Miloš veď práve tu sme pri koreni veci, keď poštuduješ zistíš, že predsa len veci sú trochu inak a aj plug in hybridy majú pre mnoho ľudí zmysel, hlavne ekonomický, to nepopieram…

Full hybrid predstavuje v prípade batérie a elektromotoru uzavretý systém, do ktorého majiteľ nevstupuje. Akumulátor sa teda dobíja výhradne iba prostredníctvom rekuperácie alebo z generátora elektrickej energie, na ktorého pohon slúži časť výkonu spaľovacieho motora. To si ale vyžaduje o čosi vyššiu spotrebu, ako je to v prípade Plug-in systémov. Čiže inými slovami benzínom dobíjaš baterku za ceny vyššej spotreby?.

Je to o osobných preferenciách a aj spôsobe akým je auto využívané. Do mesta má čistá elektrika v menších autách zmysel. Pri dlhých trasách a neobmedzovaní sa ( neustále myslenie kedy kde a za ako dlho dobijem) už čistá elektrika je na zváženie.

Ja nabíjam v koncových bodoch trasy (doma - firma). Ak by došlo k hraničnej situácii, urobím to, čo full hybrid, dobijem v športovom režime jazdy baterku ak treba, na čo sú ideálne dlhšie trasy (diaľnice), k tomu však u mňa prakticky nedochádza. Nabijem aj pri hociktorej väčšej Bille počas nákupu, aj tak tam auto stojí?.

Za cca 14 mesiacov prevádzky vyhadzuje štatistika distribúcie pohonu zhruba 27,5 percenta prejdených km na čistú elektriku, zvyšok je jazda v režime sport (dobíja sa baterka) resp adaptive (ide sa na elektriku, a v prípade akcelerácie nad určité ptáčky sa automaticky zapája motor) . Kombinovaná spotreba je 6,7 litra čo síce nie je u mňa podstatné, ale poteší, keď si uvedomíme hmotnosť auta cez dve tony a výkon 400 koní. Bonus je skrátená odpisová doba (len dva roky) a pomerne značne nižšie sadzby poistného.

Koľko ľudí, toľko názorov, dôležité je, že si môžeme vybrať. ?
30.06.2021 - 00:12:43
05
Tak keď môžeš nabíjať doma - firma - Billa, tak prečo nie full elektro? Ten rozdiel čo popisuješ viem, v základe si mi nič nové nepovedal. Mne len i šlo o to, že keby som mohol dobíjať auto, tak by som šiel do elektra, keď nie tak do klasického hybridu. Keď môžem dobíjať auto a mať tak každé ráno plnú nádrž, tak mi plug in hybrid príde ako mačkopes. Ale stále sa bavíme o svete, kde iná možnosť nebude, ešte si musím stihnúť kúpiť vysnívané auto a potom mi bude jedno, že spaľováky skončia :)
30.06.2021 - 00:24:19
00
milos21

Potreby a životný štýl ľudí sú rôzne, ja úplne rozumiem, keď človek v meste s pravidelným režimom v single domácnosti nemá auto, a chápem aj farmára s naftovou dodávkou😊, mne plug in hybrid vyhovuje plne, čistú elektriku by som si nekúpil, a vlastne sa v triede, ktorú využívam, ani nevyskytuje😊

Pointa je tá, že každý si v dnešnej dobe môže vybrať to svoje.😊

A jasné, sny si treba plniť👍
30.06.2021 - 00:34:58
00
Dredd napísal:
milos21

Potreby a životný štýl ľudí sú rôzne, ja úplne rozumiem, keď človek v meste s pravidelným režimom v single domácnosti nemá auto, a chápem aj farmára s naftovou dodávkou😊, mne plug in hybrid vyhovuje plne, čistú elektriku by som si nekúpil, a vlastne sa v triede, ktorú využívam, ani nevyskytuje😊

