este ze si tu ty aby si to vsetkym vysvetlil
29.06.2021 - 21:36:03
00
Ja už som dovysvetloval. Posledné dva dni som sa pozapajal do pár debát na fb,ale ako vraví klasik. Je to márne. Je to marne. Je to márne.

Angazujem sa hlavne preto, lebo dezolatu mám celú rodinu. Môj otec astmatik každé ráno užíva Ivermektin a je na seba hrdý ako s vírusom aj štátom vyj€bal. Mne už je to ale jedno. Snažil som sa pomôcť. Nevyšlo.


Konečne niečo potešujúce. https://www.aktuality.sk/clanok/903986/martin-klus-cestovny-semafor-nebude-nezaockovani-pojdu-do-karanteny-zaockovani-nie/
29.06.2021 - 21:41:35
07
Hack3r napísal:
na to aby ti vo VšZP appke ukazalo ten QR kod musis zadat PIN ktory si kazdy nastavil sam. takze je to sifrovane podla mna, no mne napriklad nepride ziadne PDF kedze mam len jednu vakcinu.


Pre cestovanie do zahraničia bez nutnosti ísť po návrate na Slovensko do karantény budú potrebné obe dávky.

https://www.aktuality.sk/clanok/903986/martin-klus-cestovny-semafor-nebude-nezaockovani-pojdu-do-karanteny-zaockovani-nie/
29.06.2021 - 22:04:45
00
O zmenách v cestovaní by mal v stredu rozhodovať vládny kabinet Eduarda Hegera.


