Kristina napísal:
Najlepšie zo všetkého bolo pozerať na Petra a jeho umenie aj pri páde. Aj keď už bol na zemi ani na chvíľu nepustil riaditká svojho bajku.

Keď to opakovali v spomalenom zábere, tak som mal pocit, že majster má tie ruky snáď prišróbované k tým baranom. Držal a držal ako by mu ho kradli, celý ten moment pádu kým sa nedošúchali a nevstal.
29.06.2021 - 08:03:53
00
Kristina napísal:
Najlepšie zo všetkého bolo pozerať na Petra a jeho umenie aj pri páde. Aj keď už bol na zemi ani na chvíľu nepustil riaditká svojho bajku.

Dal som ti lajk, ale potom mi napadlo, ze vlastne neviem preco :). Je dobre podrzat si takto riaditka pri pade? Aka je teoria pri padoch z bicykla a ako si udrzat 'chladnu hlavu' (jasne, su rozne typy padov ale aj tak)? Tie pady udeju velmi rychlo a moj reflex je vystrcit koleno. Prve to teda u mna schyta koleno a potom postupne napriklad lytko z vonku, laket/rameno a nakoniec si s dlazbou potyka aj hlava, nastastie nie silno. Naposledy ani neviem ako som si ustlal, ale opat prve kolena a potom som brzdil dlanami. Ale ak by som sa drzal rajd ako Peter, tak by som ani toto banovat nemusel?
29.06.2021 - 09:41:01
00
Neviem aká je biomechanika pri pádoch. Uvažujem nad tým, že keď intuitívne pri páde nastavíš ruky tak to končí zlomeninou pri náraze rúk na pevnú prekážku. Rozmýšľam nad tým, že keď ruky pevne zvierajú riaditka sú fixované a teda dôjde maximálne k odreninám. peter mal dokonca zaklapnutý jeden pedál. Ale to je iba môj laický pohľad na vec. :?:
29.06.2021 - 10:14:34
14
proste ked nieco vystrcis, nohu/ruku tak si to lahsie zlomis ako ked ostanes v jednom klbku s bajkom, potom sa len kotulas/suchas, nic netrci a nic sa neodlamuje :)
29.06.2021 - 10:16:43
00
u mna posledne 3 pady minuly rok na ceste vsetko cez rameno, vsetky 3 cez prave, jeden z nich asi aj nieco urobil ale neviem co lebo este ma to obcas aj po roku boli no a samozreme hlava zboku, 3 helmy KO, vseky prasknute z bocnej strany, pravej.
+ jeden tiger ked to predo mnou lahlo ale tam to skoncilo napriek 40tke na tachaci len odretym kolenom a rukou, helma cela
29.06.2021 - 10:19:13
00
a aj preto nemam rad zjazdy alebo preteky v pelotone :), casovka do kopca je najbezpecnejsia :D
29.06.2021 - 10:28:26
010
len jeden pad bol v pelotone, jeden za kamosom ked som nevidel kamen na ceste a dva boli v meste na kolajniciach co bola v podstate moja vina (jeden krat mokre kolaje + unava, druhy krat som sa vyhybal inemu zmatkujucemu cyklistovi a koleso skocilo do kolaje)
29.06.2021 - 10:31:23
00
nejake kevlarove gate by im mali sit :)
29.06.2021 - 11:06:10
00
capulo napísal:
a aj preto nemam rad zjazdy alebo preteky v pelotone :), casovka do kopca je najbezpecnejsia :D


Neviem, neviem. Po jednej z nich som pred siedmimi rokmi cestoval domov z Šachtičiek autom aj s tromi malými deťmi s narazenými rebrami, rozbitou prilbou, ... Keď som schádzal naspäť do Nemiec nevybral som jednu zo zákrut a nasledovalo salto mortale aj s bicyklom.? To čo sa stalo včera Ewanovi sa mi v preteku stalo pred štyroma rokmi. Cyklista predomnou sa postavil zo sedla, tým trocha spomalil, zachytil som o jeho zadné koleso a už som bol na zemi. Len to bolo v rychlosti asi 7 km/h v 14 % kopci.?


Naposledy upravil ivan dňa 29.06.2021 - 12:31:21, celkovo upravené 1 krát.

29.06.2021 - 12:17:53
00
ivan napísal:
Neviem, neviem. Po jednej z nich som pred siedmimi rokmi cestoval domov z Šachtičiek autom aj s tromi malými deťmi s narazenými rebrami, rozbitou prilbou, ... Keď som schádzal naspäť do Nemiec nevybral som jednu zo zákrut a nasledovalo salto mortale aj s bicyklom.?

Vtedy si si povedal, ze uz prilbu nosit nebudes? ;)
29.06.2021 - 12:26:15
02
ivan napísal:
Neviem, neviem. Po jednej z nich som pred siedmimi rokmi cestoval domov z Šachtičiek autom aj s tromi malými deťmi s narazenými rebrami, rozbitou prilbou, ... Keď som schádzal naspäť do Nemiec nevybral som jednu zo zákrut a nasledovalo salto mortale aj s bicyklom.? To čo sa stalo včera Ewanovi sa mi v preteku stalo pred štyroma rokmi. Cyklista predomnou sa postavil zo sedla, tým trocha spomalil, zachytil som o jeho zadné koleso a už som bol na zemi. Len to bolo v rychlosti asi 7 km/h v 14 % kopci.?

to mas preto ze si siel do nemiec z kopca :D
ja ked som schadzal kopec po casovke dole tak vela krat som mal horsi cas ako vitaz smerom do kopca :D, asi tolko k tomu ako milujem zjazdy :D

dnes to vyzera zas na pohodovu etapu, uvidime kolko favoritov sa vytrieska zase :D
29.06.2021 - 12:49:58
01
Takto to ďalej nejde! Toto už nie je cyklistika. Musí sa to zmeniť, inak hrozí, že niekto zomrie. Toto nestojí za to,“ hneval sa Madiot pre francúzsku televíziu.
29.06.2021 - 13:27:21
00
Toto je vtip. Zakázali aerodynamickú pozíciu a opieranie sa rukami o riadidlá z ‚bezpečnostných dôvodov', pritom máme takéto dojazdy etáp na Tour,“ napísal nemecký cyklista na twitteri...Simon Geschke. Plne súhlasím z Madiotom...dnes to bude snáď pokojnejšie


Naposledy upravil jerry74 dňa 29.06.2021 - 13:31:01, celkovo upravené 1 krát.

29.06.2021 - 13:29:15
00
takze štrajkujú...
29.06.2021 - 13:30:32
00
jordi napísal:
nejake kevlarove gate by im mali sit :)

Možno si ich dneska niektorí aj dali
https://www.castelli.sk/panske-cyklo-kratasy-castelli-free-protect-race/
29.06.2021 - 13:48:52
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up