Mne sa páčili singetracky ,ale na druhu stranu nedalo sa na nich predbiehať, keď sme tam boli viacerí. Trať bola celkovo super . Na začiatku sme sa trochu nakrmili a upchalo mi filter prachom, to asi preto mi tak nešlo v kopci ..

http://www.bajkomktajchom.sk/

27.06.2021 - 07:14:06
01
lubo.k napísal:
Nemyslim si ze by ich malo byt malo.

Hned o tyzden mas sobota Raj a nedela Novohradsky pedal, tyzden nato mas 2 v jeden den Ondavsky cyklomaraton a Smolnícky MTB maratón (ten bol minuly rok skvelý).
2 týždne nato Jaklofski bicigeľ, takze len v juli su minimalne 5 a tie urcite uz nezrusia.

K Topoľčiankam, skvelá akcia, skvelá organizácia a perfektná trať.

Slo mi skor o to ze za mesiac mozeme mat zase lockdown.
27.06.2021 - 07:55:05
04
Neviete kde budú fotky od fotografov?

AM/EN: CUBE STEREO 150 C:62 SL (2020) [160/150mm]
XC: SCOTT SPARK RC 900 PRO (2020) [100/100mm]
GRAVEL: CUBE NUROAD C:62 PRO (2021) [0/0mm]

27.06.2021 - 17:51:59
00
Zazemie a organizacia spica. Trat vo svojej podstate tiez, len singlov az moc na zavody na moj vkus. Predbiehanie v podstate nemozne na vela usekoch, musel som dufat v porozumenie a ochotu uhnut pomalsich. Na krase tie single trati neuberaju samozrejme, len som bol miestami kapku frustrovany kedze som po defektoch musel vela ludi obiehat

..když to nejde tak se musí jet a ono to časem přejde...

27.06.2021 - 18:52:46
02
V Toplociankach som bol prvy krat (mam uz viac ako 150 MTB-ciek za sebou) a tak par mojich postrehov . Velmi dobra organizacia, skvele zazemie , parkovanie , registracia , obcerstvovacky - vsetko bez vyhrad . Aj miestny potok som si vychutnal .Uz pred pretekom som mal tusenie (z pohladu na profil ) ze trat sa mi bude pacit a tusenie ma nesklamalo, bola nadherna a skoda ze som nemal viac sil aby som si ju vychutnal az do extazy . Vsetko bolo pekne jazdive , paradne kratke vyslapy ktore vas preveria ( hlavne v takom suchom a horucom pocasi) , singlacov neurekom ( malokedy ich mam dost ale vcera pri vacsom vycerpani mi uz niekedy liezli krkom a ani asfaltovy usek aby sa mi telo zregenerovalo by mi nevadil ) , nadherne lucne sekcie ... za mna trat na jednicku . Skoda ze to mame zo Sabinova tak daleko . Takze podakovanie organizatorom za toto vsetko co som opisal .Rad sa zucastnim aj nabuduce ak mi bude zdravie sluzit. Netradicne na konci vsak skoncim vycitkou a to ohladne dlzky trate a prevysenia ( 68km/1850m) .Moj garmin ukazal cca 62,5km/1600m a to je z mojeho pohladu obrovsky rozdiel .Po asi 50km som zistil ze som to prepalil, telo bolo unavene a psychika pri pohlade na garmin ma dorazila (ciel daleko a vyskovych metrov este stale vela ) . Psychiku spominam zamerne, pretoze po dalsich 5-6 kilometroch trapenia som pocul z ust regulovcika ze do ciela este cca 5-6km a ja som vstal z mrtvych. Nechapem preco v dnesnej dobe GPS by udaje nemohli byt presnejsie , pri zmene pocasia, zmenach trati by som to chapal ale takto ? Ak porovnam priemerku garmin = 17,4km/h(62,5km) a vysledky cyklosao(68km) = 18,75km/h tak to je tiez obrovsky rozdiel .Kazdy kto jazdi dlho vie ze zlepsenie o 1km/h (alebo udrzanie si vykonnosti pri pribudajucich rokoch, hlavne ked sa prehupnete cez 60-ku) predstavuje dost velke usilie .Takze ak si niekto pozrie vysledky v historiii v dalsom roku tak bude trochu klamany.(aspon ja si dost casto porovnavam sam seba ale aj superov a dost mi to napovie , pre inych ktori sa zucastnuju cyklomaratonov to nemusi byt nic podstatne) .
27.06.2021 - 19:48:40
07
Ja som sa zúčastnil prvý krát preteku, ?samozrejme tiež som prepalil tepy a ma to pekne zrušilo už po 45km, kvôli krčom som už musel zvolnit až tak, že som šiel vedľa bajku ??, pritom vody a magnézia som mal nadbytok v sebe. Zjazdy som si užil brutálne ?a ta radosť na trailoch, keď tam nebolo tak teplo ako na slnku, bola na nezaplatenie.

Tiež chválim organizáciu, parkovanie a hlavne to bolo super označené a navigované ľuďmi v dôležitých miestach. Trať pekná, i keď príliš nemám rád ak sa ide 2x ten ísty úsek, ?Keby som dal strednú dopadol by som oveľa lepšie, keďže tých prvých 45km som to hrotil úplne medzi elitou.

