pivo neprichdza do uvahy(vek)


Tak som zase prišiel o jedno pivo!

Ale teraz k problému s (ne)uložením tracku: Je to tým, že máš vadný OziExplorer. Vidím z obrázku, že máš plnú verziu, odhadujem na 3.95.4m. Pri tejto verzii sa na nete objavuje vadný crack (zámena originálneho .exe súboru za cracknutý .exe súbor). Ten crack robí aj iné psie kusy. Odporúčam odinštalovať. Ako ďalej, ti pošlem súkromnou správou.

Na nete sa objavil podobne vadný crack zatiaľ poslednej verzie 3.95.4q. Odporúčam ani nesťahovať.

ujo Laco
23.06.2008 - 18:50:15
00

Tak som zase prišiel o jedno pivo!

Ale teraz k problému s (ne)uložením tracku: Je to tým, že máš vadný OziExplorer. Vidím z obrázku, že máš plnú verziu, odhadujem na 3.95.4m. Pri tejto verzii sa na nete objavuje vadný crack (zámena originálneho .exe súboru za cracknutý .exe súbor). Ten crack robí aj iné psie kusy. Odporúčam odinštalovať. Ako ďalej, ti pošlem súkromnou správou.

Na nete sa objavil podobne vadný crack zatiaľ poslednej verzie 3.95.4q. Odporúčam ani nesťahovať.

ujo Laco

dakujem, uz to fungujee tak ako ma, podarilo sa mi uz vytvorit aj 3d mapu-nieje to nic zlozite
23.06.2008 - 21:43:53
00
pouzivate niekto aj PDA na navigaciu? mozno by som kupil toto http://www.inzos.sk/inzerat/37201/pocitace/pda-palm-handheld/predam-acer-n30--bluetooth-gps-prijimaca pouzival by som vtom ten oziexplorer CE nedaval by som to na riaditka(ani mobil)a fungovali by aj nejake ine programy na navigaciu v terene ako napr. na symbian?
25.06.2008 - 20:37:40
00
No ak majú pda od Aceru takú kvalitu ako notebooky, tak radšej ruky preč od Aceru.
25.06.2008 - 20:53:43
00
keyboard_arrow_up