Zatial ide len o navrh a podla mna je to riadna <>vina tak ako pisu v diskusii, pretoze zaockovany moze byt tiez prenasac a ten moze ist vsade a po navrate z cudziny tu bez karanteny nakazi vsetkych s ktorymi pride do styku. Nemam slov na takuto propagandu a to som sa zaockovany, aj ked zatial len prvou davkou.
29.06.2021 - 22:32:28
02
Presne, do karanteny s kazdym zbohatlikom co si moze dovolit dovolenku v zahranici. A kludne aj pre vysoke tatry to moze platit :D
29.06.2021 - 22:35:23
05
virus tu bude dalej a aj sirit sa bude len problem budu mat zase len neockovani, ostatni o tom bud nebudu vediet alebo si polezia par dni s 'nadchou' doma....
30.06.2021 - 05:37:06
00
Uz som to tu raz spominal, dcera (7 r) sa v obdobi pred jarnymi prazdninami nakazila v skole. Par dni mala zvysenu teplotu, inak ziadne priznaky (preto sme to akosi podcenili a neriesili). Nikoho doma nenakazila (to mi je dost zvlastne) a u nej sme to zistili asi mesiac po, kedze mala zasa par dni zvysenu teplotu a preto sme jej dali spravit test na protilatky (vsetci v rodine sme ho vtedy absolvovali, iba ona vysla "pozitivna", resp. COVID prekonala). Moze sa zdat, ze sa vlastne nic nestalo, mala to prekonala bez komplikacii, pohoda, klidek, tabacek. ALE, kazdy mesiac sa jej to vracia, vzdy je cca 3-4 tyzdne v pohode, potom 1-2 tyzdne tazkosti (zvysena teplota, obcas kasel, unava, bolesti, ...). Nedavno bola tyzden v nemocnici, lebo nikto nevie co jej je, vsetky vysledky ma OK. Zase sme jej dali spravit test na protilatky, mnozstvo protilatok bolo vacsie ako mesiac po prekonani, to znamena, ze telo s COVID-om aj cca 3 mesiace po prekonani stale silno bojuje.
Aby som to zhrnul, aj ked nikoho nenakazila a ona sama mala minimalne priznaky, tak s tym virusom bojuje par mesiacov (snad sa ho niekedy raz a navzdy zbavi). My sme uz vsetci v rodine zaockovani a ak by sa dalo ockovat aj male deti (6 r), tak nevaham ani sekundu a aj mladsia by uz bola zaockovana.
30.06.2021 - 09:08:12
07
u nas 5r maly po prekonani bezpriznakovo COVID-u chytil PIMS a "polezal" si 2-3 tyzdne v nemocnici... nikomu to neprajem zazit, ani vaxerom, ani antivaxerom, ja som si to az tak neuvedomoval, bol so so zvysnymi dvoma detmi doma a k nemu s manzelkou nas nepustili, ale to, co mi manzelka hovorila, doteraz mi je blbo z toho, maly je stale sledovany, chodi po kontrolach, napr. aj dnes ide, ale inak uz vsetko ok vyzera, ze je... no a teraz k tomu ockovaniu, vsade to pocut, ze kvoli PIMS treba aj deti ockovat, ale samotni doktori, ktori sa tomu venuju asi nie su toho nazoru. Napriklad nas maly nesmie byt zatial najblizsi rok vobec ockovany a keby musel, musi byt pod lekarskou kontrolou... Ze najnovsie je problem aj s ockovanim ako ked sa nakazis, telo spusti tvorbu protilatok a to iste telo zacne s nimi bojovat, co je pripad PIMSu. Ja nie som ziadny antivaxer, moje deti boli medzi prvymi ockovane na vsetko, ale mam z toho vsetkeho dost blbe pocity, ked len v priebehu uz vaxinacie vychadzaju kadejake studie a zavery. Momentalne ani ja este nie som ockovany, stale som na vynimke, ale budem sa musiet dat, aby som mohol normalne fungovat, aj ked nikto nezistuje, ci mam protilatky a ako to ockovanie prijmem, ja som mal priebeh bez respiracnych problemov, len teploty, aj ked dost vysoke a dost dlho a teda po ockovani si prejdem zrejme podobnym scenarom, aj ked imunologovia (zase niektori tak, druhi onak) hovoria, ze koronavirus tak nemutuje ako napr chripka, tak tam vakcinacia po prekonani nie je potrebna, resp. max jedna davka... no a teraz sa orientuj, ked prichadzas do styku s odbornikmi, ktori v tom tiez este ako keby nemaju jasno (kombinacia prekonania a vakcinacie), alebo si tlaceny zo vsetkych stran jedntotnym nazorom bez logiky a vysvetlenia...
30.06.2021 - 09:31:50
05
Riesis zbytocnosti. Ked si prekonal a dostanes 2 davky vakciny, bude mat viac protilatok. Z pohladu imunity MOZNO staci aj jedna. Ale to netreba riesit, to studuju ti, co sa tym profesne zaoberaju a nie plebs.
30.06.2021 - 10:08:27
01
ale plebs urcuje, napr. ty (ospravedlnujem sa, ak steda si odbornik v tejto oblasti), ze sa mam ockovat, pri tom odbornici v tom nemaju jasno...
keby nahodou by bol moj maly zaockovany v case po prekonani covidu, ani nechcem vediet, co by nasledovalo... hypoteza, ale realna...
30.06.2021 - 10:12:47
00
Ja myslim, ze odbornici v tom maju viac nez jasno. Ockovanie podla nich pomaha. Daj zdroj kde sa odbornici vyjadrili, ze ockovanie nepomaha.

