vypasena svina leniva a jeho primitivne autickarske nazory. Uz len ta veta ze cyklisti zavadzaju je hnusny egoizmus. To nie je jeho cesta ani ineho vodica. Mne zavadzaju auta.
A nie je pravda ze vodici obiehaju bezpecne a cyklisti sa im hadzu sami pod kolesa. nespocetne krat ma uz lizlo auto tak ze sa ma skoro dotklo. To nie je bezpecne. Ine auto by tak nepredbiehal. a to som siel rovno a po kraji. btw ziadne pivo na ceste nie je dovolene, aspon vidiet ako je tupy. Alkohol do 0,5 je povoleny v zastavanom území obce a na cestičke pre cyklistov. Ak ale sposobi nehodu rata sa to rovnako ako opity vodic v aute.
29.06.2021 - 10:39:45
01
scarinko napísal:
. To nie je jeho cesta ani ineho vodica. Mne zavadzaju auta.
A nie je pravda ze vodici obiehaju bezpecne a cyklisti sa im hadzu sami pod kolesa.

po prvé - cestná infraštruktúra sa budovala kvôli cestnej doprave (a to sú autá nákladné, autobusy a osobné autá). Ak by sa budovala cestná infraštruktúra kvôli jednostopým vozidlám (motorky, bicykle) tak by vyzerala ináč (rozmery atď)
po druhé - najprv osobne: cyklistov obieham v druhom pruhu a vždy počkám. Ale aj na bicykli čakám na červenú, keď idem cez prechod pre chodcov s bicyklom, tak bicykel tlačím. Napriek tomu sa mi niektorí cyklisti "hádžu sami pod kolesá". Mohol by som uviesť konkrétne prípady.
Takže scarinko konečne prestaň zavádzať a hádzať vinu okolo a nenadávaj ľuďom.
Kým nezačne každý od seba nepomôžu žiadne predpisy. :P
29.06.2021 - 11:09:13
03
po prve, to nie je pravda, cesty sa buduju pre vsetky cestne vozidla
po druhe, ano v tomto je pravda, vela cyklistov jazdi ako dementi, vratane par mojich znamych ktorym za to vzdy pekne z duse nieco poviem, cervene, stopky atd
na koho hadzem vinu? hento je jeden zaujaty pajac ktory na bicykli isiel mozno tak do krcmy na pivo v dedine
vinni su vzdy jednotlivci ale bohuzial stretne ovela viac zlych vodicov ako zlych cyklistov
29.06.2021 - 11:17:17
00
scarinko napísal:
po prve, to nie je pravda, cesty sa buduju pre vsetky cestne vozidla

a preto majú rozmery podľa motorových vozidiel (áut) :P :P :P
29.06.2021 - 11:22:46
01
scarinko napísal:
na koho hadzem vinu?

prečítaj si spätne svoje príspevky. V podstate na všetkých okrem seba. :P
29.06.2021 - 11:24:38
00
milsu napísal:
a preto majú rozmery podľa motorových vozidiel (áut) :P :P :P

pretoze su sirsie ako bicykle tam kde prejde auto prejde aj bike, opacne to neplati, rozmyslaj

prečítaj si spätne svoje príspevky. V podstate na všetkých okrem seba. :P

nie je pravda, ako vidis resp si asi nechcel vidiet tak aj nedisciplinovanych cyklistov mam celkom po krk
jednak ze sa s nimi neda jazdit a druhak koli nim maju cyklisti taku povest aku maju.
29.06.2021 - 11:29:01
00
scarinko napísal:
nie je pravda, ako vidis resp si asi nechcel vidiet tak aj nedisciplinovanych cyklistov mam celkom po krk jednak ze sa s nimi neda jazdit a druhak koli nim maju cyklisti taku povest aku maju.

Ale ak to pomenuje niekto iný nahlas tak je napríklad "vypasena svina leniva a jeho primitivne autickarske nazory" :lol:
29.06.2021 - 11:33:49
00
a nie je to tak? co z toho nie je pravda? je to obtlstle prasa co na bicykli asi ani nesedelo a je zaujaty
29.06.2021 - 11:41:58
00
scarinko napísal:
a nie je to tak? co z toho nie je pravda? je to obtlstle prasa co na bicykli asi ani nesedelo a je zaujaty

Napríklad: "A nie je pravda ze vodici obiehaju bezpecne a cyklisti sa im hadzu sami pod kolesa."
Som vodič a obieham bezpečne a sú cyklisti čo sa mi hádžu pod kolesá. Takže tu nemáš pravdu. :D
29.06.2021 - 11:48:35
01
mne sa to este nestalo takze to nie je pravda :)
otazkou je co znamena hadzat sa pod kolesa. Ak si pod tym vodici predstavuju ze cyklista musi nahle obist nejaku prekazku a auto je samozrejme hned vedla neho tak to tak moze vyzerat ale to je chyba vodica.
Ak myslis tych pablbov co ignoruju nejake pravidla a nedavaju prednost tam kde maju tak to je ich sprostost a treba ich za to potrestat, mozno aj nejak teatralne v telke aby to videli aj ostatni.
29.06.2021 - 11:51:11
01
scarinko napísal:
mne sa to este nestalo takze to nie je pravda :)

Nestalo sa Ti že Ťa obehol vodič vo vedľajšom pruhu? Asi nejazdíš po cestách. :lol:
29.06.2021 - 11:57:46
01
no velmi malo vodicov ma predbehne tak ze prejde cele do vedlajsieho pruhu ako to robim napr ja
vacsinou ledva prelezu kolesom za ciaru, teda na slovensku :D
hmm ja a malo po cestach :D moj pomer cesta vs MTB je asi tak 90:10 mozno este viac v prospech cesty
29.06.2021 - 12:03:04
00
Ten pan hovoril za autodopravcov. Niektorym by pomohlo, keby si sadli do 30t kamiona a kluckovali pomedzi relaxujucich cyklistov.

A opat sa vratim k tomu zakazu cyklistov na cestach 1. triedy. Uz z definicie vyplyva, ze su najma pre auta a kamiony a nie pre volnocasovych cyklistov.

„Cesty I. triedy – cesty, ktoré majú význam najmä pre medzinárodnú a celoštátnu dopravu.
Zabezpečujú bez prerušenia vzájomné prepojenia sídiel krajov a prepojenia hraničných priechodov.
Z charakteristiky ciest I. triedy vyplýva, že by mali vzhľadom na technické parametre
zabezpečovať rýchlu a bezpečnú, najmä tranzitnú dopravu a obchádzať najmä mestá a obce, s cieľom minimalizovať negatívny účinok exhalátov a hluku z dopravy.
“.

https://www.ssc.sk/files/documents/rozvoj_cestnej_siete/koncepcia/03_cesty.pdf
29.06.2021 - 12:42:18
11
preco to inde funguje? napr video z inej temy
alebo je to len preto ze to natacali tak sa spravali slusne?
u nas by ta bud opalil na tesno alebo vytrubil co tam zavadzias
thumb_up0thumb_down
29.06.2021 - 12:46:18
00
Poprosím vie niekto ktoré krajiny EU majú zákaz vjazdu cyklistov na cesty 1.tr.?
29.06.2021 - 12:48:45
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up