Pointa je tá, že každý si v dnešnej dobe môže vybrať to svoje.😊

A jasné, sny si treba plniť👍

Ake auto? Ak nie je tajomstvo?
30.06.2021 - 08:14:44
00
ked je to limuzina od spominanej znacky s hmotnostou cez 2t, mal by som tip...
30.06.2021 - 10:34:40
00
Daniel6669 môj akčný rádius je z 99,9% jázd do 100km a extrémne výnimočne do 200km. Takže elektro auto s dojazdom do 400-500 km je v pohode. A keď raz za niekoľko rokov chcem ísť do BA, tak verím, že v budúcnosti nabijem počas prestávky (odkedy som mal nehodu s mikrospánkom v zjazde z diaľnice, tak si robím prestávky, už nehrám hrdinu, že cesta z Oravy do BA alebo KE je ľahká a nijako dĺžkou extrémna). Príde doba, kedy pohľad na autá sa zmení, je neúnosne aby každá hlava v rodine (rodičia a deti) mala svoje vlastné auto
30.06.2021 - 10:55:51
00
Zoidberg
Tvoj tip bude správny. Netreba to ani písať ;)
30.06.2021 - 10:57:42
01
milos21

Súhlasím s Tebou, je to presne rozdielnych potrebách a spôsobe života každého človeka, niekto to má tak, druhý zasa inak. Dôležitá je možnosť výberu a držať sa hesla "všetkého s mierou" ;)
30.06.2021 - 11:08:20
00
No len možnosť výberu už veľmi nebude, ale netrúfam si odhadnúť v akom časovom horizonte :)
30.06.2021 - 11:13:56
01
milos21 napísal:
Tak keď môžeš nabíjať doma - firma - Billa, tak prečo nie full elektro? Ten rozdiel čo popisuješ viem, v základe si mi nič nové nepovedal. Mne len i šlo o to, že keby som mohol dobíjať auto, tak by som šiel do elektra, keď nie tak do klasického hybridu. Keď môžem dobíjať auto a mať tak každé ráno plnú nádrž, tak mi plug in hybrid príde ako mačkopes. Ale stále sa bavíme o svete, kde iná možnosť nebude, ešte si musím stihnúť kúpiť vysnívané auto a potom mi bude jedno, že spaľováky skončia :)


A v čom konkrétne je fullhybrid lepší ako plugin hybrid?
30.06.2021 - 13:21:48
00
Dredd napísal:
Pointa je tá, že každý si v dnešnej dobe môže vybrať to svoje.😊

no.. pokiaľ nechceš dajaký normálny spoľahlivý atmo benzín 2-2,5L :P
30.06.2021 - 13:28:24
03
tak myslel to tak ze full sa nabija pocas jazdy. ked plugin nenabijes len vozis kopec materialu navyse.
pre mna el auto je moznost zbavit sa zloziteho spalovacieho motora, palivovej sustavy, olejov, filtrov, rozvodov .... mas tam len baterku s el motorom a hrbou elektorniky - ale preco to spajat dokopy, vozit dve technologie dokopy ked uz samostatne su zbytocne zlozite - to je ako sa vozit na dvoch autach sucasne. nieco ako e-bike.
30.06.2021 - 13:32:55
02
Gusto0 napísal:
pre mna el auto je moznost zbavit sa zloziteho spalovacieho motora, palivovej sustavy, olejov, filtrov, rozvodov .... mas tam len baterku s el motorom a hrbou elektorniky - ale preco to spajat dokopy, vozit dve technologie dokopy ked uz samostatne su zbytocne zlozite - to je ako sa vozit na dvoch autach sucasne. nieco ako e-bike.

Lebo cena, emisne normy, kapacita bateriek na dlhe trasy a nepripravena infrastruktura, ak by vsetci boli pure elektro.
Plugin hybrid (s mensou bateriou napr. dojazd do 50km ) je podla mna aktualne fajn varianta, pokial mas kde dobijat. Na denne jazdenie po meste ides ciste elektro, cez vikend dlhe trasy na chalupu motorovo.
Motor moze byt overeny jednoduchsi, klasicka atmosfera. Elektro motor pomoze, ked treba kratkodobo viac vykonu, resp. pri rekuperacii.
Pri tom, ako sa dnes tlaci pri klasickych motoroch na rozne "vylepsenie" kvoli emisiam uz tym hybridom nemas moc co pokazit, skor naopak :)
30.06.2021 - 13:51:12
05
pls poradte nejake HF do auta o ktore sa nebude treba casto starat resp nabijat
kedysi bol nejaky parrot ale to trebalo nejak zamontovat do pristrojovky a to by som nechcel do toho sahat
30.06.2021 - 16:14:38
00
Ake mas auto? Neda sa to len aktivovat v radiu?
30.06.2021 - 16:19:14
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up