Mne tiež garmin nameral menej

Prílohy:

Screenshot_20210627_200520_com.strava.jpg
Screenshot_20210627_200520_com.strava.jpg 314.91 KiB thumb_up0thumb_down

AM/EN: CUBE STEREO 150 C:62 SL (2020) [160/150mm]
XC: SCOTT SPARK RC 900 PRO (2020) [100/100mm]
GRAVEL: CUBE NUROAD C:62 PRO (2021) [0/0mm]

27.06.2021 - 20:15:49
00
Tu sú fotky zo zázemia aj brodu do cieľa od p. Kováča
https://photos.app.goo.gl/h9frnpUD6Rej7EbS6
27.06.2021 - 21:21:55
02
Ďakujeme za hodnotenie, Maratón sme sa rozhodli poriadať len začiatkom mája, A dosť majiteľov pozemkov nám niektoré úseky nepovolilo a to pár týždňov pred pretekom nie je jednoduché meniť, Museli sme dlhú robiť dvoj-kolovo, Nakoniec sme sa rozhodli veľmi správne nespájať dlhú v parku, kde by bol konflikt s kratšími. Tu je tých 5km menej. Radšej budeme zdokonalovať trate, ako riešiť problémy s povoleniami.
Ďakujeme aj za čistotu na trati, aj zázemia,
28.06.2021 - 05:59:18
08
Ak by si chcel niekto pozrieť vysledky:

https://www.sportsofttiming.sk/sk/zavod/overview/5794

https://www.strava.com/athletes/49680511

28.06.2021 - 06:21:19
02
Ak by nahodou nejaka dobra dusa nasla cyklo okuliare bud na parkovisku, alebo v priestore okolo ciela, nech sa ozve, odmena ista. Dik

Dakujem za akciu, vyborne som si pojazdil a urcite pridem zase.
28.06.2021 - 07:24:32
00
martinlaktis napísal:
Ďakujeme za hodnotenie, Maratón sme sa rozhodli poriadať len začiatkom mája, A dosť majiteľov pozemkov nám niektoré úseky nepovolilo a to pár týždňov pred pretekom nie je jednoduché meniť, Museli sme dlhú robiť dvoj-kolovo, Nakoniec sme sa rozhodli veľmi správne nespájať dlhú v parku, kde by bol konflikt s kratšími. Tu je tých 5km menej. Radšej budeme zdokonalovať trate, ako riešiť problémy s povoleniami.

Drobný tip na infografiku pre budúce ročníky: neviem, či je to možné aspoň orientačne vyrátať, ale nebolo by zlé, keby ste pre najzaujímavejšie úseky trate vedeli uviesť aspoň približný čas, kedy nimi najlepší borci začínajú prechádzať. Bol som so synom pozrieť z Hostí na amfiteáter a na brod Hostianskeho potoka, prvýkrát sme prišli príliš skoro a druhýkrát už neskoro, zachytili sme už iba posledných :(
28.06.2021 - 08:20:00
00
martinlaktis napísal:

nechcem vytvarat polemiku ani konfrontaciu pretoze ako som napisal trat sa mi velmi pacila a od casu ked som pretal cielovu pasku a zaexoval 2 piva na neutralizaciu zaludka , budem spominat na Topolcianky ako na super maraton ... dvojkolove preteky nemam v laske ale tato kvazi varianta mi nakoniec pomohla prave v tom ze ked som mal pochybnosti o tom co ma este caka (kvoli udajom 68km/1850m) som sa ocitol v casti ktoru som uz poznal a smerovalo to do ciela ( mozog sa prepol do pozitivu ) ...
otazka je skor taka ze ci to ze bude mat trat o 5km menej ste vedeli 1-2 dni predtym ... ak hej , tato informacia na tomto fore by aspon mne pomohla ...
este raz , maraton aj vsetko okolo neho bolo pre mna perfektne, trat bola super, ak by som nebol tak daleko tak dnes umyjem bike, namazem retaz a dal by som si ju v nepretekarskom strese ...
28.06.2021 - 09:01:03
00
Vy riešite somariny. Keby to písal víťaz a druhy tretí ešte možno ok.ale 5km na dlhej nie je podstatne. Organizátori majú fakt ťažku robotu s povoleniami. Okolo maratónu je strašne moc roboty, zháňať peniaze povolenia, ľudí atď. Par ludi chodí na preteky do Česka a tam som nepočul ze by sa sťažovali na asfalt,kilometre ,dve kolá, či trať. Stravu. Často sa tam idú preteky kde príde 1000 ľudí a trať..no keby tak taka bola nás to by bolo ,ajajaj. Napríklad taká Oderska mlynica . Preto chcem ešte raz poďakovať a vyjadriť Organizátorom vďaku, ze to robia v takých podmienkach.

http://www.bajkomktajchom.sk/

28.06.2021 - 11:05:16
07
Ja som bol na Drásale a sťažujem sa - na asfalt, rozryté zvážnice, presolenú ryžu a drahé štartovné :P
Kolopropeníze :)

Sapere aude

28.06.2021 - 14:30:18
00
@Ledavi
k comu sluzi forum? dotkol som sa hrubo niekoho svojim komentom? napisal som si svoj nazor a myslim ze som hlavne chvalil... mimochodom, ak by na dlhej trati bola kategoria 60> tak by som bol vitaz (aj ked iba zo 4-och) ... viem dobre ake usilie prinasa organizacia MTB, uz som neraz pisal ako si vazim tych co nam takyto sposob nasej sportovej realizacie prinasaju ... tie "somariny" si si mohol odpustit , aj bez toho by som ti rozumel co pises....
28.06.2021 - 14:32:05
05
keyboard_arrow_up