P.S. Vsak sa neockuj ked nechces. Nikto Ta nemoze donutit. Aj keby to ockovanie ustanovili zakonom ako povinne, ani tak Ta nikto nedonuti ak nechces, akurat budes musiet strpiet obmedzenia na miestach, kde sa bude vyzadovat potvrdenie o ockovani.
30.06.2021 - 10:58:09
05
Ak by ludia dodrziavali opatrenia, pocuvali odbornikov, nespekulovali ohladne rusok, nepocuvali a nesirili psychopatov (harabin, blaha, fico, kotleba), COVID by sa tak nesiril a nemusel maly dostat COVID a nasledne PIMS. A mohol zit aj blahov tatko, ficov poslanec, kotlebov knaz, ci harabinovi volici.
Ak by boli ludia ockovani, riziko, ze sa deti nakazia COVIDom a nasledne sa u nich prejavi PIMS, by bolo vyrazne minimalizovane. Ano, je pravdepodobnost (netusim aka), ze mozno ockovanie kratko po prekonanom covide moze sposobit komplikacie. Ale opat sme pri tom, ze komplikacie by nemuseli nastat, ak by ludia pocuvali hlas odbornikov (nie nejakych jednotlivych urazencov). Virus by sa menej siril a menej mutoval.
30.06.2021 - 11:16:31
02
Dzuch-Ban napísal:
u nas 5r maly po prekonani bezpriznakovo COVID-u chytil PIMS a "polezal" si 2-3 tyzdne v nemocnici... nikomu to neprajem zazit, ani vaxerom, ani antivaxerom, ja som si to az tak neuvedomoval, bol so so zvysnymi dvoma detmi doma a k nemu s manzelkou nas nepustili, ale to, co mi manzelka hovorila, doteraz mi je blbo z toho, maly je stale sledovany, chodi po kontrolach, napr. aj dnes ide, ale inak uz vsetko ok vyzera, ze je... no a teraz k tomu ockovaniu, vsade to pocut, ze kvoli PIMS treba aj deti ockovat, ale samotni doktori, ktori sa tomu venuju asi nie su toho nazoru. Napriklad nas maly nesmie byt zatial najblizsi rok vobec ockovany a keby musel, musi byt pod lekarskou kontrolou... Ze najnovsie je problem aj s ockovanim ako ked sa nakazis, telo spusti tvorbu protilatok a to iste telo zacne s nimi bojovat, co je pripad PIMSu. Ja nie som ziadny antivaxer, moje deti boli medzi prvymi ockovane na vsetko, ale mam z toho vsetkeho dost blbe pocity, ked len v priebehu uz vaxinacie vychadzaju kadejake studie a zavery. Momentalne ani ja este nie som ockovany, stale som na vynimke, ale budem sa musiet dat, aby som mohol normalne fungovat, aj ked nikto nezistuje, ci mam protilatky a ako to ockovanie prijmem, ja som mal priebeh bez respiracnych problemov, len teploty, aj ked dost vysoke a dost dlho a teda po ockovani si prejdem zrejme podobnym scenarom, aj ked imunologovia (zase niektori tak, druhi onak) hovoria, ze koronavirus tak nemutuje ako napr chripka, tak tam vakcinacia po prekonani nie je potrebna, resp. max jedna davka... no a teraz sa orientuj, ked prichadzas do styku s odbornikmi, ktori v tom tiez este ako keby nemaju jasno (kombinacia prekonania a vakcinacie), alebo si tlaceny zo vsetkych stran jedntotnym nazorom bez logiky a vysvetlenia...

daj si spravit protilatkovy test, stoji to 20€ a budes vediet na com si
frajerka si dava robit kazde 3 mesiace a stale ma viac protilatok ako kde aky ockovany aj po mesiaci druhou davkou ale aj tak stale chcu aby sa ockovala, len neviem na co.
Na kramaroch si prides dat urobit test na protilatky a hned ti daju papier vyplnit ze ides na vakcinu, lol
30.06.2021 - 11:22:50
00
scarinko napísal:
...frajerka si dava robit kazde 3 mesiace a stale ma viac protilatok ako kde aky ockovany aj po mesiaci druhou davkou...

Rad sa necham od teba, ako vystudovaneho infektologa/imunologa/pravnika a permanentneho stazovatela vidiaceho len seba a svoje (male) ego, poucit (ak sa mylim). Hodnota protilatok (hlavne po mRNA vakcine) nie je vobec smerodajne cislo. Kludne ich mozes mat minimum a telo si ich pri kontakte s virusom vytvori nanovo, kedze na to bolo "programovane". Aspon tak tomu rozumiem ja. Ale opytam sa malej, ona ich ma narozdavanie, len skoda, ze sa zasa (3 mesiace po prekonani "soplika") neciti dobre.
30.06.2021 - 11:42:36
08
kludne nechaj ale od vakcinky mrna nemas naucene telo na protilatky proti celemu virusu len proti hrotom resp proti proteinu tych hrotov co ked sa zmeni tak ti to bude na vies co
ale mna nepocuvaj, dobre ze si zaockovany, cim viac takych bude tym skor nam daju pokoj ;)
30.06.2021 - 11:52:42
00
keyboard_arrow_up